Ročný syn nechce jesť. Máte s tým skúsenosť?

babyprinc
28. jún 2019

Zdravim, mam synceka ktory ma rok a nechce mi jedavat absolutne teple jedla 😥, uz som zufala niekedy mi cez den dokopy zje horko tazko jeden jogurt. pit mu davam iba vodu. Prestala som mu davat juice kedze mi nechcel poriadne jest no stale je to rovnake myslite si ze je to problem ktory mam prekonzultovat s lekarkou? alebo mate s tym niektora skusenost ?

martyzpp
28. jún 2019

nemám skúsenosť ale nebude to tým teplom? Ani mne teraz nechutí teplé jedlo

miruslb
28. jún 2019

Naša má 13 mesiacov, tiež máva obdobia že je proste na mlieku a pár lyžičkách jedla. Ale všimla som si, že je to naozaj zapríčinené zúbkami. Keď som jej v 5 mes začala dávať príkrmy, papala ukážkovo. A od 7 mesiacov, keď sa jej predral prvý zúbok, tak je to ako na hojdačke. Keď ju to asi najviac omína, tak nepapa, keď je lepšie, že chvíľku má kľud, naje sa dobre. Takže už to neriešim. Priberá, prosperuje. A inak, keďže som jej už začala dávať krabicové kravské mlieko a keď má dni, že neje, pridávam jej do mlieka 4,5 lyziciek jogurtu. Hocijakeho. Alebo ovocnú výživu. Lepšie ako nič, poprípade cukor alebo granko, ktoré mi tak veľmi ľúbi pridávať moja mama, keď je chvíľku s ňou 😡 a za nič na svete jej to nevysvetlim aby ho nedávala. Už jej vyšli úplne 9 zúbkov a ďalšie idú, tak znova máme jeden deň tak, druhý onak 😉

alessia443
28. jún 2019

Spomenula by som to lekarke - moze ist napriklad o nedostatok zeleza, po upraveni zeleza sa moze stav zzlepsit. Tak isto to moze byt aj teplom, resp.tym, ci je dieta este kojene, vtedy vacsinou deti odmietaju tuhu stravu. Nic z toho ale nebol nas pripad, moj syn zacal cca v roku odmietat a trva to do dnes, ma 3,5roka. Presli sme si vsetkym, nutenim, ignorovanim, uplatkami, vysetreniami, no bez uspechu. Casom, ako uz zacal byt rozumnejsi, sa to zlepsilo, da sa s nim uz dohodnut, vysvetlit... Najlepsi sposob vsak, ako donho nieco dostat, bolo pustit pesnicku, resp.rozpravku pri jedeni... Viem, nie je to spravne, ale kto nezazil, ten nepochopi. Davam to len ako tip, ked uz naozaj nic nedunguje. Drzim palce, nech sa to u vas zlepsi, a zelam hlavne vela trpezlivosti!

petra7481
28. jún 2019

@babyprinc mne mala prestala medzi 9 a 10 mesiacom absolútne nič dala su dve lyžičky a koniec trvalo to 3 mesiace skoro

ukulela
28. jún 2019

starsi nejedaval dlho teple - tak som echala vychladnut a zjedol, nie studene, ale vychladnute ... a stale - zje len letne, co i len trocha teplejsie odmieta.
@babyprinc juice - ako dzus? nedavaj, ani nahodou, na co? zbytocny navyk na sladke ...
inac my sme mali obdobie na rozku a jogurte cele dni, kym zjedom nieco poriadne. takze len ponukaj, nesil ... ja som inac jogurty miesala s ovocim, vlockami, kasou ... a jedol.

paulinoocka
28. jún 2019

@babyprinc skus ine veci, vela ovocia, ja by som ti tiez nejedla teple, ved je tak horuco, ze toho cloveku a ani dietatu a vobec nikomu nie je dobre.

babyprinc
autor
28. jún 2019

Dakujem vam vsetkym za vase rady, myslim si ze to bude zubkami dufam ze sa to upravi lebo normalne teple jedlo nechce jogurt tiez niekedy ledva zje napeiklad dnes rano spapal 1 a pol pribinacika na ranajky potom si vzal vanilkovy keksik do ruky a vody vypil dost akurat spinka ked sa zobudi mu dam zeleninovu polievku snad ju spapa...Aj tak uz jedaval ze som mu pustala fiha tralala a papal ale teraz uz ani to nezabera 🙂 ma 8,5 kg zatial mu vaha dole nejde ale mne to je moc luto ze nepapa som z toho fakt nervozna. Chrumky a take veci v pohode to si da ale normalne jedlo ani za svet😭

siska53
28. jún 2019

@babyprinc nedavaj mu pribinak ( je dost mastny a tazky, sama som mame.zakazala ho kupovat, kym boli malinki, lebo ked som.ho ochutnala..no tazoba na zaludku).. daj normál biely jogurt.. a nie keksiky, ani chrumky, ked ti nechce jest..

Mozu ist zuby, kliudne aj z tepla moze nepapat, mozno ako pisu, ked bude hladny, tak aspon take vlazne polievky spapa..

evkamotka
29. jún 2019

Dzus mu netreba idealne nikdy, len co si zvyka na sladke. dzus samotny je kopa cukru, naco