Prikrmovanie prvého bábätka

lucialucka456
23. máj 2020

Ahojte, mám prvé bábo takže skoro žiadne skúsenosti. Pri prikrmovani. Kedy by sa malo začať bábätko prikrmovat?

evinka3007
23. máj 2020

Moj bol na UM a s prikrmovanim som zacala od 4.mesiaca 😊

pribinak
23. máj 2020

@lucialucka456 od 6 mes, klasika mrkvičku a po 2-3 dňoch mrkva + zemiak, zas po 2-3 dňoch zemiak + cuketa, môžeš dať batat, tekvicu, kaleráb, .... potom pridať masko, vsjecny zltok
Na začiatok stačí pár lyžičiek. Treba dať zapiť mliekom či vodou. Podľa toho čo dieťa preferuje

smejko25
23. máj 2020

@evinka3007 moja je kojena a zacala som od 4,5m ochutnavanim 😁 vseobecne je ze kazda mamicka robi inak 🙂 jedno dieta uz od 4M pozoruje rodica ako papa a nemoze uz vydrzat a druhe od 6M nema ani zaujem 😁

evinka3007
23. máj 2020

@smejko25 preeeesne, suhlasim, kazde dietatko aj kazda mamicka sme iné 😊 jeden pediater radi to druhy ono, nech sa kazda rozhodne prikrmovat kedy sama uzna za vhodne, ja osobne som sa toho uz nevedela dockat kedy budem malemu vyvarat a davat prikrmy, horsie bolo ze nic z toho co som navarila nechcel jest 😂

bona69
23. máj 2020

Môj na um,prikrmy od štvrtého mesiaca, prvý mesiac zelenina, potom plus mäsko piaty mesiac, šiesty aj ovocie, medzi tým ochutnávanie všetkého,skoro, aj chlebík, má vyše roka a žiadne alergie , treba využiť imunologicke okno 4-6mesiac

smejko25
23. máj 2020

@lucialucka456 skor ti poradim kup si knihu : Prve prikrmy ta kniha je viac o teorii...a ked uz budes trosku vtom zorientovana kup si Dojcenske recepty a tam uz je viac receptov ako teorie 🙂
Podstata je rovnaka do kazdeho prikrmu daj par kvapiek kvalitneho oleja ( j pouzivam olivovy) a takisto ponukaj aj vodu 🙂 ci uz vo forme caju alebo normalnu (niekto dava dojcensku ale na davam klasik vodovod) 🙂
@evinka3007 sme narom rovnako 🙈moja zo zaciatku celkom pekne papala a teraz akoby utal nema zaujem vobec

lucialucka456
autor
17. jún 2020

@evinka3007 Môžem vas poprosit ,mohli by ste mi čo a ako často ste bábätku dávali papať

evinka3007
17. jún 2020

@lucialucka456 Lucka, ja som zacinala kupovanymi prikrmami pretoze z toho co som varila mi maly nechcel vobec papat, kupovala som mu prikrmy od Hame "prva lyzicka", su to malicke sklenicky a zo zaciatku som mu to davala len po polovicke na kazdy den, okrem toho som davala iba mliecko, ked sa rozpapal a to budete vidiet ze dietatko si zvykne...tak som skusila uz davat aj celu sklenicku alebo moje varene a nabehol na to zo zaciatku, len ten start bol taky narocnejsi...vobec som nesla podla knih a podla toho ze kazdy tyzden iny druh zeleniny, jemu proste jeden uvareny druh nechutil...potom som zacala vynechavat mliecko na desiatu, nahradila som to jogurtom/kapsickou ale az tak od 6.mesiaca asi, a potom dalsim krokom som vypustila mliecko na veceru a papa kasicky na dobru noc...mliecko nechavam na ranajky a olovrant a neplanujem to ani menit. S pecivom sa neponahlam tiez nakolko toho sa este v zivote napapa. Snad som vam aspon trosku poradila 😊

nojapredsa
2. dec 2021

Ahojte, chcem sa spýtať či máte niektorá skúsenosti s parným hrncom a mixérom 2v1 ?https://www.predeti.sk/starostlivost-o-dieta/kr.... Oplatí sa ho zakúpiť?