Prvý príkrm

21. máj 2023

Dobrý večer. Mamky, začínam dcérke davat prvý prikrm. Ja vôbec neviem koľko mám dať :( poradíte mi? Pediater len povedal že mame začať to je jedno či so zemiakom alebo mrkvou. Pýtala som sa koľko a povedal že to je jedno 🤷‍♀️

pribinak
21. máj 2023

Keď zje 3 lyžičky tak zje 3 lyžičky. Dokrmis mliekom. Ak je dobry papkac, tak možno zje 10 lyžičiek a nebude už pýtať mlieko.
Treba ponúkať aj piť vodičku

autor
21. máj 2023

@pribinak Dakujem to o vode som nevedela. A keď spapka napr. jednu lyžičku? Nebude to vadiť? Na druhý deň znova mám ponúknuť?

pribinak
21. máj 2023

Ak zje 1 lyzicku tak musíš dať mlieko, inak bude hladná
Je to na tebe či jej ponúkneš zas to iste, alebo inú zeleninu
Odporúča sa aspoň 2 -3 dni to iste

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
21. máj 2023

Dakujem dievcata vyskúšam 😊

vkatush
21. máj 2023

Kamoške dcéra prvé mesiace maximálne 3 lyžičky zjedla, chcela len mlieko. Môj je papkoš je na príkrmoch mesiac, od začiatku zje plnú porciu, musím ho stopovať, nech sa nepreje.

Prvé príkrmy odporúčajú do 130 gramov, postupne sa snažíš dostať na normálnu porciu, čo je do 200 gramov.

Ak ti bude papať len pár lyžičiek, tak bude no... Skúšaj stále, možno neskôr zachutí a sa rozpapá. Hlavne nech si návyk vytvára. A už aj vodu môžeš začať, tiež je to kvôli návyku, no zároveň už ide aj leto, teplo, bude dobré dopĺňať tekutiny (ale nemusíš to siliť, má dosť z mliečka 😊

Odporúčam profil peknepapkaj na insta. Pre mňa to bola moja prikrmová guru 😂

zorkahorka
21. máj 2023

Zo zaciatku pripravuj malicko, vela nezje. Ak zje lyzicku, bude to super. Postupne sa rozpapa