Vyrástlo tu niekomu dieťa na hippkách?

optive
22. nov 2018

Ahojte, mam tretie dieta, cisto dojcim a zacinam prikrmovat. Problem je, ze tentokrat vobec ale naoaj vobec nestiham varit pre malu, max 2x do tyzdna. Tak som zacala davat hippky. Trosku ma hryzie svedomie, vsak prve dieta len na bio zeleninke a telacom masku vyrastlo. Ale roztrhat sa naozaj neviem. Je tu niekto kto daval prevazne zeleninove hippky do roka? Nemali ste ziadne problemy, alergie neskor? Dakujem

beky1813
22. nov 2018

A ani vam nevaris? Ale to mas fajn, ze ti to zje, moje to odmietali

zabina27
22. nov 2018

ja som kombinovala, aj som varila, ale davala som aj kupovane, vacsinou hami alebo babylove a fungujeme, hipp su asi este lepsie... podla reklam by tam mali byt kvalitnejsie suroviny ako to, co na varenie kupis v obchode, ale bohvie. ved to mas par mesaicov, od roka zacnes davat to, co varis aj vam, ja by som z toho vedu nerobila, len to lezie do penazi 😉

lejka01
22. nov 2018

Prepac ale ako nestihas? Uvarit zemiak, mrkvu, kalerab a mixnut trva asi tak 20 min 😀...alebo navar na 2 dni...hippky su ok, ale nie ako nahrada pestrej uvarenej stravy..samozrejme kazda matka ako sa rozhodne

ave17
22. nov 2018

Moje dieťa je na tom odchovane, aj ovocné aj masovo - zeleninové prikrmy, varila som jej naozaj výnimočne, má 6 rokov je zdravá a nič jej nechýba, ja si myslim ze mnohokrát je to lepšie ako doma varené, telacinu, morku, zajaca varím raz za rok, a takto to mala pravidelne, a verím tomu, že sú tie prikrmy naozaj kontrolované 🙂

lianka123
22. nov 2018

@optive hlasim sa. Do roka a pol na hippkach od 4 mesiacov. Teraz zje uplne vsetko co mu v skolke daju. Tie hippky su fakt ok.

hettinka
22. nov 2018

Moja staršia vyrástla na hippkach a žije. Nešlo o čas, ale bola veľmi zlá jedacka, ale aspoň hippky zjedla. Lepšie ako iba mlieko a nič iné.

optive
autor
22. nov 2018

Ďakujem ukludnili ste ma, nejde ale len o varenie ale aj mixovanie, zohrievanie, hippku strcim do teplej vody alebo aj studenú zje niekde po ceste keďže lietam medzi skolkou školou prácou a krúžkami. Kto nezazije nepochopí. V rakúsku sa dajú hippky kúpiť naozaj za lacno a mala ma niekedy jednu aj na dva dni, to sa mi nezdá také hrozné, mliečko ma moje. Ďakujem 😘😘😘

maminuska
22. nov 2018

@optive nerob si s tým ťažkú hlavu , ja mám 5 detí a toto posledné mi vyrastá väčšinou na HIP , čo sa týka zeleninovo -masových príkrmov. Predchádzajúcemu som to dávala ako som stíhala resp. nestíhala . Určite kvôli tomu spávať budem a neumorím sa myšlienkami že som zlá matka.

benit
22. nov 2018

Kamoskn syn len hippky. Jej sa nechcelo s tym piplat. Varila len pre rodinu. Moj to nechcel ani prehltnut. A to som.to chcela len na vylete vyskusat. Potom som vsade nosila navarene v mistickach.

saja1
22. nov 2018

@optive ahoj, prosim ta kde kupujes tie hippky za lacno? Chcela by som obcas kupit ale ta cena 🤔

optive
autor
23. nov 2018

@saja1 tento týždeň ma bipa akciu - 25 percent na detský sortiment. Platí ale len s ich kartou ktorú si treba vybaviť. Chodím do Kittsee. Oni ešte majú aj nižšiu DPH na to, takže fakt oveľa lacnejšie ako u nás

saja1
23. nov 2018

@optive dakujem to mam na skok 😊

iwesska
23. nov 2018

Kup si Miomat a nemusis riesit Hippky. Hodis do stroja,uvari,rozmixuje,vypne sa. Aby sa ti nestalo,ze ti potom neda normalne jedlo ani neochutna. Tak isto mozes aj doma urobene jedlo ohriat v Avent pohariku a zobrat. Vsetko sa da☺

jankalukasova
23. nov 2018

Ja som malej varila a odmietala to... mali sme velky problem vobec nieco do nej dostat. Zo zufalstva som skusila hippky, tak ani tie nie... nakoniec sa rozbehla na tom "sunarek hotovom jedle" a niekdy okolo 1 roku sa nam podarilo prejst na domacu stravu. Detska doktorka skonstatovala, ze bezna zelenina z obchodu je tak striekana, ze je to za jedny prachy... tak si vyber...

katulienkax
23. nov 2018

Veď prave tie zeleniny a ovocia z bežných obchodov nemusia byt zdravšie ako hipky. Ako nepoviem ked si niekto dopestuje na dvore alebo ma bio dodávateľa ale pokial sa rozhodnúť medzi chémiou v obchode a hip tak to moze byt lepsie k hip

misha263
23. nov 2018

Ja som to môjmu striedala z varenym.Teraz nemá problém zo žiadnym jedlom ,vôbec neni vyberavy. Za mňa v pohode davaj. Kupovala som väčšinou v AT je to o dosť lacnejšie.

dai
24. nov 2018

@optive vsetky moje deti vyrastli a aktualne jedno vyrasta na hippkach - podla mna je to omnoho rozmanitejsia a bohatsia strava ako doma mixnuty zemiak🙂 nechcem sa nikoho dotknut ale vacsina zien tomu vela nedava - stale dokoliecka to iste, maso detto... moje mali kazdy den ine masko, inu chut... 2 starsie su zdrave, zjedia vsetko, najmladsi tiez nevymysla a je uplne v pohode...
Od cca. 1, 5 roka deti jedli uz upravene dospelacke jedlo( neochutene...)

alaguema
27. nov 2018

@optive v top výživách ako hipp, nestle a.p našli pred časom ťažké kovy a reziduá pesticídov https://www.telegraph.co.uk/news/health/news/84...
Samozrejme, bránili sa, že toxíny obsiahnuté vo výžive nepresiahli stanovené normy, ale DM vtedy stiahlo niektoré produkty z predaja asi nie bezdôvodne.
Spomínaný miomat je super. Nakúp si domáce produkty a potom to už varí a mixuje samo. Prípadne si zaplať nejakú dobrú pani, ktorá ti uvarí, ak si taká vyťažená.

alaguema
27. nov 2018

@ave17 tak len ďalej ver...veď to hovoria aj v telke v reklame, že? 😉

malinajahoda
27. nov 2018

@ave17 prečo varis teľacinu, morku a zajaca len raz za rok?

ave17
28. nov 2018

@alaguema no tak sa vyskytli, myslíš, že keď ty uvarís z výborného atb kuraťa kúpeného v obchodnom reťazci a dáš k tomu pesticídovu zeleninku, ze to máš zdravšie?? Nenechaj sa vysmiať, všade je toľko chémie, ze nevieme co jeme, ale takto to mam aspoň bez roboty🙂

ave17
28. nov 2018

@malinajahoda lebo to mäso neznášam, hlavne teda zajaca, radšej si dám kvalitnú divinu, kura z domáceho chovu a rybu, takže preto.

alaguema
28. nov 2018

@ave17 berieme domáce mäso od známych a z overených zdrojov. Zeleninu tak isto, niečo aj dopestujeme - úplne bez chémie. Proste sa snažím minimalizovať potraviny, ktoré nie sú ok, aj keď všetkému sa vyhnúť nedá. Ale ak je to niekomu jedno, tak mne to ozaj nevadí, čo dávate svojim deťom. Iba som dala info pre niekoho, komu to možno jedno nie je.

kuravesele
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
danula.ch
3. dec 2018

@optive prvé dve deti mi vyrástli na hippkach doslova. Iné znacky nechceli a čo som uvarila, to už vôbec nie, mohla som sa aj na hlavu postaviť. Po roku začali normálne jesť to čo sme jedli my. Neslo ani to hladko, ale vrátane materského mlieka, nikdy neboli skvelí jedaci. Teraz zjedia aj viac ako ja, ak im niečo chuti, ale V podstate až na zopár jedál zjedia všetko. Najmladší hippky odmieta, tomu dávam to čo varím ostatným, len nesolene a nekorenene.