Zapekanie po príkrmoch a odmietanie príkrmov

nanaxaxa01
27. mar 2023

Ahojte . Malý bude mať 5 mesiacov už 3 týždne prikrmujeme.. na začiatku papal pekne . ( Zemiak mrkva cuketa tekvica špenát brokolica ) začalo ho zapekať a má suchú tvrdú stolicu ,námaha sa pri kakani... Posledné dva dni mi odmieta prikrm ... Postanem do neho pár lyžíc a začne plač... Pred tým spapal 150-160g prikrmu... Dávam aj olej ,aj čaj , vodu a um ..
Ako mu môžem pomôcť od zápchy

pribinak
27. mar 2023

@nanaxaxa01 vynechaj mrkvu aj ryžu. Pridavaj viac vody do prikrmu. Daj napr karfiol. Ak už dávaš aj masko, tak miesto oleja dávaj tu vodičku v ktorej sa to masko varilo.
Ponukaj piť počas jedenia.

Inak 160g je dosť veľa na take maličké dieťa. Aj to môže byt dôvod že mu to stojí v brušku a nevie sa vykakať

nanaxaxa01
autor
27. mar 2023

@pribinak dr mi povedala že pokiaľ bude papať nech papá koľko chce ... Mäsko ešte nedávame ani ryžu iba to čo som písala.... Tekutín má až až ...

pribinak
27. mar 2023

@nanaxaxa01 vyskúšaj zrušiť na pár sni mrkvu. Vyskúšaj batat, karfiol,

dzescebuly
27. mar 2023

@nanaxaxa01 to isté sme mali pol roka ale s rozdielom že môj malý chcel papať,vynechala som potraviny ktoré zapekali,bol dojceny ale nechcel žiadnu vodu,robila som mu každý deň polievky a takmer pol roka kakal s easylaxom 😕a začali sme používať nočník na kakanie,išlo mu to lepšie

magda15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vanesaszakalova
21. jan 2024

@nanaxaxa01 dobrý deň my máme ten istý problém a tiež neviem ako pomôcť bábätku