Príkrmy a UM

23. mar 2022

Ahojte mamičky, chcela by som poradiť. Naša dcérka bude mat o chvíľu pol roka, ma reflux a tak sa snažíme jej dávať prikrm, lebo vtedy negrcka. Ale neviem či robím dobre: o 7 dám 60ml mliečka, o hodinu a pol opat 60ml( musim menej a častejšie, lebo potom to vygrcka), o 10:00 dám ovocie bez mlieka, asi o 13:00 obed zelenina a maso bez mlieka, o 16:00 60ml mlieka a za asi hodinku dám 150ml kase. Je hladoska. No a okolo 19:00-19:30 150ml mliecka a ide spinkat. Neviete poradiť, či jej nemam dat na noc vyše mliecka?budi sa v noci 2x. Ono ide o to,že či ju neprekrmujem, ale brusko neboli len mám pocit,že aj pred kašou by dala ešte viac mlieka, no to už by bolo asi veľa.

pribinak
23. mar 2022

Podľa mna je to fajn. Veď má len 6 mesiacov a ak jej to vyhovuje tak všetko ok
Možno poobede by som zvýšila dávku mlieka. Pol ročne dieťa a 60 ml mlieka je za mna malo

autor
23. mar 2022

@pribinak aj keď jej dám potom kasu? Len sa bojim aby som to nepreháňala a nedávala veľa🙂 na obed napr spapala 190g obedu, ona by len papala

pribinak
23. mar 2022

Však vyskúšaj, alebo posun kasu o nejaký čas. Ale podľa mna 60 ml pre 6 mes. dieťa je malo

A kľudne by som jej dala do ruky po mlieku nejakú kkôrku z chlebíka

autor
23. mar 2022

@pribinak to mozem? Tak skusim, Dakujem ti. Nema mi kto poradiť a mame prve dieťatko

pribinak
23. mar 2022

Áno, pri 6 mes bábätku kľudne mizes začať zavádzať lepok, veď už kase papa. Chlebík nedávaj čerstvý, taký 1 deň starý. Môžeš ponúknuť aj rôzne “chrumky” ryžové pohánkové kukuričné a neviem aké všelijaké sú. Dieťa si tým papanim trénuje koordináciu ruka oko prežúva a aj sa zabaví

autor
23. mar 2022

@pribinak dobre super,popozeram a pockam kým bude mat 6 mes☺️

pribinak
23. mar 2022

Okrem maska na obed mizes ponúknuť aj vajecny zltok.

klip0
23. mar 2022

Ja by som napr dala aj ráno tých 60 a 60 dokopy. Keď večer zvládne 150ml mlieka, tak podľa mňa ráno by zvládla dokopy 120 naraz či ?

autor
23. mar 2022

@klip0 jasne zvládne, aj 150ml da. Len ona potom strasne veľa vygrca keď ma ten reflux. Preto sa snažím takto pomenej a častejšie davat