Ryžová kaša. Viete mi poradiť ohľadne jej prípravy?

majusienka
21. máj 2008

Ahojte,
viete mi poradiť ohladne príprav ryžovej kaše ? Dnes som ju pripravovalaprvý krát podla návodu a bola totálne riedka. Mám pridať viacej lyžičiek? Máte s tým skúsenosti? Ako často cez deň môžem podávať túto kašu? len raz alebo aj viac krát?Ďakujem

katia7
21. máj 2008

ahoj ta podla navodu je tak dobra do flase ja nalejem vodu a sypem kym neni tak akurat 😉 a podavat by sa mala len raz,bud na olovrant alebo veceru

kvitek7
21. máj 2008

ahojky
varila mysicka kasicku alebo opacne 🙂 v tomto case ked zacinam s prikrmami mojej 6mes dcerky som sa prave dnes velmi potesila ked mi prvi krat spapala dost vela kasicky 🙂 zarobila som jej praskovu najaka Heinz s dojcenskou vodou.Najskor sa mi to videlo dost riedke (asi 1polievkova lyzica a 1dlc vody) ale ked som to trochu zahustila zistila som ze to malickej chuti.... chcem tym vsetkym povedat. ze to asi treba skusit ako to babatku chuti ci redsie ci hustejsie....
vela stastia a daj vediet ako to u vas funguje

majusienka
autor
22. máj 2008

Ahojte, chcem sa ešte opýtať pri nemliečnych kašiach používete len prevarenú dojčeneckú vodu alebo si odstrekujete mlieko? Je podla Vás hodné daťlen kojenému dieťaťu mliečnku kašu?

petulienka
22. máj 2008

Ahojte,

aj ja davam malemu nemliecnu ryzovu kasu zarabanu do mliecka a tiez nedavam podla navodu, bolo to moc riedke, tak pridavam vzdy o 1 - 2 odmerky viac, aby to bolo huste. Zalezi od toho v akej nalade je nas maly, ci vecer ma naladu papat z misky s lytickou alebo uz drovno co najrychlejsie ist spat co znamena do flasky a vtedy davam redsiu.
😉

ivka144
22. máj 2008

Ahojte,
tak ja robim nemliecnu kasu len s dojc.vodou a to na veceru a potom len mliecko odo mna na druhu veceru. A tiez robim pomerne hustu a malemu to chuti. Kedze pouzivam cistocistu ryzovu kasu bio, nie je v nej NIC ine, tak zvyknem ochutit kuskom popuceneho bananu alebo trochou vyzivky ovocnej.
Ja osobne by som nedavala mliecne kase bambulkovi, ktory este nepapa ine, ako materske mliecko. Skoda si to kazit. Ak uz aj tak papa ine mliecko (UM), tak to uz potom je jedno. Aj ked pre zaciatok by som tiez robila nemliecnu a doplnila UM, na ktore je male zvyknute a az neskor dala uz tu hotovu mliecnu kasu.
Aha, inak som si spomenula, ze prvykrat, ked som malemu sladat kasu, tak som parkrat davala odstriekane svoje mliecko. Ale kedze neslo az tak dobre odsavat, tak robim s vodou a je to este lepsie, lebo sa mi zda, ze ked papal s mojim mlieckom, ta ani nechcel lyzickou (mne to pripadalo, ze zacitil mlieko a hned chcel prsnik)...

fifla
22. máj 2008

nemleicne kase by som nezarabala v dojcenskej vode, lebo sa mi zdaju dost sladke a ked jej treba dat viac, myslim, ze velmi dobre to nie je. ale je to na pohlade kazdeho individualne.

ivka144
22. máj 2008

Fifla - uz som stokrat chcela pozriet zlozenie tych nemliecnych kasiciek od detskych vyrobcov, lebo som mala presne podozrenie, ze to nie je len taka nevinna kasa, ale obsahuje este kadeco (iste aj obohatena o vitaminy a mineraly), ale aj o cukor. Preto by som ja odporucala tie obycajne kase zo zdravej vyzivy (u nas maju aj v Kauflande, niektore z nich su bio) a maju ryzovu, ryzovo-pohankovu, kukuricnu. To neobsahuje vobec nic ine. A potom sa to da dochutit ovocim alebo neskor karobom alebo skoricou podla potreby.
Mna inak prekvapuje, ze aj vela vyziviek obsahuje cukor. My vyberame len take, co neobsahuje nic okrem ovocia, neskor sme pripustili, ked to obsahuje vitamin C a ryzovu muku. Inak niekedy ozaj div, co vsetko tam napchaju. Osobne si myslim, ze ani to obohatenie o vitaminy a mineraly nie je take neohrozitelne nutne - ked babo prirodzene papa veci vhodne pren, tak ma podla mna dostatok veci, nie? Ved uz UM maju kadeco navyse zdrave, ci nie?

tamia
22. máj 2008

ahoj,
tak ja dávam kaše vždy menej ako je napísané v návode lebo to bolo vždy ako beton. Používam kaše sunarka, hipp, hami. V návode je napísané 4 pol. lyžičky = 55g. Ja dávam do 130ml vody 35g kaše. To je akurát pre moju malú 😉

besova
22. máj 2008

Tak ja dávam kasu niekedy aj dva krát.. na desiatu to mu miesam s vyzivou, pretoze malemu to je take kisele a striasa ho.. , ja si zarobym do flase mlieko a tam si dam kasu a roztrepem to , neviem ide to lepsie ako sa babrat v myske.. ja pouzivam na to odmerku s mlieka a vzdy viem kolko mam dat ked chcem taku redsiu co mu dávam pred spanim dám na 180ml mlieka 2 kopcovyte odmerky a uplne mu to staci a prespi mi celu noc..a ked to chcem zmiesat s výzivou tak to uz zálezi od toho ako huste to chcem mat.. takze takto mamulky, ale jasne kazdy si kasicku zarába ako jemu mimcu chutí, ja malemu nedávam nejahe moc huste, potom mi sem tam ublinkuje ju von, asi mu je tazka na zaludok... 😀

milhaus
22. máj 2008

moja ma rada hustu

beboo
22. máj 2008

ahojte prosim vas viete mi niekto poradit vyhodlia som obal z ryzovej nemliecnej bio kase od Hipp, bol tam navod na 3 druhy zarabania, pouzivala som ten posledny s HA-mliekom, teraz uz uz HA nedavam a chcela by som vediet ci je mozne ju zarabat len s vodou alebo sa musi s mliekom (nutrilon obycajny). dakujem 🙂

junovka
22. máj 2008

beboo, pokial viem, tak sa nemusi zarabat s mliekom 😉

besova
22. máj 2008

Aj ja si myslim ze s mliekom, a to jej jedno ci je to HA alebo normálne... kamoska malej zarába kase s vodou tie jej chutia viac.. 😉

ivka144
22. máj 2008

My tiez papame kasu castejsie - teda ako jedlo cisto na veceru, ale pridavam to niekedy do inych jedal - zvacsa do vyzivky na desiatu, ale davala som uz aj na obedso zeleninkou alebo so zel-a maskom.
Inak ako to robite, ze date kasu do mlieka do flase? To sa uplne rozmiesa? Zaujima ma, ako to prejde cez dierockyvo flasi. Ta moja kasa by sa podla mna upchala... D.

darty13
22. máj 2008

ahojte, ja tiez davam nemliecnu kašu lebo malý je alergický na bielkovinu kravského mlieka takže mliečne kašičky nemôžeme....skúsila som mu dávať s kozím mliekom a malo to dobrú chuť ale inak robím iba s dojčenskou vodičkou a takú riedku aby vipil s fľašky 🙂

lyongirl
22. máj 2008

Ahojte, tak ja som zarábala kašu s MM, neskôr, keď ho už na kašu nebolo, tak len s vodou, tak mi radila dokina a kupovala som neliečne kaše, pokial som kojila, lebo ako písala ivka144, škoda to kaziť, ak je len kojené. my sme už papali aj všeličo iné, ale pokiaľ som kojila, kaše boli nemliene zarábané s vodou. A nikdy som nerobila podľa návodu, papal ju od začiatku pekne hustú a s lyžičkou a nikdy sa nesťažoval, dokonca kaše papá doteraz 😉 . A nemusí sa zarábať s mliekom.

glorita
22. máj 2008

nieco som nsla o kasiach vseobecne:
http://www.rodinka.sk/user/view_page.php?page_i...

ellieellie
25. feb 2018

Ahojte, poradí niekto? Chcem malému pripraviť nemliečnu ryžovú kašu od Hami. V návode píšu, že mlieko (UM) sa má pripraviť a zachladiť na 40 stupňov. Ja by som chcela spraviť s MM - musím ho prihrievať? Ďakujem

ninah1486
21. jan 2022

ja davam kasu od sunaru, na nej mas presne navod ako ju spravit