Prvá kaša od ukončeného 4. mesiaca na dobrú noc

kittyna5
1. dec 2020

Baby s ktorou kašou máte dobré skúsenosti? Viem, že asi to treba skúšať ako s UM, ale rada by som sa vyhla aby mal zas malý zápchu a na druhej strane by som bola rada keby konečne prespal celú noc. Za chvíľu má 4 mesiace, tak by som sa rada pripravila.

Ďakujem 🙂

pribinak
1. dec 2020

Nemyslím že kasa ti zabezpečí celonočný spánok.

Ideálne je z tej istej značky ako pije UM

makova333
1. dec 2020

@kittyna5 preco myslis, ze kasa ti zabezpeci, ze dieta prespi celu noc? To tak vobec nefunguje. 4 mesacne dieta ziadnu kasu nepotrenuje, staci mu MM alebo UM.

lenka2710
1. dec 2020

@kittyna5 môj bude mať 6mesiacov a este som kasu nedávala, keď sme boli na poslednej poradni, dr mi povedala, že stačí zeleninový prikrm na obed a ze pekne priberá, že kasu mu netreba
Ale mam kúpenú od Nestlé ryzovu od 4 mesiacov, ideálne je kaša tej istej značky ako mlieko

alikal
1. dec 2020

nemaj velke ocakavania od kase. my sme nasej davali hlavne Nominal kasu je uplne cista bez ecok a vsetkych skrobov a hovadin, popucila som do nej banan alebo jablcko ked nechutila samotna, su bez chuti original, ale viem o detoch ze im chuti aj obycajna. inak som uvarila ovsene vlocky a pomixovala. kupovane som nedavala nikdy, ked som to u kamosky ochutnala, bolo to ako cukrova bomba a to nie som nejaka hogo fogo na stravu

gabsisi
1. dec 2020

@kittyna5 mlieko mu nestačí? Môj starsi bol na um ale teda tieto kase nemali efekt a to som mu ich dávala sú oveľa neskôr. Skôr nejaká zelenina. Mrkva, zemiak ho zaistili. Mladší bol 7 m iba kojeny s spal......

kittyna5
autor
1. dec 2020

Tak ja som počula od niektorých mamičiek, že tie kaše na dobrú noc sú na to, aby dieťa prespalo celú noc 🤷🏻‍♀️ ale keď to tak nie je, jasné že mu to dávať nebudem. Začneme na obed so zeleninou.
A ešte taká otázka ako sa to vlastne ráta ten ukončený 4 mesiac? Lebo doktorka mi povedala, že v januári a keď som sa bavila so sestričku, tak ona že už teraz v decembri. Malý sa narodil v auguste 20tého

nikpa
1. dec 2020

@kittyna5 ono ked je na tej kaše napisane ze na dobrú noc a podobne tak to vôbec nic neznamená. Je este maly na tie presladene kaše, davaj mu do UM co používaš neochutene kase ako prosna, spaldova a pod. Kupis v dm, v lidli, v lekarni, zahustia UM a tym padom viac zasytia, su zdrave a bez zbytočných cukrov a neviem čoho co zatial bábätku nič nedá.

bobo2433
1. dec 2020

@kittyna5 20.decembra mu konci 4mesiac .

bejka_
1. dec 2020

4 mesačnému dieťatku určite nie pohánkovú kašu (odporúča sa od 18 mesiaca) a špaldová po roku. Do roka ryža, pšeno, polenta. Ale to určite neskôr, začať klasicky so zeleninou.
Na FB je skupina Čo jedia zdravé deti, možno ťa to inšpiruje.

bobo2433
1. dec 2020

@kittyna5 môj má 5mesiacov,dávam mu zeleninový prikrm na obed od ukončenia 4m ,pretože je na UM .tento týždeň som skúsila dať už aj ovocne pyré ,po zeleninovom prikrme trošku aby to mal ako ,,dezert,, .....po mesiaci zeleninových prikrmov pridám mäsko kôli železu.a kašu sim pár x dala ale NEMLIECNU kt.sa zarába do UM.dala som mu ju na olovrant /večeru .ale nemám pocit že by ho to nejako zasytilo na neviem koľko hodín,mám kúpenú aj aj dobrú noc ale tu som ešte nedávala .budi sa mi aj v noci ,no nesťažujem sa ,veď predsa aj my nespime celu noc a prebudíme sa prehodíme ,ideme na wc ,napiť sa a pod. 😊

helcanw
1. dec 2020

@kittyna5 sestra tiež skusala davat kasu na dobrú noc a docielila akurát to že bol maly ešte viac hore a nechcel spat. Potom jej detská lekárka vysvetlila, že tie kase sú na večer pri takých malých deťoch veľmi ťažké a nedokáže ju žalúdok tak rýchlo spracovať, preto dieťatku leží v žalúdku a robia zbytočnú ťažobu.

lienka.7
1. dec 2020

@kittyna5 ja davam od 6.mesiaca malej do mliecka vecer tie nestle na dobru noc. Tusim bananovou sme zacinali. Ale nie je to na celu noc. 1x sa mi samozrejme zobudi.

kittyna5
autor
1. dec 2020

Ďakujem všetkým za rady a pomoc 🙂 pomohli ste mi 😊

makova333
1. dec 2020

@kittyna5 ukonceny 4 mesiac bude mat 20 decembra.

ninah1486
21. jan 2022

odporucam medovu od sunaru

lienka156
3. feb 2023

@ninah1486 mate s nou skusenost?