Problém s jedením 2,5-ročnej

23. sep 2022

Ahojte baby, mám dcérku 2,5 roka a priznávam si chybu, že sme ju malo nechávali samu papať lebo vymýšľala tak sme ju kŕmili a kŕmime do dnes. Ako ju odnaucit aby sama začala jesť? Ráno jej dám mlieko a ceralie to zje sama pekne lyžicou lebo jej to chutí no akonáhle jej dám polievku alebo druhé tak ju musím kŕmiť lebo to nechce jesť 😭 jogurt tiež spapa sama ale len keď je hladná.... Cestoviny s tvarohom si napríklad pekne napichuje na vidličku a zje lebo ich má rada... No mäsko na stave a ryžu vôbec, zemiaky s reznom nula bodov... Zúfalá som čo robiť však keď pôjde v januári do škôlky a nebude chcieť jesť čo potom 🙁😟

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
23. sep 2022

@elizabet173 skúsim tie raňajky zajtra nahradiť niečím iným... Lenže ona je taký malý špekulant... Dám jej chlieb šunku a zeleninu tak sa dole šunku, zje ju, kúsok uhorky a hotovo je dojedene . Už som z nej na prášky. Dnes zjedla cestoviny a pečeň na smotane ale tiež žiadna sláva len 8 lyžíc a polievku pozrela že ble a ani som do nej nedostala ani jednu lyžicu ...

autor
23. sep 2022

@elizabet173 ale inak je rozumná aj prospieva len je slabý jedák a nechce jesť sama ... Keď uzaj chce niečo vyžaduje kŕmenie a keď odmietneme tak si dá sama asi zo tri lyžice to jej stačí a viac neje

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
23. sep 2022

@elizabet173 fľašu mlieka má na noc a čistu vodu nevypije ani čaj, ja jej odstavujem jablčnu alebo pomarančovú šťavu riedenu vodou. Čerstvú a nie kupované džúsy. Ďakujem za rady, skúsime to bez piskotkov a iných mlsiek cez deň či začne normálne papať

vler
23. sep 2022

Toto by som tiez prehodnotila. Cista voda je pre nu najlepsia; takto je navyknuta pit sladke co jednak nie je dobre pre zuby, a aj takto prijima kalorie ktore potom odmieta z jedla

autor
23. sep 2022

@vler viem skúšala som to milión krát dať vodu a len si cucne a napne ju .... Čistú vodu mi píla len keď mala koronu a podľa doktorky vtedy nemala chuť lebo zjedla aj jedla ktoré nemá rada

beata_k
23. sep 2022

No v skolke jej odstavenu pomarancovu vodu tiez nebudu davat.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hennyinnsbruck
23. sep 2022

Neries.nebudes ju cely zivot krmit.
Moja bude mat 4roky v skolke sa sama naje a doma chce vela x aby som ju krmila a ? Jedna pani psychologicka pisala ze takymto sposobom chce dieta cas stravit s rodicom.
Tak ako chcu deti co sa vedia obliekat-byt obliekane rodicom

Volakedy bola slaby jedak.teraz tiez ziadna slava ale je to omnoho lepsie.tiez chleba a sunka-sunku zje chleba necha. A nech,raz to zje😅
Ja som davno tolko riesila jedenie uz ma to netrapi raz bude normalne jest ako kazdy normalny clovek😃