Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Začíname prikrmovať štvormesačné dieťa

nikusiknika
2. sep 2014

Tak ahojte dievčata píšem ešte raz..viem je tu vela tém ale chcem mať aj tak vlastnu extra pre mna :D Takže máme 4 mesiačiky a mliečko už vobec nestačí mohli by ste mi napísať ako začať prikrmovať čím,ako často kedy a tak??? žijem v zahraniči tak mi tu moc nema kto poradiť budem moc moc vdačna 🙂

andy0903
8. sep 2014

@nikusiknika ahoj...ja som zacala najprv zeleninou mrkva,zemiak, brokolica,petrzlen...neskor karfiol, kalerab, zeler....vsetku korenovu zeleninu .po tyzdni som pridala maso..najprv kuracie neskor zajac, morka, telacie.....asi po dvoch tyzdnoch prislo na rad ovocie a po tyzdni kasa

ukulela
8. sep 2014

prikrmy pridavaj postupne po jednom - aby si vedela vylucit pripadnu alergiu. preto by som nedavala kazdy den nieco ine a na druhy den zaa ine,ale par dni jedno jedno - mrkvu plus krumpel - a potom pridat dalsi druh zeleniny. ak navaris pestru zeleninovu polievku zo vsetkeho a dieta sa ti vyhadze, nebudes vediet z coho.

arabela88
8. sep 2014

@nikusiknika ja sa chcem opytat len tolko ci dojcis alebo nie. My mame o 2tyzdne 4 mesiace no badam na malej znamky toho, ze jej uz tiez mliecko nestaci. Zacala sa budit v noci na hlad skoro kazdu hodinu co doteraz sme papali len 2x, cez den vysaje oba prsniky a je stale nepokojna. Ako sa to prejavilo u vas?

nikusiknika
autor
8. sep 2014

@arabela88 no ja už mesiac nekojím ...a presne ako píšeš mne spaval cele noci no potom sa začal budiť aj každe tri dve hodky v noci....tak ked začal 4 mesiac už prikrmujem pomalinky,mrkvičku,zeleninku zemiačik a tak a je ovela kludnejší..ale pokial kojíte tak kojte dalej..možno že mu stačí mliečko len ma take obdobie to detičky mavaju 😉 😉

jumama
8. sep 2014

My sme zacinali ryzovou kasickou. Rozmixovana rozvarena biela ryza, uplne na jemlulinku riedku kasicku s vodou vymixovana. Najprv len par lyziciek, postupne sme nahradili kasou mliecko na obed. A potom jedla kasicku 3 krat denne a dva krat mliecko. Po mesiaci sme pridavali do tej ryze zeleninky. Ak z niecoho grckala, to sme uz nedavali. (Nasa bola grckuliak riadny, mrkvu doteraz nama rada napriklad.) Potom sme pridavali do tej ryzovej kasicky ine obilniny - pseno, pohanku, natural ryzu, ale to len tak trosku, podla chuti babatka, ci a mu to pozdava 🙂 Nikdy som nedavala ciste zeleniny. Potom sme presli na mixovane polievocky - zemiacik + zeleninky + ovsenne vlocky.. Ked bola vacsia stale obluba v ryzi zostala, robila som jej rizoto z uplne vselicoho a pekne mi vsetky zeleniny takto zamiesane v ryzi zjedla. Ryza je dobre tolerovana, aj bezlepkaci ju mozu, takze aj z tohoto pohladu mne sa pristup nasho lekara pacil.

bodka70
8. sep 2014

@jumama , no len ryža zapeká, moje 2. dieťa ju vôbec nemohlo, lebo mala z nej neskutočné zápchy 😝. takže ryža nie je zlá, len treba s ňou opatrne, niektoré deti z nej majú veľkú zápchu.

jumama
8. sep 2014

@bodka70 Nasa s tym problem nemala, je pravda, ze ryza sa na protihnackove diety dava, tak moze byt, ze aj zapeka. My sme davali v pomere pol bielej a pol natural.

nikusiknika
autor
12. sep 2014

Baby a kedy si detičky zvykli papkať moj si ešte nezvykol ani na zeleninku :(

amandas
29. sep 2014

moja mala polroka ked sme zacali prikrmovat.. dovtedy som plno dojcila.. a zacala sme polievockou, roznymi kasickami, mrkvou, zeleninkou, neskor to uz boli aj piskoty.. vyzivy (ja som najviac spokojna s vyzivami Ovko).. neskor uz som davala aj ryzu s troskou stavy z maska a tak.. viac menej som skusala co mala zje, co jej chuti a tak

airambe
2. okt 2014

ahojte žienky... my sme tiež už začali prikrmovať, varím mu mrkvu so zemiakom, rozmixujem, ale akosi to malému nechutí a hlavne nevie mi to preglgať... ako ste to robili vy? skúšali sme aj detskú výživu, ale ani tú ešte nevie preglgať.. a ešte otázočka ako to dávate deťom? cez fľašku alebo detskou lyžičkou?

lundadno
21. okt 2014

@nikusiknika ahoj aj my sme zacali s prikrmami od 4 mesiaca.......zacali sme s mrkvickou a jablkom, po tyzdni mi svagrina poradila rozmixovane kuracie prsia, mrkvu, cuketu, jablko a paradajku ( olupanu ) a na koniec som dala do toho kus kus na zahustenie 😉 velmi im to chutilo..... tiez som z UK, nekupujem presne davky a vzdy sa pozriem co je vo flastickach namixovane a potom si to urobim sama podla seba 😀 akurat co kupujem je psenicno-ryzova kasa od Cow Gate, celkom im chuti a davam im to na vecer 🙂

alenockap
21. okt 2014

moj malý má pol roka, dostanem do neho kúsok len a hned mi zatne pusu ☹ ale aspon ochutná no... horko ťažko 😒 dúfam,že časom bude chcieť, starší syn jedával pekne,teraz ked má skoro 5rokov tak nechce zase nič 😠

nikusiknika
autor
26. okt 2014

@lundadno ta ryža od Cow Gate malemu tiež chuti 🙂 🙂 aj tie kašičky inak skušam zemiačik mrkvu brokolicu a už mal aj banan jablko hruška mu velmi chutila

Tu začni písať odpoveď...

Odošli