Príkrmy a dojčenie - postupujeme správne?

kristina210
21. mar 2024

Ahojte,
vaša skúsenosť a usmernenie,ak nerobím správne 😀
Malý má 9 mesiacov,prikrmujem ho aj kojím...
Robím nasledovne,striedam príkrm a kojenie : ... kojenie,desiata,kojenie,obed,kojenie,olovrant,kojenie večera,kojenie...
Nie je silný jedáķ zatiaľ v príkrmoch, napr. desiata cca 70-100 ml ovocie,obed cca 70 ml,večera niekedy 3 lyžičky a inokedy cca 50-70 ml kaša...
Moja otázka je,či postupujeme správne,keď dávam medzi prikrmami kojenie vlastne na požiadanie,niekedy aj 2x za 1.5 hod.,či to nie je dôvod,že zatiaľ nie je taký silný jedák...
Alebo mi napíšte, že je to ok 😀
+ po každom príkrme mu ponúknem kojenie a neodmietne...
Nemám to už skúšať naopak? Tzn.napr. dám desiatu,ponúknem vodu a až do obeda nedám kojenie,ale rovno ponúknem obed a potom kojenie ... neviem,pýtam sa vlastne,že kedy je ten vhodný čas ísť na to opačne (ponúknuť viac prikrm a menej kojenia pomedzi)...každé dieťa je iné,jasné,možno mu to stačí, neviem...kojím takto cca 8-9x cez deň + 3-4x v noci...a okolo roka by som to už rada redukovala na nočné + ráno a večer (ak to pôjde).

cookie29
21. mar 2024

do roka je dieta dojcenec a MM mu staci. Dokonca niektora mudra literatura odporuca najprv dojcit az potom prikrm... Nie kazde dieta je "zrut", koniec koncov aj dospeli su kazdy iny...

mima1608
21. mar 2024

Aj ja tak robím. Tiež má dcérka 9m, nie je papkáčka, zje mi tak 50-60ml výživy, obedny prikrm tak 6 lyžíc. Ja ju napríklad aj po prikrme zvyknem dokojiť, lebo proste jedla spapá žalostne málo. Ale nechcem to siliť, aby som jej jedlo neznechutila už úplne. Prosperuje, priberá, takže neriešim 😊

kristina210
autor
21. mar 2024

Áno,tak nejak to robím aj ja,len sa pozastavujem nad tým,že kedy a či vôbec začne jesť viac,že čo ak nebude chcieť stále papať napr. v 12tich mesiacoch a moje mlieko mu bude málo,ak ho ešte mať budem a na UM sa nechytí (skúšali sme 3 mesiace,všetko vyzvracal,Dr.hovorí že on sa asi ani vôbec nechytí)...je to prvé dieťa,tak stále rozmýšľam dopredu a obávam sa všetkého 🙈

nelka09
18. apr 2024

Moja má 7 🌙 ráno je kojená , desiata buď Nestlé jogurt alebo ovocné pyré 100ml+ aspoň 3 rozdrvené sušienky,obed jej dávam kupovaný (bio DM,HiPP,Sunar) to má objem okolo 190g,olovrant ovocie(dám do cumlika na kŕmenie) alebo zje pol chlebíka s maslom a večera kaša Nutrilon. Medzitým ju kojím ako chce. V kojení ju neobmedzujem. V noci je bez kojenia, keďže mi prespí celú noc