Príkrmy a alergia

smejoocka
28. apr 2013

Ahojte, chcem sa spytat a poradit, ci niekto ma taky problem ako my. Malinky ma 5,5 mesiaca, je predcasne narodeny o 5 tyzdnov. 4.4. sme boli u detskej lekarky na poradni a ze mozeme zacat s prikrmami. Malinky papa aj mu chuti, zje dost z kazdeho prikrmu. Ale problem je v tom, ze sa mu pod ocami objavia pocas jedenia cervene flaky, ktore zmiznu cca 20 min po jedeni. Volala som aj doktorke, ktora mi poradila, aby som mu prikrm skusila dat redsi a flaskou. Vtedy sa mu tie flaky nerobia. Aj sme si dali na par dni pauzu a zacali zase, ale ked papa umelohmotnou lyzickou (Ikea a Babylove), tak sa mu tie flaky zase spravia. Nestretli ste sa s takymto niecim? Cim to moze byt? Dakujem
Silvia

lilitela
28. apr 2013

@smejoocka Veru nestretla. Tak skus este silikonovu lyzicku, silikon sa povazuje za menej alergizujuci. Ale preco redsi??? Akoze rozriedit alergeny? Alebo len preto, aby ti presiel flaskou.

aduskao
28. apr 2013

@smejoocka no tak alergia to asi nebude nas ked bol asi tiez v takom veku tak to iste ale z nicoho nic to prestalo pockaj pár tyzdnov a uvidis doteraz nevieme co to bolo 😉

miskaska
28. apr 2013

@smejoocka nasmu sa robi nieco podobne,ale ani ma nenapadlo, ze by to bola alergia. Som zvedava na odpovede.

smejoocka
autor
29. apr 2013

@lilitela redsi preto, aby to preslo flaskou a dudlom. Lebo ked som ho nechala taky husty ako normalne papa lyzickou, tak mi skoro polovica zostala na stenach flase. A kde kupim tu silikonovu lyzicku?

smejoocka
autor
29. apr 2013

@miskaska a ani si to nijako neriesila? Ako dlho sa vam to uz robi?

smejoocka
autor
29. apr 2013

@aduskao a ako dlho to trvalo? A normalne si krmila umelohmotnou lyzickou?

lilitela
29. apr 2013

@smejoocka v lekarni - MAM

aduskao
29. apr 2013

@smejoocka ano normalne umelohmotnou lyzickov neviem to presne na tyzdne ale viac ako mesiac to netrvalo doteraz to je zahada aj pre nas ☹ skus inu lyzicku ako ty radia uvidis

ktore
29. apr 2013

@smejoocka tro ma mozno iba od toho ze ma citlivu kožu na pusinke.nie?potom po papani umyjes a je to fajn.tak to ma od asi len od toho ze sa zamaze.

miskaska
29. apr 2013

@smejoocka mna ani nenapadlo, ze by to mohla byt alergia. Ani som si to extra nevsimala, obcas sa mu spravi pri ockach na boku. On ma celkovo velmi citlivu a svetlu kozicku.