Trojmesačné dieťa nechce jesť

olivka26
24. dec 2013

poradte mi prosi,mam 3mesacnu dcerku ktora uz asi 3tyzden nechce papat.Ked ju chcem nakojit tak sa hned zacne odtahovat a plakat a rozhadzovat ruckami.Niekedy neje aj 6hodin a viac,ale nieje nervozna ani neplace iba proste nechce jest ani za svet.Prsnik si vezme jedine tak v polospanku,ked sa prebudza ale akonahle jej vypadne ked sa otoci uz nechce cicat dalej.Doteraz sme pekene papkali,niekedy aj kazde 2-3jodinky,no tento interval sa zacal zvysovat na 5-6hodin.Neviem ci len niekje hladna ze nechce papat alebo mam za tym hladat nieco ine?Ma s tym niekto skusenosti?

luba28
24. dec 2013

@olivka26 myslim,ze keby bola hladna tak place,ale ona je spokojna,tak asi pije zadne mlieko a to je hustejsie a viac nasyti,tak mozno preto,.....ako sa hovori,ze smotana,tak preto,.... 🙂

saska.t
24. dec 2013

@olivka26 znizil sa ti tok aj mnzstvo mliecka preto sa jeduje,alebo natahuje intervaly,kontaktuj laktacnu poradkynu,inak skoncite na flaske www.mamila.sk 😉

nina2110
24. dec 2013

my sme mali ten istý problém....ale ja som nekojila, pili sme z fľaše....a skoničli sme tak, že sme pili iba v spánku asi 4mes., potom sa to zmenilo, keď sme prešli na príkrmy....možno to má súvis aj s tým, ako písali oliverka26 a saska.t....treba sa poradiť, ale čím skôr, aby si fakt neprišla o mliečko...veľa šťastia priajem

olivka26
autor
24. dec 2013

dnes napriklad jedla naposledy o 3tej rano,a od vtedy nic.Vobec nic nepila.Skusala som jej dat hned po prebudeni ale uz ani to nezabralo..Podla mna nieje normalne aby nejedla 8hodin ako dnes...Teraz som ju akosi dala spat,dufam ze ked sa prebudi bude papat lebo kednie tak uz neviem co budem robit...

exupery
24. dec 2013

@olivka26 podla mna to nie je normalne,pije malo ci uz mlieka,nechce ani caj?Alebo vodu?No ja by som sa poradila s dr.,a v zasede plati,ze ak je spokojna,tak by to vadit nemalo,staci ak ma pocikanu kazdu plienku-aby nebola zase dehydrovana

olivka26
autor
24. dec 2013

@exupery cajik nechce ani za svet,mozno ked do nej vlejem nasilu lyzickou ale to aj tak polovicu vypluje...teraz vstala a konecne pila mlieko ale aj tak malinko vypila...

modra
24. dec 2013

@olivka26 podla mna to normalne nie je. Urcite skoc za doktorom. Neznamena ze ked neplace tak je spokojna. Tot moj nazor. Ale aby 3 mesacne nejedlo 8 hodin je dost.. Niektorim lekari odporucaju zacat aj v takom skorom veku uz prikrmy ale to je pripad od pripadu.. Takze urcite zbehni k lekarovi..

nina41
24. dec 2013

a nebolia ju uška?
@olivka26

nina41
24. dec 2013

@olivka26 skus jej jemne prejsť po hlavičke či nemá vpadnutu fontanelu ,ak má je dehydrovaná a treba ísť ihned k lekárovi ,treba si všímať či aj dosť ciká .

zuzi0110
24. dec 2013

@olivka26 moje deti keď prišli z porodnice tak spali aj 6 hodín a pekne priberali. Každé dieťa má iný silu a inú dĺžku za ktorú sa naje. U mňa tá posledná papá najkratšie zo všetkých a najviac priberá. Dôležité je aby močila. Skús jej povážiť plienku na kuchynskej váhe a uvidíš koľko vážne vypila. Mozno sa ti to len zdá a ona je už silnejšia a naje sa skor. Ak nie tak kontaktuj laktačnú poradkyňu na mamila.sk

anjelicek26
24. dec 2013

@olivka26 nam pomohli az prikrmy a uplne vylucenie mlieka z mojej stravy. Je to psycho ked dieta toto robi ja viem ☹

zuzi0110
24. dec 2013

@olivka26 cumlík náhodou nemá? Radšej kontaktuj laktačnú.

tinkads
25. dec 2013

@olivka26
Moja dcera robila to iste. Zacala aj menej cikat a malo priberala. Laktacna poradkyna, mi vysvetlila, ze to je DOJCENSKY STRAJK, je to pekne vysvetlene na mamila.sk. . Musela som dceru dokrmovat odsatym mliekom pomocou lyzicky alebo striekacky, aby si nezvykla na flasku. A stale ponukat prsnik,hoci aj kazdu hodinu. Nam velmi pomahalo, ked som sa pri dojceni s dcerou prechadzala,ona sa ukludnila a pekne cuckala. Snazila som sa jej uplne vylucit dudlik, davalo som ho len na spanie a samozrejme nedavat flasku. Cele dni som dceru nosila v satke, casto sme si len tak lahli do postele, ja hore bez a ona len v plienocke a lezkala na mne. Bolo to dost narocne, mam aj starsieho syna, ale muz ma podporoval a velmi mi pomahal. Trvalo to asi 3 tyzdne, kym sa to upravilo. A este mi nasa detska lekarka brala aj vzorky mocu, lebo ze vraj deticky mozu mat aj skryty zapal mocovych ciest, a vtedy im nechuti papat, ale dcera to mala v poriadku. Proste len "strajkovala". Zelam pevne nervy a vela mliecka 🙂

sante81
25. dec 2013

@olivka26 to čo opisujes sa nazyva dojčensky strajk, ak más čas, tak hod do googla, a aj tu na modrom koníkovi je o tom vela písané. mne pomohli na stránke mamila.sk, moja kočka začala strajkovat ked mala tiez cca 3 mes a asi tyžden nam trvalo zistit čo jej vlastne je, aj na krčnom sme boli či nemá zapal uska. ona vlastne papala len v spánku alebo tesne ked sa mala zobudit. nepotesím ta, u nas to trvalo skoro 3 mes, kojila som len ked dcéra spala, čo bolo niekedy s revom, lebo som ju musela uspat na rukách a kojila som len po stojačky, mam tu aj o tom niekde tému, nechodila som ani von, lebo sa mi nedalo, pokial sa napapala, uspala, ja som bola psychicky velmi vyčerpana. skus pozriet o tom nejaké info, neboj dcéra nieje chorá, a ešte poradím, odstriekaj si pred kojením trochu mlieka, aby sa jej pustilo mliečko hned a nejedovala sa ze jej tecie zo začiatku pomaly. ak mas nejaké otázky, tak kludne ip, treba len vela trpezlivosti, drzím palce

zahradka76
27. dec 2013

@olivka26 ahoj, ako sa Vam dari? Mate sa uz lepsie?

olivka26
autor
27. dec 2013

@zahradka76 no velmi sa nas problem nezlepsil,povedala by som ze je to este horsie...mala mi papa uz len 2x cez den,musim jej davat mlieko cez striekacku,aaa to je kriku vtedy.Som uz z toho uplne hotova,vycerpana,najradsej by som to vzdala a dala jej um.mlieko ale chcem kojit dalej..

zahradka76
27. dec 2013

A v noci kolko krat pije? Bola sa u laktacnej?

standu
27. dec 2013

@olivka26 okamzite zariadit navstevu laktacnej

olivka26
autor
28. dec 2013

@zahradka76 v noci tiez len 2x,uz ani v noci nechce pit :(

olivka26
autor
28. dec 2013

@standu s laktacnou som volala,povedala ze si mam precitat na mamila.sk o dojcenskom strajku,no ja uz mam nastudovane o tom asi vsetko,skusam co sa da ale nic nezabera,uz som na pokraji s nervami,v noci len davam pozor kedy sa preberie alebo otoci aby som jej mohla dat cicku.A nakoniec aj tak nic z toho :(

nasta197
28. dec 2013

Ahoj ja mam podobný ,,problém,, moj 4 mes, syn toto robí ale ja si myslím že preto sa odtahuje a ruckami zahadzuje lebo mu ide práveže SILNO mliecko ved ked pije a potom si skusim stlacik tak len tak strieka aj 5 prudmi 🙂 a husté je dosť až sa cudujem teiž neje aj 5-6h niekedy. vcera papal o 7 ráno z jeden cicky a pom iba o pol 1 naobed ... málo no nie? ale nedal najavo hlad a to je riadny pucko macko má 8200g :D no malé medvieda . ak ti dobre priberá si myslim že to nic nebude ale skus zavolať poradkini co ti ona na to povie pre istotu aby si neprisla o kojenie držíííím PALCE!!!!!

olivka26
autor
28. dec 2013

@nasta197 nasa vcera tiez o pol 7mej rano papala a potom az o pol12tej na obed ☹ tiez velmi malo.Uz ani v noci nieje lahke ju nakojit,nechce cicku ABSOLUTNE.Nasa tiez neda hlad najavo,ked papa 2x do dna tak mozem byt rada ze aspon nieco.Skusam vsetko mozne no nezabera nic. 😖

standu
28. dec 2013

@olivka26 hlavne sa upokoj, viem ze to nie je lahke, ale zvladnete to, uvidis, citi tvoju nervozitu... mas satku/nosic??

zahradka76
28. dec 2013

mrzi ma to, ze sa to nelepsi, musi to byt pre Teba hrozne. Ake ma plienky? Mala by mat za 24 hodin tych 6 pocikanych plienok, ale fakt ze premocenych. A keby si skusila nejaku inu laktatnu poradkynu, nech sa pride na Vas pozriet, alebo Vy by ste isli s malou ku nej? V pusinke nema nic? Sor alebo mozno uzdicku na jazyku nema prirastenu (to vie pozriet aj pediater)? Skusila si si odsat mlieko a davat jej po lyzickach alebo cez striekacku? Treba ju aj prevazit, ako pribera za posledne tyzdne? Bolo by dobre navstivit pediatra, aby ju pozrel, ci nie je chora. Teraz ma tu vsetci ukamenuju, ale ak sa to nezlepsi, daj jej flasu, hlavne nech pije, lebo k comu je taketo kojenie, ved aj Ty sa musis strasne trapit. ☹

olivka26
autor
18. jan 2014

@zahradka76 problem stale pokracuje,som zufala.Nikto mi nevie momoct... ☹ kojim len ked mala spi aj to so strasnymi problemami

luba28
18. jan 2014

@olivka26 urob ako hovori
@zahradka76 ,lebo to uz neni sranda,...chod k lekarke a aj KO nech urobi,ci neni mala anemicka a preto stale spinka a nevladze tahat,.....

zahradka76
18. jan 2014

@olivka26 neviem preco sa tak drzis stale toho, ze chces kojit, ale ak budes takto pokracovat, tak to moze dopadnut velmi zle. Jednak mozes ochoriet Ty, ved si pod obrovskym fyzickym aj psychickym tlakom. A moze byt, ze taketo neefektivne kojenie moze poskodit zdravie Tvojej dcerke. Stoji Ti to zato? A co bude s detmi, ked sa Ti nieco stane? Ja byt Tebou, tak ani minutu nevaham a dam flasu. Uz sa konecne preber a ries problem ako dospela zena, ved kazdy, kto cita o Tvojom probleme, tak pochopi, ze ked sa neda, tak sa neda. Takto tlacit na pilu, len aby si kojila, to je fakt uz chore. Prepac, mozno to znie tvrdo, ale toto co robis je nezmysel. A kasli na to, co pisu o kojeni, a ake je to prospesne a aj na celu mamilu. Si dobra matka aj bez toho, ze kojis.

danula.ch
18. jan 2014

@olivka26 navstivila vas laktacna? boli ste u pediatra?
aj moji dvaja toto robili, dlhe mesiace, ale sme to nejak ustali a kojila som oboch rok. par krat som obom v zufalstve skusala dat UM, nechceli ani to. dieta neprinutis papat. po par tyzdnoch sa na chvilu rozpapali, potom zase nic a tak dokolecka, na zblaznenie. cim menej papali, tym menej mliecka som samozrejme mala. obidvaja su chuducki, ani prikrmy im lepsie nesli a take slabe papanie ich drzi doteraz. uz z toho nerobim dramu, nejak bude
drzim palce a aj ked nechas kojenie tak, nebudes preto horsia matka. kolko krat som si aj ja porevala, ze nechcu jest, ublizi im to, ale nakoniec som si povedala, ze ved hadam nemaju sebaznicujuce sklony, budu papat, ked to budu potrebovat. prezili sme to s oboma v zdravi 🙂

olivka26
autor
19. jan 2014

@zahradka76 ja som skusala uz aj flasu s um.mliekom aj s mojim a nechce z nej pit,alebo nevie..tak neviem ako ju mam nakrmit.

olivka26
autor
19. jan 2014

@zahradka76 A ked sme boli pri doktorke tak zo zdravotného hladiska je dieta uplne v poriadku..dokonca ma 2brady.No ale keby som ju nekrmila ked spi tak ich urcite nema.A este kukala na mna ze co rozpravam za nezmysly ze dojcensky strajk,vraj take neexistuje podla nej a jej slova teraz budem citovat:KED JE RAZ DIETA HLADNE TAK BUDE JEST,CI UZ Z FLASE ALEBO Z PRSNIKA