Večerné kašičky ako 1.príkrm na noc?

mirkaknm
9. jan 2019

Maminky, chcem sa s Vami poradit. Moja dcerka ma ukonceny 5.mesiac. Chcem ju zacat prikrmovat a zacat zeleninkou na obed. No riesim este dilemu, ze v noci malo spinka. Papa malicko, po jednom prsku,napijse,zaspi a za pol.hod ide na druhe. Niekedy to je hodina prestavka,niekedy pol. Viac ako 2 hod bez mliecka nevydrzi,ani cez den. Dcerka je velmi silna,uz zacala lozit,ide do sedu asi potrebuje viac. Mozete mi poradit s akymi kasami ste zacali? Ci je na to treba specialna flasa? Ako dlho davat tie kasicky,ako ich menit?
Dakujem

mirkaknm
autor
24. jan 2019

@zuzuliennka1 Dakujem,uz som nasla a uz papame 😉 zatial to nema ziaden vplyv na spanok,spapka tsk 4-5lyzicek a na chvilu ju to zasyti,aspon mi nabehne mliecko ;)

zuzuliennka1
25. jan 2019

@mirkaknm mne sa toto velmi pozdava, lebo je to taka redsia konzistencia, nie je to husta kasa, co by im zbytocne zatazila zaludok... skuste vydrzat, neskor to bude fungovat, aj mne sa budi v noci, ale vidim ze to nie je od hladu, skor ma teraz asi take to obdobie separacnej uzkosti, proste ma potrebuje v noci citit, mozno to mate aj vy..
ale toto je podla mna vyborna vecerna alternativa

mogaa
25. jan 2019

@mirkaknm treba vyskúšať, sú detičky ktoré kašu večer nemôžu lebo v noci ju nevedia stráviť a spia ešte horšie, preto niektoré maminy dávajú kašu poobede a posledné jedlo dajú mliečko.....my sme napr.kašu nedávali skoro vôbec, lebo pekne jedávala stravu - zemiačiky so zeleninkou....veľmi lúbila dojčenské presnídavky tie som teda kupovala, nerobila som domáce

alenus454
19. feb 2019
Používateľ alenus454 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od alenus454.

A ja som kašu dávala, prečo nie? Niektoré sú aj od 4. mesiaca. V pohode to nahradilo jedno jedlo denne, kedy som sa nemusela stresovať. Netreba to hrotiť.

doriss_po
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alenus454
23. feb 2019
Používateľ alenus454 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od alenus454.

@doriss_po Ahoj, napríklad sunárek mliečne sú niektoré aj od 4.m. Nemali sme s tým žiadny problém, a mám zdraveho syna.

zuzuliennka1
23. feb 2019

@doriss_po ja som sem do konverzacie dala fotku hipp kase na noc a ta je tiez od 4 mesiaca, pozri trosku vyssie v konverzacii

pegascom
15. mar 2019

@mirkaknm Najvyssiu vyzivovu hodnotu maju kase z celych zrn, to znamena do roka ryza, pseno a asi od 3 mesiaca prikrmov kukuricna polenta. Idealne je ryzu namocit na par hodin do vody, preplachnut a uvarit a vacsim mnozstvom vody, rozmixovat. Pseno staci 3-krat sparit vriacou vofou a tak isto uvarit. Po vychladnuti pridate par kvapiek oleja, nie je vhodne obilniny kombinovat s ovocim, ak treba fochutit, tak zeleninou, ale male babatka maju radi i takuto cistu. Vyzivovo ovela hodnotnejdia ako instantne kase. Skuste pozriet Co jedia zdrave deti 🙂

pepusa1
17. mar 2019

@mirkaknm ahoj nebola som tu dlhšie teraz čítam tak dávaj vodu horúcu ja dávam od oka aby bola nie riedka ani moc hustá začala som po dvoch troch lyžičkách teraz mu zalievam 6 a je spokojny reči tipu nemá to vyživovacie hodnoty od bio mamičiek si nevšímaj obsahuje to vitaminy a kľudne skus aj krupicu