Začíname prikrmovať štvormesačné dieťa

nikusiknika
2. sep 2014

Tak ahojte dievčata píšem ešte raz..viem je tu vela tém ale chcem mať aj tak vlastnu extra pre mna :D Takže máme 4 mesiačiky a mliečko už vobec nestačí mohli by ste mi napísať ako začať prikrmovať čím,ako často kedy a tak??? žijem v zahraniči tak mi tu moc nema kto poradiť budem moc moc vdačna 🙂

andy0903
8. sep 2014

@nikusiknika ahoj...ja som zacala najprv zeleninou mrkva,zemiak, brokolica,petrzlen...neskor karfiol, kalerab, zeler....vsetku korenovu zeleninu .po tyzdni som pridala maso..najprv kuracie neskor zajac, morka, telacie.....asi po dvoch tyzdnoch prislo na rad ovocie a po tyzdni kasa

ukulela
8. sep 2014

prikrmy pridavaj postupne po jednom - aby si vedela vylucit pripadnu alergiu. preto by som nedavala kazdy den nieco ine a na druhy den zaa ine,ale par dni jedno jedno - mrkvu plus krumpel - a potom pridat dalsi druh zeleniny. ak navaris pestru zeleninovu polievku zo vsetkeho a dieta sa ti vyhadze, nebudes vediet z coho.

arabela88
8. sep 2014

@nikusiknika ja sa chcem opytat len tolko ci dojcis alebo nie. My mame o 2tyzdne 4 mesiace no badam na malej znamky toho, ze jej uz tiez mliecko nestaci. Zacala sa budit v noci na hlad skoro kazdu hodinu co doteraz sme papali len 2x, cez den vysaje oba prsniky a je stale nepokojna. Ako sa to prejavilo u vas?

nikusiknika
autor
8. sep 2014

@arabela88 no ja už mesiac nekojím ...a presne ako píšeš mne spaval cele noci no potom sa začal budiť aj každe tri dve hodky v noci....tak ked začal 4 mesiac už prikrmujem pomalinky,mrkvičku,zeleninku zemiačik a tak a je ovela kludnejší..ale pokial kojíte tak kojte dalej..možno že mu stačí mliečko len ma take obdobie to detičky mavaju 😉 😉

jumama
8. sep 2014

My sme zacinali ryzovou kasickou. Rozmixovana rozvarena biela ryza, uplne na jemlulinku riedku kasicku s vodou vymixovana. Najprv len par lyziciek, postupne sme nahradili kasou mliecko na obed. A potom jedla kasicku 3 krat denne a dva krat mliecko. Po mesiaci sme pridavali do tej ryze zeleninky. Ak z niecoho grckala, to sme uz nedavali. (Nasa bola grckuliak riadny, mrkvu doteraz nama rada napriklad.) Potom sme pridavali do tej ryzovej kasicky ine obilniny - pseno, pohanku, natural ryzu, ale to len tak trosku, podla chuti babatka, ci a mu to pozdava 🙂 Nikdy som nedavala ciste zeleniny. Potom sme presli na mixovane polievocky - zemiacik + zeleninky + ovsenne vlocky.. Ked bola vacsia stale obluba v ryzi zostala, robila som jej rizoto z uplne vselicoho a pekne mi vsetky zeleniny takto zamiesane v ryzi zjedla. Ryza je dobre tolerovana, aj bezlepkaci ju mozu, takze aj z tohoto pohladu mne sa pristup nasho lekara pacil.

bodka70
8. sep 2014

@jumama , no len ryža zapeká, moje 2. dieťa ju vôbec nemohlo, lebo mala z nej neskutočné zápchy 😝. takže ryža nie je zlá, len treba s ňou opatrne, niektoré deti z nej majú veľkú zápchu.

jumama
8. sep 2014

@bodka70 Nasa s tym problem nemala, je pravda, ze ryza sa na protihnackove diety dava, tak moze byt, ze aj zapeka. My sme davali v pomere pol bielej a pol natural.

nikusiknika
autor
12. sep 2014

Baby a kedy si detičky zvykli papkať moj si ešte nezvykol ani na zeleninku :(

amandas
29. sep 2014

moja mala polroka ked sme zacali prikrmovat.. dovtedy som plno dojcila.. a zacala sme polievockou, roznymi kasickami, mrkvou, zeleninkou, neskor to uz boli aj piskoty.. vyzivy (ja som najviac spokojna s vyzivami Ovko).. neskor uz som davala aj ryzu s troskou stavy z maska a tak.. viac menej som skusala co mala zje, co jej chuti a tak

airambe
2. okt 2014

ahojte žienky... my sme tiež už začali prikrmovať, varím mu mrkvu so zemiakom, rozmixujem, ale akosi to malému nechutí a hlavne nevie mi to preglgať... ako ste to robili vy? skúšali sme aj detskú výživu, ale ani tú ešte nevie preglgať.. a ešte otázočka ako to dávate deťom? cez fľašku alebo detskou lyžičkou?

lundadno
21. okt 2014

@nikusiknika ahoj aj my sme zacali s prikrmami od 4 mesiaca.......zacali sme s mrkvickou a jablkom, po tyzdni mi svagrina poradila rozmixovane kuracie prsia, mrkvu, cuketu, jablko a paradajku ( olupanu ) a na koniec som dala do toho kus kus na zahustenie 😉 velmi im to chutilo..... tiez som z UK, nekupujem presne davky a vzdy sa pozriem co je vo flastickach namixovane a potom si to urobim sama podla seba 😀 akurat co kupujem je psenicno-ryzova kasa od Cow Gate, celkom im chuti a davam im to na vecer 🙂

alenockap
21. okt 2014

moj malý má pol roka, dostanem do neho kúsok len a hned mi zatne pusu ☹ ale aspon ochutná no... horko ťažko 😒 dúfam,že časom bude chcieť, starší syn jedával pekne,teraz ked má skoro 5rokov tak nechce zase nič 😠

nikusiknika
autor
26. okt 2014

@lundadno ta ryža od Cow Gate malemu tiež chuti 🙂 🙂 aj tie kašičky inak skušam zemiačik mrkvu brokolicu a už mal aj banan jablko hruška mu velmi chutila