Strava pre 8-mesačné bábätko

8. feb 2024

Viem su tabulky na internete....
Ale viete mi napisat co davat papat svojmu 8 m babatku ..ranajky obed a na veceru ? Vdaka

kikulienka94
8. feb 2024

ja som ranajky zavadzala o dost neskor ako v 8m, až okolo roka
na obed zeleninovo-masovy prikrm, na nete je xy receptov
olovrant/desiata - ovocie, avokado, chrumky a podobne
večera - kaša s ovocím, orechovym maslom, maslom ale tiež som večru zavadzala neskor
netreba tie prikrmy tak prežívať

lucia13022023
8. feb 2024

8 mesačný mi už raňajkoval jogurt.
Desiata nič
Obed prikrmy ale nemal vždy mäso, len 3x do týždňa, 1x ryba a jeden x zltko.
Olovrant ovocie, chrumky..
Večera kaša

autor
14. feb 2024

@lucia13022023 mozem vas poprosit aky presne jogurt ste davali

lucia13022023
14. feb 2024

Hollandia biely

autor
20. feb 2024

@lucia13022023 mozem sa opytat aky jogurt ? Pravdepodobne asi len biely ale myslim actoloviu alebo Sabi ..?
A kasu na veceru aku ste davali a hlavne o akej ? Vdaka

lucia13022023
20. feb 2024

Obyčajný biely jogurt Hollandia. A kašu tak dve hodiny pred spaním

milanemila
20. feb 2024

Uz ma 10m ale davam mu na ranajky kasu (varim rozne obilniny alebo tie bio nesladene z dmky) pridavam umele mlieko kendamil, obed “slany” masko/zltok/strukovina/ryba+zelenina+zemiak/ryza/cestovinka alebo kuskus/bulgur atd, na olovrant ovocie a ak malo papal cez den tak vecer mu este dam z prikrmu na obed. Jogurt buely mu zatial nechuti, davam mu aj do ruky varenu zeleninku, ovocie, skusala som aj rozne lievance a tak pomalicky. Pomedzi kojim rano ked sa zobudi, pred 2 spankami dennymi, plus este asi 2x a aj ked vecer zaspava.
Ja v kazdej takejto teme pisem, ze menej je viac a netreba sa ponahlat. Vibec dieta nemusi v roku jest to co my.
Znacka jogurtu nie je dolezita, pozri skor zlozenie aby tam bolo iba mlieko a mliecne kultury, pripadne skus aj kozi jogurt tiez super. Mozes do jogurtu napriklad rozpucit trosku bananu alebo dat trosku pyre ovocneho ak je prilis kysli, ale idealene bez.
Ma aj vselijake chrumky a blbinky (je mu to prijemne teraz ked mu rastu zuby), tie tiez kupujem v dmke, maju velky vyber nesolenych nesladenych.

autor
20. feb 2024

@milanemila dakujem za vas cas a rozpisanie vsetkeho
Prajem pekny den 🙂

autor
21. feb 2024

@milanemila taketo kase na vecer ?

milanemila
21. feb 2024

Ano kupujem tie babylove ale take neochutene (ako ta nalavo dole) bez ovocia a pridavam umele mlieko, maju vela druhov detom chuti aj ryzova, niekedy ich pomiesam viac. Nie vzdy sa mi chce varit z celych zrn, tak toto je fajn alternativa a este znacka nominal ma kvalitne kase. Mozes ich zarobit napriklad iba s vodou a pridat ovocie. Ja len nedavam aj mlieko aj obilninu aj ovocie naraz, lebo to je pre babo zlozitejsie na travenie, ale zas samozrejme nic sa nestane ak das aj mlieko aj ovocie 🙂

autor
21. feb 2024

@milanemila Ďakujem pekne 🙂

autor
22. feb 2024

@milanemila jogurt holandia som kupila ale ochuteny lebo cisty biely som nenasla ale dam papat len biely zvrchu a potom zamiesam a dojem 🙂

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
22. feb 2024

@milanemila jogurt mi babo vyzvracalo 😔

milanemila
22. feb 2024

Tak jogurt nedavaj kravsky, skus tak o tyzden napriklad ten kozi a naozaj iba trosku. Ako som pisala moj 10 mesacny jogurt neje. Nic sa nestane ked mu zacnes davat neskor. Nema problem žs BKM?

autor
22. feb 2024

@milanemila dnes som dala 1x ten jogurt neviem ci ma alergiu na bkm dr mi vravela ze.mam.dat nas jogirt zvolensky sabi ....ale uz aj to sa bojim dat :(

milanemila
22. feb 2024

Vobec neries znacku jogurtu, naozaj pozri skor co obsahuje alebo skus tento kozi.

autor
23. feb 2024

@milanemila asi som dala vela spapat a mozno bol trosku chladny jogurt
Ako zistim ci ma babo bkm ? Tak ze zvracia ,a kazdym,,,popripade na pokozke sa vyhodi nieco?
A taky jogort som asi nevidela v obchode kde kupujete ?

milanemila
23. feb 2024

Ano aj hnacku, bolesti brucha moze mat z mliecneho atd. Tento je z kauflandu, predtym ho balili do skla, mavaju ho aj v terne, u stareho otca…