Trojmesačné dieťa nechce piť vodu ani čajík

grejci1
17. jún 2013

Babulky prosím vás pomôžte. Moja Sofi má takmer 3 mesiace a vôbec nechce piť vodu ani čaj. Neviem ako to do nej naliať, ako zacíti, že to vo fľaši nie je mlieko, tak spustí plač. Bojím sa, že v tomto teple bude dehydrovaná :(

kika1111
17. jún 2013

ja viem že ti neporadím úplne "najzdravšie" riešenie, ale skús jej dať instantný čaj... napr. kamilkový. alebo rob to mlieko redšie nech ti častejšie vyhladne a tak ju kvázi oklameš

kubkatka
17. jún 2013

@grejci1 my sme tiež museli oklamať syna, kúpila som hroznový cukor v prášku (v lekarni) neochutený a tým som mu prisladila feniklový čaj (zo sáčku), alebo skús kúpiť instatný čaj - ako radí kika, tie sú sladšie, ale postupne jej dávaj aj obyčajnú vodu prevarenú dojčenskú)

grejci1
autor
17. jún 2013

@kubkatka veď to skúšam :( no len neviem ako na ňu... mám doma Hipp feniklový, ale doktorka mi povedala, že osladeným čajom by som jej mohla do pol roka len ublížiť... ale ten hroznový cukor vyskúšam. Ten je vraj neškodný

dennissa16
17. jún 2013

Môj malý tiež nechcel čaj ani vodu z fľaše. Tak som mu dávala cez Nurofenovu striekačku aj dávam a to máme 7 mesiacov 😒

kubkatka
17. jún 2013

@grejci1 nám to doporučila lekárka, keď bol chorý na nevedeli sme ho donútiť piť, musím priznať, že sa na to našťastie nenaučil a teraz vypije v pohode obyčajnú prevarenú vodu od smädu len taký fukot 🙂 skús či do nej nedostaneš viac vodičky/čaju lyžičkou

uankab
17. jún 2013

@grejci1 , mozno hlupa otazka ale preco chces nevyhnutne davat cajik alebo vodu? moja mala pila do pol roka len mliecko, nic ine... s nicim inym som ju netrapila aj preto, ze vobec nevedela s flasky pit 🙂
ked mala cca pol roka, zacali sme s poharikom s vodickou a krasne sa naucila... ak je na UM a bojis sa aby nepilo davku vacsiu ako sa ma, tak daj viacej vody aby bolo mliecko redsie...

grejci1
autor
17. jún 2013

@uankab ale nebude stále hladná, keď bude mať riedke mlieko?

aristka
17. jún 2013

dávaj jej deckou lyžičkou alebo striekačkou a dávaj čaje ,na jej vek ,to že ti nechce piť feniklový ani sa nečudujem,je mentolový a to nie je chuť príjemná deťom

uankab
17. jún 2013

@grejci1 ale ved s cajiku ci vodicky sa tiez nenapapa... 🙂 ja som to riedke mliecko myslela len ako alternativu k vode ci cajiku, ak si myslis ze inak by vypila privela mliecka...

wonderwall
17. jún 2013

@uankab ahoj, mosem ta poprosiť o radu? Moj chlapcek ma 14 mesiacov a najradsej by pil len z cumlikovej flasky. Odmieta pohare s naustkom, sportove flase, slamku, fľaše od kubika.... skusala som mu davat aj pohar sle po prvom glgu (polovocu vylial) zacal kašľať a pohár odhodil....
V tychto horucavach vypije ledva par ml denne... :'(
Neporadis?

grejci1
autor
17. jún 2013

@aristka nedávam jej feniklový, dávam jej detský bylinný čaj (teda snažím sa dať) - ten dokonca chutí aj mne :D

sonagolisova
17. jún 2013

@wonderwall tak skus vybrat flasku s motivom co sa mu bude pacit..ist niekam do obchodu kde je ic viac a opytat sa kto z ktorej bude pit vodicku ako velky chalan ??? slamky urcite nie su vhodne na bezne pitie...sem tam na prilezitostne cuckanie..na pohar ho treba ucit postupne , pomaly, je samozrejme, ze nezacne hned pit ale sa zleje..aj moje decka tak zacinali...teraz je spravny cas...je horuco aj ked sa pooblieva tak to vyschne a moze si to cvicit sam...on sam sa nauci kolko do pusinky moze naliat... + dobre je teraz v lete nakrajat melon a nech cucka ten

wonderwall
17. jún 2013

@sonagolisova .fľašku si uz vybral sam, naposledy taku Mam modru športovú 😉 takze s poharom to mam skusat kazdy den? On dokonca aj vecerne mliečko vypije len z cumlikovej flasky. Ked mu ho nalejem do inej, vypije max 60ml ☹

sonagolisova
17. jún 2013

@grejci1 babo do 1/2 roka nepotrebuje ziadnu vodu a uz toboz nie caje...vsetko je to umele, sladene davate tak zaklad na poskodenie zubov a navyk na sladke ...ja som obe deti len kojila a v lete o to castejsie..kazdu chvilu som ponukala prsnik .. ked je smadne vytiahne si len to predne redsie mliecko a ked je haldne tak taha zadne, ktore je viac tukove...treba si o tom precitat na internete...

sonagolisova
17. jún 2013

@wonderwall samozrejme nech skusa...nechajte jeho ..dajte mu tam cistu vodicku a nech si trenuje...bude ho to aj viac bavit..na noc by som mu este asi nechala tu cumlikovu ...to patri este k vecernemu ritualu a on je este malinky, tak nech si to mliecko este ma 🙂

uankab
17. jún 2013

@wonderwall , ako som pisala vyssie, Magdalenka nevedela pit z flase vobec, nevedela co s nou ma robit..
mali sme takyto poharik a ten je super, krasne sa naucila pit z neho uz ako pol rocna. nemozes tam dat vela vody, lebo je sikmy, dietatu sa z neho dobre pije, lebo ho nemusi vela naklanat...
http://www.amazon.co.uk/Bickiepegs-D-Red-Doidy-...

dashenka75
17. jún 2013

@grejci1 nie som si ista, ci kojis, ci myslis umele mliecko.. ale mame skoro rovnako stare deti, moj ma dva a pol mesiaca a je len na mliecku.. ziadna voda, ani caj.. naco?? do pol roka nepotrebuje ziadny caj, ani vodu.. kojim ho o to castejsie kedze je teplo.. z kazdej strany pocuvam, ze mu mam davat aj vodu a cajiky a blaa blaa.. je to hlupost.. NETREBA..

wonderwall
17. jún 2013

@uankab
@sonagolisova
Dakujem, bude to chcieť asi obriu trpezlivosť, ale budem skúšať a skúšať 🙂

grejci1
autor
17. jún 2013

@sonagolisova joj no ja nekojím :( ja som mala veľké komplikácie a brala som lieky, kvôli ktorým som prišla o mlieko

grejci1
autor
17. jún 2013

@dashenka75 len materské mlieko obsahuje 80% vody a ja nekojím :(

sonagolisova
17. jún 2013

@grejci1 aha...no v umelom mlieku sa nevyznam....skus sa poradit so svojou pediatrickou, mozno staci tiez len umele mliecko, ale caj by som urcite nedavala...skor ked tak tu prevarenu , vychladenu vodicku

grejci1
autor
17. jún 2013

@sonagolisova tiež hovorila, že vodičku alebo ten detský bylinný čaj - sáčkový. Že žiadny granulovaný, lebo že sú sladené. To by som malej taký sladký humus ani nedala

sonagolisova
17. jún 2013

@grejci1 bilinkovy caj moze vyvolat alergie....tak malemu dietatku by som ho urcite nedavala...obzvalst ak mate v rodine nejakeho alergika... ja som a preto mne lekarka hned povedala aby som to deckam nedavala lebo maju aj tak 50% sancu stat sa alergikmi po mne :(

janapagacova
17. jún 2013

pokial viem, Hipp granulovany caj je sladeny hroznovym cukrom ... ale tiez zastavam nazor, ze radsej nesladeny (porciovany) ... momentalne riesim ten isty problem, mam 2,5 mesacneho synceka a tiez mi nechce ani vodu ani caj (nesladeny), ale skusam ... kojim sice este, ale mam malo mlieka, takze dokrmujem umelym ... beriem to tak, ze to materske ma od smadu ... ale treba ho naucit pit aj vodu, len ako ze?

stellamaris
17. jún 2013

@janapagacova tiez som mala ten isty problem,nas maly nechce caj ani vidiet 😒 vodu sme mu nedavali,bol kojeny a dokrmovala som este umelym,vodu nechcel.Teraz ma 10mesiacov a problem s vodou riesim tak,ze mu davam vodu lyzickou alebo ho ucim pit z poharika s naustkom.Takto vypije trocha vody,podavam mu castejsie 🙂
Hipp caje su sladene,detom do roka sladene napoje by som nepodavala,tiez som nazoru,ze nesladene caje aebo vodu kohutikovu🙂

aristka
17. jún 2013

dievčatá čo tu riešite sladené a nesladené čaje,moje deti ich pili všetky ,nemajú zubné kazy a nemali sme problém ,keď boli staršie prejť na čistú vodu a nemala som problém ,že mi v lete okrem mlieka nič nevypili,tak ich trápte s tými nechutnými bylinami ,čo tiež nie je treba prehánať a radšej nechodte s deťmi von ,aby sa vám rýchlo neprehrialy 😉

janapagacova
17. jún 2013

@aristka no moja starsia 3 rocna dcera okrem Hipp granulovaneho caju nevypila nic a teraz mi okrem sladeneho caju nechce ani vodu ani nic ine ... preto sa snazim maleho naucit na vodu, prip. nesladeny caj ... ale uznavam, je to tazke ... aj ked dufam, ze mas pravdu a casom sa na vodu nauci aj dcera (ved ma este len 3 roky), lebo je to strasne neprakticke (kdekolvek ideme musi mat svoj caj a ked sa minie, nic ine nevypije, takze problem) ...
vonku sme dnes boli z rana 1/2 hodinu, inak sme stale vnutri prave kvoli prehriatiu ... uz sme z toho na prasky, s tou 3rocnou sa to neda vnutri vydrzat a to hlasia hicaky este cely tyzden ... z extremu do extremu ... najprv skaredo a zima a teraz horucavy ... stale jej vysvetlujem "pojdeme von az ked zajde slniecko", ale to uz budem maleho chystat na vecer 😒 ufffff 😝

aristka
17. jún 2013

@janapagacova čaje čo najviac obmienať ,aby si nezvykli na jednú chuť a ak ti malá pije už normálne z pohárika dávaj jej tam vodičku a pi s ňou ,ak nezaberie nerieš pokiaľ má vyváženú stravu a nemá čaj na večer,zúbky to v poho prežijú...

tatjab001
17. jún 2013

ja som takisto skusala vsetko mozne i nemozne, aby sa moj maly napil aspon trochu, lyzicku i cumel plul, poharik odmietal, no katastrofa. Ale trpezlivo som stale skusala, az som mu raz vyskusala dat teplu vodu, tak teplu, ako ked sa pripravuje na zarobenie UM a cuduj sa svete, vodu zacal pit. Takuto teplu vodu pije dokonca aj v tychto horucavach. Skus, mozno sa chyti 😎 .

linda81
17. jún 2013

@tatjab001 nasa do 4mesiaca pila len UM...caj , vodu ani za nic....po 4 mesiaci sme skusili HIPP stavy , co sa mozu od 4 mesiaca, a to je velmi chuti...davam jej fakt len tak cca 60 ml stavy a dolejem vodou, aby to nebolo velmi koncentrovane a to pije velmi rada....caj stale nic....ani dokonca ten hotovy feniklovy s jablkovym dzusom od HIPP...ked zisti, ze caj, tak vypluje...