Puding pre 8-mesačné dieťa

terezka2911
15. dec 2022

Ahojte, prosím vás, ako môžem urobiť puding pre 8-mesačné dieťa, ktoré je dojčené? 🙂 ďakujem

vani190493
15. dec 2022

@terezka2911 normálne z vody a prášku, respektíve pol mlieko a pol voda. Nebojte sa. 🤗

ikissedagirl
15. dec 2022

@terezka2911 ja by som nedavala praskovy puding. Pozrite si zlozenie. Skrob, farbiva, aroma. Aku vyzivovu hodnotu to ma pre dieta ?

pribinak
15. dec 2022

Je to absolútne nevhodná potravina. Stačí pozrieť zloženie. Pre dieťa nemá žiadnu vyzivovu hodnotu

lenkadenisa
15. dec 2022

@ikissedagirl čo musí mať všetko výživovú hodnotu? zas bio eko matka? keď to dieťaťu chutí, tak sa netreba starať

srferreira
15. dec 2022

Ako ja som ta jedna z matiek, ze ochutnat dam vsetko. Aj po troske. Ale 8 mesacnemu puding naco? Ano za lyzicku ked mas ty, dala som. Kravske mlieko je az od 12mes (aj ked v jedle sa pise, ze mozu od 6mes, tak som aj robila zem. kasu napr. ale tam pomer toho mlieka nie je vela oproti pudingu), vtedy som zacala aj puding davat sem tam, na olovrant. Ked je kojene, odstriekaj si mlieko a zarob radsej nejaku kasicku co sa zaraba s mliekom (to mozes aj MM pouzit). Ja som tak minula cele zasoby MM z mrazaku 🙂 ak ti ide o to aby malo dieta zmenu.

zorana999
15. dec 2022

@terezka2911 KRISTE-PANE
ŽIADNY!

evka258
15. dec 2022

@terezka2911 sprav krupicu.

lucia147852
15. dec 2022

Načo je 8 mes. puding? Výživová hodnota 0

zorana999
15. dec 2022

@lenkadenisa áno. Naozaj by malo mať všetko čo sa dáva dieťaťu duplom 8 mesačnému dieťaťu - výživné a s obrovskou výživnou hodnotou. Alebo im budeme dávať MC chicken so strednými hranolkami a veľkou colou lebo sak to dobre chutí?
8 mesačne dieťa má orgány o veľkosti vlašského orecha. Do 3 roka života sa buduje celý gastrointestinalny ale aj kardiovaskulárny systém. Mimo iného.
Na puding z prasku ma času až až.

h2
15. dec 2022

@lenkadenisa Ja nie som žiadna eko bio matka, ale toto je čo za názor? 8 mesačné je ešte príliš maličké. Načo mu je puding? A autorka ešte nevie, či mu chutí, lebo mu ho ešte nedala. Aj kryštálový cukor po lyžiciach by mu mohol chutiť, ale dávať mu ho preto nebudeme. A k tomu, či všetko musí mať výživovú hodnotu: ak dieťaťu zaplníš brucho niečím, čo výživovú hodnotu nemá, nebude mať priestor na to, čo ju má.

luccija
15. dec 2022

@terezka2911 sprav mu kašu z ovsených vločiek s tvojim mliekom povar jabĺčka daj trocha škorice možno maslo štipku a nie umelinu.Este má čas na puding, ale už som videla aj kupovaný z obchodu so šľahačkou dávať🙂časy kedy sme dostávali do Sunaru na zasytenie puding sú preč.Mojej kamarátke jej 70 r mama porobila domáce výživy a do každého dala puding to sa robilo voľakedy ešte je stará škola či Marina kekse🙂)

marianarem
15. dec 2022

@terezka2911 V dm sa da kupit bio vanilkovy puding, v ktorom nie je ziadna umelina. Ja som malemu davala vareny s UM. On mi dost pomaly priberal, jedol malicko, takze som chcela do kazdeho susta napchat co najviac kalorii. Nadstavovala somu tym napr. ovocne prikrmy. Takze mozes napr. kupit nejake mensie balenie UM a s tym malemu spravit tento puding. Tiez nesuhlasim s tym, ze vyzivova hodnota 0, ved puding sa robi z mlieka.

evica17
15. dec 2022

Ja puding dávam zriedka, aj to s ovocím, ale takému malému som nedávala, to skôr až od 10 mesiacov,zarobené buď v um alebo mm. Ale bez cukru, a doteraz to má bez. Ale videla som aj horšie veci dávať deťom ako puding, rôzne kŕmia matky svoje deti, a myslím že jeden puding raz za čas ak ho doladis ovocím a bez cukru takému bábätku neuškodí.

euka210
15. dec 2022

@terezka2911 ano, bez cukru....ale to uz skor kasu.

lenkakravcova
15. dec 2022

@ikissedagirl Výživova hodnota škrobu je náhodou celkom vysoká.
Je hlavnou zložkou takých zemiakov ako aj pšenice. 🙂
Nutricnú hodnotu má škrob vysokú. Práve preto puding zasýti dieťa viac než len mlieko.
Celkovo teda mlieko + škrob nie je zlá kombinácia. 🙂
Jediné na čo si autorka daj pozor sú arómy (alergény). Ideálne sú pudingy s čo najmenej arómami, nie nejaké exotické ako škorica, kokos..

marianarem
16. dec 2022

@terezka2911 A ak chces mat ultra puding a vyhnut sa cukru, oslad ho cakankovym sirupom. Obsahuje inulin, co je dobre prirodne prebiotikum.