Veľký plač pri príkrmoch

dzuko
16. jan 2019

Ahojte, chcem sa spýtať na váš názor. Môjmu 5 mesačnému synčekovi som pred týždňom začala davať ochutnávať zeleninku a bolo všetko v poriadku. No včera a dnes keď som mu chcela dať zeleninku veľký plač a vrtenie sa v sedacke kam ho dávam. Tak neviem co urobiť aby sa na jedlo tešil a nevystrajal tak pri tom a aj niečo spapal. Či mám chvíľu počkať alebo môžem mu dať ochutnať az po mliečku(UM)? Ale to si zasa zvykne že dostane mliečko a potom nebude chcieť už vôbec zeleninku. Som z toho trošku sklamaná som myslela že bude chcieť papať lebo keď nas vidi papať tak mu skoro oči vypadnú až mi je ho ľúto.

lussinka7492
16. jan 2019

@dzuko skus zmenit miesto kam ho davas a mozno bude kludnejsi. nasa mala nechce sedavat v sedackach a to sme este anibs prikrmami nezacali. Skus krmit tak ze bude sediet na tebe mozno nieco spapa alebo pockat

zuzipolo
16. jan 2019

@dzuko ahoj, súhlasím s komentárom vyššie,možno len treba zmeniť miesto,my sme našu prvé razy kŕmili na nás..inak deti zvyknú aj vymýšľať pri jedle,moja tiež niekedy robí blbosti pri tom.mlieko by som nedávala pred zeleninou.hlavne trpezlivosť a pevne nervy 🙂

dzuko
autor
16. jan 2019

Dnes som ho držala na sebe a manžel sa ho snažil nakŕmiť no aj tak plač. Aj spievať som skúšala aj lietadielko sme skúšali a nič.

zuzipolo
16. jan 2019

@dzuko niekdy sú také dni..inak ak si zmenila zeleninku tak možno táto nechutí.musis stále skúšať,ale nenútiť.rozpapá sa,len potrebuje čas..hlavne kľud,bábo to cíti,keď ste nervózni 🙂

bagre
16. jan 2019

@dzuko vydrž a pozoruj drobca, či je to len zmenou zeleniny alebo naozaj potrebuje pauzu.väčšina detí si rýchlo zvykne, niektoré potrebujú trošku pauzu a potom znova dať príkrm. A je to ok. Prvé dieťa od 4mes - boj ale zvykla si, 2 dalším som čakala a začala až po 5mes a vpohode a posledný chúďa bol takmer stále chorý takže ešte v 7 mes nechytačka - jeho proste zo všetkého nadrapovalo. A som síce už dosť odolná na"múdre" reči typu čo ste robili doteraz? Už mal mať 2 mes. príkrmy, - ale v jeden deň som sa veru zložila... vyrevala sa a potom som mu povedala že veđ sa naučí... a naučil sa... teraz papá o 106 🙂 len kľud, skúšať, vnímať dieťa a pôjde to, rozpapá sa

malinajahoda
16. jan 2019

@dzuko my sme začali v 5m. Prvé 2 týždne dcérka nezhltla ani 1 božiu lyžičku. Všetko mi vypluvala. Potom sa to pomaličky zlepšovalo. Aj tak sa 2 mesiace vždy ešte dokrmovala mliekom. Nebola som nervózna, nenutila som ju, nesilila to, neponahlala som sa. Veď času sme mali dosť. Každý deň som to skúšala. Robila som jej opičky, spievala. A keď vystrájala, bola som v kľude. A dnes? 200g prikrmu spapá ako nič.

ink
17. jan 2019

Vieš čo, myslím, že tým nič nepokazíš, ak si dáte pauzu 2 týždne.

kredog
22. jan 2019

@dzuko my sa s tym pasujeme tiez, prikrmy-plac. Ideme pomaly, nie je co zmeskat.