Strava 7 mesačného bábätka

julinka97
10. sep 2018

Čo varíte 7 mesačnym detičkam?

beky1813
10. sep 2018

Vacsinou to, co nam, len v upravenej verzii

val80
10. sep 2018

Ak vaše dieťatko bolo dojčene, tak po 6 mes.by sa mala dávať naparena/uvarená a pomixovana zeleninka. Dáva sa tak jeden mesiac, potom sa pridáva ovocie napr.na desiatu, potom kase z celých zŕn (napr.ryza,pseno),kukuricna krupica, kaša z ovsených vlociek a pod.

siska53
11. sep 2018

@julinka97 prikrmy,len sme zacinali,takze este to pestre nebolo.. mala som zoznam od dr.a toho som sa drzala. Ale nasi boli dojceni.

evittam
11. sep 2018

@val80 A masko,zltok,strukoviny si kde nechala?😉
@julinka97 Dojcene v 7.mesiaci zelenina+kuracie, morčacie,telacie maso, miesto masa raz za tyzden zltok do prikrmu,ryza,... desiata+olovrant-ovocie, ovocné vyzivy,od cca 8.mesiaca jogurt, kase,.....

val80
11. sep 2018

@evittam
masko, zltko, strukoviny az po zavedeni vsetkeho co som napisala. Ale to som uz nerozpisovala,lebo je toho dost. Napisala som len, ako zacinat prvy,druhy mesiac. A jogurt by som odporucila az po 10-12 mes., ak je dietako kojene.

henka123123
11. sep 2018

Vsetku zeleninu ovocie cervenu sosovicu vajco ryzu cestoviny kase jogurty vyzivy kur.maso kralika morcacie hovadzie telacie dala som uz aj bravc.panenku🙂

betka2301
11. sep 2018

Naša papa všetko, co aj my...varime bez korenia a minimum soli, potom si každý dochuti.....s prikrmami sme začali od 5. mesiaca, sme na MM+UM...... my keď sme boli malé, nikto neriesil takéto veci, co sa môže od kolkeho mesiaca....samozrejme, nejedli sme veci, z ktorych nadúva.... a sme tu a zdravé...... podľa mňa to niektoré mamičky preháňajú a majú doslova "tabuľkové deti".....

miskatoth
21. sep 2018

Moja aktuálna skúsenosť je takato: mam prve dieťatko, ktore ma vyše, 7 mesiacov a naskytol sa nam taky problém, ze mi zistili hypertyreózu a to nsm dkomplikovslo vsetko. Doteraz bol Miško dojceny a dokrmovsny zeleninou a ovocim. Keďže mi nasadili lieky dojčenie mi zakazali. No vsak moj synček sa rozhodol ze žiadne UM nechce a flasu tiež nie nakoľko nepouzival ani cumlik. Doktorka teda povedala, ze ho uz teraz nemám nútiť, pre by mohol mat odpor k mlieku celkovo. No ale co dalej? mlieko mu mam nahradzst v strave. Ci uz jogurty, tvaroh, alebo z mlieka jednoducho varit. jedt mu mam dávať normalne. Tak uz tyzden jeme vsetko. Rano jogurty alebo pribinaciky, desiata ovocie, obed nieco varene( zem. kasa s maslom., alebo maskom, prívarok, polievku, mlievnu ryzu...)., olovrsnt kludne chlebik s maslom a vecera krupicova kasa, alebo kasa od Sunar.
Viem, že to nie je úplne jednoduché a bala dom sa toho, no inak by som mu nemala co dat papat, bola som uz zufala. Na druhej strsne musim m podotknúť ze Misko je ovela pokojnejsi a spi dlhšie.

miskatoth
21. sep 2018

@betka2301 Súhlasim.