Recepty na ranné štádium prikrmovania

lusia222
17. jan 2013

Ahoj mamicky,mam trojmesacnu dcerku ktorej uz nestaci materske mliecko a co nevidiet zacneme prikrmovat.Chcem vas poprosit o nejake zeleninkove a ovocne recepty na ranne stadium prikrmovania a kedy sa podavaju prikrmy,myslim casovo.velmi pekne dakujem 🙂

emogeon
17. jan 2013

akoze nestaci materske mliecko? ako si na to prisla...treba casto ponukat aby sa viac tvorilo

dionyzka
17. jan 2013

@lusia222 ziadne dokrmovanie, je skoro. Materske mliecko jej staci, ak mas pocit, ze by papala viac, castejsie treba kojit i v noci, mliecka bude viac. To nocne kojenie je pre tvorbu mliecka dolezite.

lusia222
autor
17. jan 2013

mala si casto pyta pit tak podla toho sudim ze ako rastie uz sa nestiha tvorit zadne mlieko.

lusia222
autor
17. jan 2013

mala si casto pyta pit tak podla toho sudim ze ako rastie uz sa nestiha tvorit zadne mlieko.
@dionyzka

lusia222
autor
17. jan 2013

@dionyzka kojim aj v noci.to papanie je uz prekonzultovane s lekarkou,skor by ma zaujimali tie recepty 🙂

domak2
17. jan 2013

Pred 17 tyzdnom zivota nemaju deti jest absolutne nic ine okrem MM alebo UM, to mozes aj tej lekarke povedat, ze je to schvalene WHO 😕 Ak chce viac papat , tak ju proste castejsie dojci, alebo ak uz je to na teba moc tak skus dat aj umele mlieko, ale nic ine. Na recepty je este casu dost.
@lusia222

aliza
17. jan 2013

@lusia222 obavam sa, ze ziadne recepty tu nedostanes 😖. Asi kazda ti tu bude radit, ze prikrmovat 3 mesacne dieta je hlupost a to poriadna. Je to vedome poskodzovanie zdravia vlastneho dietata. Ak jej nestaci materske mlieko aj napriek castemu dojceniu, tak jej daj mlieko umele. Kedze podla vsetkeho mas pristup na net, tak si treba pohladat informacie a nie pocuvat lekarku, ktora zrejme zaspala 30 rokov.

aliza
17. jan 2013

@lusia222 a inak, moja dcera bola prveho pol roka vkuse na prsniku lebo nevladala naraz vytiahnut dostatok mlieka. Nevedeli sme dodrzat ani hodinove intervaly. A mlieka bolo dost. Takze vobec nemusi ist o nedostatok mlieka, problem moze byt inde.

zivika
17. jan 2013

@lusia222 nemala doktorka na mysli prikrmovanie umelym mliekom??? neverim, ze nejaky pediater by schvalil zavedenie prikrmov pred ukoncenym 4. mesiacom, u kojeneho babatka zvlast...

junovka
17. jan 2013

@zivika pokial je pediatricka " stara skola", tak sa necudujem, ze uz keca, aby sa zacalo prikrmovat 😠 😠 Moja kecala tiez skoro, ale ja som jej razne povedala, ze budem az na 5.mesiacov

simca06022011
17. jan 2013

no v prvom rade, dalsia opakujuca sa tema, v druhom rade, pises coskoro.. cize to moze byt aj za 2-3mesiacia... v tretom, najlepsie bude ked si precitas nejaku poriadku knizku o detskej strave, ale priamo nejaku stranku, ktora sa tomu venuje a je tam cely postup ako zacat s prikrmami (ja som chodila na hami a pod.)... zacina sa pekne jednodrhovoou nenafukovacou zeleninou, potom po 2 tyzdnoch masko, a ked budes pridavat dalsie jedlo (cize desiatu alebo olovrant) tak sa ide na ovocie... a vela zdravicka prajem 🙂
A ako to tu citam, tak radsej jej daj UM ako zacat dokrmovat pred 5 mesiacom...

aadulik2110
17. jan 2013

@lusia222 môj malý mal niečo cez 3 mesiace, keď sme sa budili v noci každú hodinu a musel papkať... cez deň vydržal 2-3 hodinky, ale v noci to bolo "na mašľu". Tiež som zvažovala niečo riešiť, keďže som len dojčila. Začala som mu dávať častejšie cez deň papať, po hodine a pol až dvoch, musím upozorniť, že noci sa neupravili, ale malý bol spokojnejší. Lekár mi odporučil, aby som začala s príkrmom až po dovŕšení 5 mesiaca - aj keď bol len čisto dojčený, ale bol veľký. Nakoľko sme dokončovali dom a chceli sme sa sťahovať, tak sme celé dni trávili tam a tak bolo jednoduchšie pre mňa dojčiť ako behať hore dole a pripravovať príkrmy. Nakoniec malý začal papkať, keď mal 6,5 mesiaca.... Nič nám neuniklo.... na prvý šup spapal 100g porciu mrkvičky... preskočili sme "ochutnávanie" ale musím povedať, že je veľký jedáčisko a materské mliečko je u neho číslo jedla v obľúbenosti jedál. A ešte by som ti rada odporučila špeciál časopisu Mama a ja o výžive detí, kde nájdeš cenné rady, čo sa papania týka a je tam veľa receptov - či už na kašičky, neskôr polievočky, hlavné jedlá atď.

aadulik2110
17. jan 2013

@lusia222 a ešte jedna maličkosť... sú prechodné obdobia kedy to vyzerá, že nestačí mliečko.... niekto to volá laktačná kríza (mne sa ten pojem nepáči), najlepšie na prekonanie je častejšie prikladanie

lusia222
autor
18. jan 2013

@aliza kolko deti nasich starych mam bolo prikrmovanych uz od prveho mesiaca kasickami,macanim cumla do medu a roznymi inymi vecami a co im je,zdrava generacia 🙂 keby to nebolo vazne a overene nehrniem sa do prikrmovania a tazko dokrmovat UM na ktore ma mala alergiu. Teda na zlozku ktora je v kazdej jednej nacke. Nepotrebujem poucovat,som sama z toho zufala...

denisafono
18. jan 2013

@lusia222 od dvoch mesiacov som davala ochutnavat. od 4mesiacov-presne sme zacali prikrmovat, kedze je na UM od 6tyzdnov.
1.den mrkva na pare-rozmixovana asi tak 3-4 kavove lyzicky + mlieko, 2.den mrkva na pare-rozmixovana asi tak 4-5 KL+mlieko, 3.den zemiak-5KL+mlieko.... potom mrkva+zemiak, zemiak+brokolica, tekvica, cuketa, ked sme niekam isli tak hotove prikrmy HIPP,BABY LOVE, HAMI.... od 4m, po 2tyzdnoch sme uz na obed nedavali mlieko. Obed okolo 12h00. Ked sme davali este mlieko tak 30-45min po prikrme. Ked uz jedla vsetku odporucanu zeleninu asi tak po 1,5 mesiaci tak prisla ochutnavka ovocia, jablcko varene+banan...... hruska, slivka, hotove ovocne prikrmy...

lusia222
autor
18. jan 2013

@denisafono dakujem velmi pekne 🙂

emogeon
18. jan 2013

@lusia222 nikdo nepoucuje, prisla si sem po rady tak si par dostala v dobrom samozrejme.....urcite mliecka mas dost a daj babetku ked si vyzaduje...drzim palce..

domak2
18. jan 2013

@lusia222 pozri ak ju silou mocou chces prikrmovat tak prikrmuj, ale branit sa tym , ze deti nasich mam..., tak to je naozaj trochu mimo pri dnesnom vyskyte rakoviny, obezity, infarktov, vysokeho tlaku, problemami so zazivanim, alergiami.... mam pokracovat ? zdrava generacia? 😕 Nikto sa ti tu nesnazi radit nic zle, ale ak pockas nic nepokazis a hlavne neohrozis svoje dietatko, ved doteraz prijimalo len ziviny cez pupocnu snuru, tak mu nechaj cas si zvyknut aspon na mlieko.

dazdovka
18. jan 2013

@denisafono no teda, zemiak v 5. mesiaci, banan... to Ti dieta z toho nezapekalo?

andrik78
18. jan 2013

@lusia222 keďže si malá častejšie pýta jesť je to "laktačná kríza" bábo má obdobie rýchlejšieho rastu a preto častejšie papá. Keď prikrmovať tak UM na prvé príkrmy je ešte skoro kvôly obličkám bába ktoré ešte nie sú poriadne dozreté. Nemáš sa kam ponáhľať naozaj mu stači iba mliečko aj keď máš dojem, že stále kojíš.

dazdovka
18. jan 2013

@denisafono pretoze dieta do 10. mesiaca nevie stravit zemiak, este sa mu netvori potrebny enzym, krumplom len zapchas crevo, telicko z neho nic pozitivne neziska... Banan zas je velmi vlaknity, pokial dieta nedostava s jeho prijmom aj vyssiu mieru tekutin, tak sposobuje casto zapchu... To len na okraj...
Ja Ti odporucam @lusia222 snaz sa vyriesit si laktacnu krizu, kazda sme si tym prechadzali, treba to rozkojit...

aliza
18. jan 2013

@lusia222 to nemyslis vazne, ze zdrava generacia 😕. Ja si teda myslim uplny opak. A mala ma alergiu? a na co konkretne? to si tu vobec nespominala, ked uz sme pri tom.
Moj syn bol na specialnom mlieku na alergiu na kravske mlieko, na soju a na intoleranciu laktozy, takze je aj taka volba, ak mate alergiu. A prave preto by si mala s prikrmovanim pockat az do 6.mesiaca, kym jej dozreje traviaci system.

denisafono
18. jan 2013

@dazdovka ved prvy prikrm je mrkva, a dalsi je zemiak, potom mrkva+zemiak...... Este aj v tych roznych bozurach co boli v tom ruzovom kufriku-co sme dostali v nemocnici je tak napisane. Moju malu nic nezapieklo ma skoro 7 mesiacov a este nebol den kedy by nekakala, teraz kaka 3x denne, nema ani tvrdu stolicu a ani som si nevsimla tvrdsiu po zemiaku alebo po banane. A este musim podotknut ze za 5-7 dni stale striedame jedla, cize vsetko raz za 5-7dni. Teraz papa uz vsetko, napr brokolicu+cestovinu+UM na zriedenie, nic jej nie je ani jej nikdy nebolo. Nikdy nebola chora, ani teplotu nemala ani neplakala ze by ju nieco trapilo-bolelo. Velmi malo place-ked je velmi unavena asi iba vtedy. Ale kazde dieta je ine, niekoho to alebo tamto zapeka niekto moze zjest kapustnicu a zapit 3dcl mlieka a nic mu nie je. 😀