Sterilizovanie Avent via pohárikov

katrinka8
9. jan 2014

Ahojte baby, mam niekolko avent poharikov a potrebovala by som ich sterilizovat. Ako na to? Vyvara sa to teda fakt dost zle, napadlo mi, ze dat ich proste len do mikrovlnky na nejake 2 minuty (ked sa tak mozu sterilizovat hubky na riad...) Potrebujem ich na uskladnenie MM. Ci to netreba sterilizovat? Mam ich uz pouzivane po dcerke na jedlo (mlieko som v nich predtym neuskladnovala, to az teraz), tak neviem, ci to staci vyumyvat alebo treba sterilizovat. Ale asi ano...

simonkazga
9. jan 2014

určite sterilizovať, nám sa osvedčil sterilizátor do mikrovlnky. Naleješ vodu, vložíš čo potrebuješ sterilizovať, šup do MW na nejakých 3-5minút (podľa návodu) a hotovo.

freyjanr
9. jan 2014

@katrinka8 ahoj,radsej sterilizovat,ja tiez pouzivam tie avent pohariky a na sterilizator do mikrovlnky nedam dopustit.cez sviatky som u rodicov vyvarala vsetko,no hroza,na vsetkom bol povlak a neprakticke...do mikrovlnky to len hodim a ked si za 4 hodiny spomeniem ze to tam je vyberem to 🙂 a ked sa neponahlam pouzit vec ktoru idem sterilizovat zapnem to aj na 15 minut nech sa to poriadne precisti 😉

darina1952
10. jan 2014

@katrinka8 určite si kúp sterilizátor do mikrovlnky - fakt je ten celý AVENT sortiment výborne vymyslený a aj ja ho používam - a aj keď už teraz pije synček mliečko od kravičky a fľaše už zakaždým nesterilizujem, stále ich z času na čas dám do sterilizátora a šup do MW na 8minút 🙂 ...keď sa ti zdá nový pridrahý, tak skús cez bazárik používavný 😉

katrinka8
autor
10. jan 2014

@simonkazga
@freyjanr - baby, ked mne sa ten sterilizator neoplati, ja moc neodsavam mlieko vo velkom, len obcas, ozaj minimalne. Preto som si myslela, ci by to neslo len tak, ze nalejem vodu do poharika a necham par minut v mikrovlnke (bez sterilizatora).

stanislavao
10. jan 2014

@katrinka8 ale ved to normalne len vyvarte v hrnci s vodou, ked nechcete kupovat sterilizator. ja som ho nemala a sterilizovala som flasky a ostatne len v hrnci. a teraz v umyvacke riadu.

molka
10. jan 2014

@katrinka8 ja som tieto pohariky zvykla len preliat v drese vriacou vodou.

siska53
10. jan 2014

@katrinka8 ja mam sterilizator,sterilizujem aj flasky,z ktorych piju teraz tekutiny,aj tie pohariky,nakolko ich pouzivam na uskladnenie zeleznej rezervy,ak,navarim viac pre pripady,ked navarit nestihnem. Steeilizujem to 5minut. Mam od chicca,tam sa dava naspodok voda.
pouzivam,ho uz takmer 4 roky,nebol a nie je pouzivany casto,ale nestratil sa 🙂.

lliillii
10. jan 2014

@katrinka8 My sme sterilizovali všetko do jedného roka. V bazári mám na predaj sterilizátor na AVENTácke VIA poháriky, fľašky, cumlíky. Naozaj bol dobrý. Je do mikrovlnky a trvá to 2 minúty - nemusela som vyvárať. Nevysterilizované by som moc malému babätku nedávala. Hlavne tam kde je mlieko.

katrinka8
autor
10. jan 2014

@darina1952 - mmne sa sterilizator zda byt zbytocny, ked babo kojim a potrebujem naozaj len na to mliecko asi tak raz za mesiac pohariky sterilizovat 😉

@lliillii - ja som dcerke teda nesterilizovala nic - okrem cumlika teda, ale inak nie, lebo ona bola dojcena, cize som nemala co vlastne (vtedy som mliecko neuskladnovala akosi) - ked uz jedla tuhu stravu, tak to uz nebolo treba 😉 Mne sa fakt jedna len o par poharikov vysterilizovat kvoli mliecku, co si chcem naozaj obcas - mozno raz za ten mesiac - odstriekat a odlozit 🙂 Asi to teda budem robit tak, ako vravi @stanislavao - len vyvarit, kedze v mikrovlnke neviem, ci by mi to bez sterilizatora vlastne vysterilizovalo...