Zaradenie mlieka do stravy

severinav
7. máj 2014

Ahojte, potrebovala by som poradit. Mam 6 mesacneho syna, plne kojeny a od 4,5m dokrmujem zeleninou a meskom papa uz aj ovocie a papa vela a velmi rad ale nepribera. Davam mu aj kase domace ale zarabam ich do vody lebo kojim. Ale ako ho budem postupne odstavovat a bude kojeny dajme tomu uz iba vecer, nepotrebuje zaradit do stravy umele mlieko, teda bude mu stacit iba to moje? Alebo sa da do jeho stravy zaradit aj nejake ine mlieko (kozie)? A odkedy moze pit kravske? A kase zarabat do UM aby lepsie priberal? Doteraz UM ani nechutnal tak sa bojim. Dakujeeem 🙂

tajka1986
7. máj 2014

Pokil mas svoje mliecko, umele vobec nepotrebuje a kravske minimalne do roka urcite nedavaj. Ked chces davat nejake kase s mlieckom, tak nie robit do um, ale kup rovno mliecne kase, nam chutili najviac Hami.

linda20111
7. máj 2014

@severinav ahoj, podla mna uplne zbytocne by si kupovala UM pokial planujes dlhsie kojit. zatial by som dala normalnu mliecnu kasu z obchodu s prichutou bananu, broskyne a podobne. neskor okolo 7,8,9mesiaca uz bude papat dietatko aj jogurt, puding alebo termix ktore mlieko obsahuju. Takze nebude treba aby pilo UM alebo kravske.

severinav
autor
7. máj 2014

@tajka1986
@linda20111 dakujem za rady 🙂 ked ja nechcem kupovat tie kase z obchodu, doma robim prirodne s naozajsnym bananom a jablkom to je podla mna lepsie lebo v kupovanych je iba aroma

tajka1986
7. máj 2014

@severinav to mas pravdu 😉 potom skus kuknut teda rastlinne mlieka, sojove,ryzove,ovsene,ale to nemam osobnu skusenost, mozno sa tu najde nejaka mamka co bude ediet viac 🙂

severinav
autor
7. máj 2014

@tajka1986 to ma tiez napadlo, ale vraj aj soja je alergen a ze az od troch rokov sa moze, a ryzove som uz skoro kupila ale obsahovalo morsku sol to neviem ci nevadi tiez. Mne uz je to smiesne vsetko sa nemoze a vsetko je alergen aby sme museli kupovat UM :D

alla24
7. máj 2014

@severinav umele mlieko je robene z kravskeho. mne dcera dostala alergiu na kravske mlieko ked mala rok. Ja jej davam od toho roka mlieko z ovsenych vlociek /dostat kupit v DM/ a tiez mandlove mlieko. Mandlove som ale dava opatrnejsie do tych skoro 2 rokov teraz to uz neriesim. Jogurty som jej davala sojove a ziadna alergia na soju u nas nie je... cize UM by som nebrala tak ze je uplne v pohode a zas na strane druhej ze soja ci ine potraviny su take strasne alergeny. Pokial mas svoje mlieko tak davaj to a aj do kasi by som si mozno odsavala a davala materske...

alla24
7. máj 2014

a ryzove by som isto nedavala. moju malu doteraz "stavia" a ma potom problem s kakanim....a to ma uz 2 roky

euka210
7. máj 2014

v 6m je podla mna skoro redukovat dojcenie. V strave kravske mlieko od 10m...kasa, polievka. Kozie nie je vhodne pre take male co som sa lekarky pytala, lebo sme mali doma kozy. Rocne dieta by malo byt podla mna dojcene aspon 2x aby malo dennu davkku mlieka. Takze napr. v nejakych 9m jedno dojcenie je urcite malo. Odstriekaj si mlieko a skus dat to do kase.

jajurka
7. máj 2014

ja tiez kojim (syncek ma skoro 11 m) a UM som mu nikdy nedala a ani nechcem.. kase som si tiez robila sama - napr. uvarena pomixovana ryza s bananom ( velmi mu chutili, ale budil sa este viac, tak sme ich prestali davat a spinka lepsie😉. MM Ti staci, postupne mozes napr. od 8 m pridat aj jogurty (ale nemusis, pokial kojis, je to na Tebe). kravske mlieko sa odporuca ako samostatny napoj najskor od roka, ale od 10 m ho mozes po troske pridavat do jedal. ak by mal nejaku neziaducu reakciu, treba (ako pri inych potravinach) vylucit z jedalnicka a o niekolko tyzdnov skusit zase.
inak, dietatko si zrejme vypyta, kolko mliecka potrebuje. ja som este donedavna kojila aj kazde 2 h, ale teraz uz vacsinou len pred spanim, ale niekedy si vypyta aj castejsie 😉

standu
7. máj 2014

@severinav kojeny moze plne stale za riadneho jedenia prikrmov. kravske mlieko pit nepotrebuje a kasu mu s nim pokojne urob. plus jogurty a tak....dietatko moze pokojne od roka jest komplet zrdavu rodinnu stravu, cize ak pouzivate KM na varenie tak mozes dat. zdravou rodinnou stravou nemam na mysli vyprazane rezne alebo klobasy. a pri malych detoch vseobecne do roka nesolit, aj po roku len velmi jemne. mlasdej dcere som robila kase s vodou, celozrnne, so susenym ci cerstvym ovocim a kvapkou kvalitneho tuku. uz ich ale nechce, a hadam zo 3x kostala klasicku krupicu. mlieko ci troch asmotany normalne pouzivam na varenie, solim malo a jeme vsetci to iste zvacsa, ona ani ine nechce ako mame my. kojena je cez den kedy si zapyta, ked ide spat (2x denne) a v noci spime spolu takze pije tiez kedy chce. odstavovat neplanujem. starsia dcera bola na zaklade zlych info od roka postupne odstavovana a v 2r sme presli na UM a priberat nezacala ani deko viac! ani lepsie nejedla, cize nie je pravda, ze ked dieta nenakojis tak bude jest viac inej stravy. lultujem, ze som ju viac nekojila.

severinav
autor
7. máj 2014

@standu
@jajurka
@euka210
@alla24 baby dakujem 🙂 a ked nemam dost svojho aj na kase iba na kojenie mam tak mam mu ich robit s vodou?

euka210
7. máj 2014

@severinav s vodou alebo UM...pokial mu to bude chutit...mojmu prvemu to vobec nechutilo. Kase som davala az od 9-10m a s kravskym. Do tohto druheho sa snazim dostat zeleninu uz par tyzdnov, ale evidetne ma z toho srandu a na mna prikrmy posledne dni prska ze je to vsade 🙂

meluela
7. máj 2014

@severinav ja som kase zarabala iba s vodou ... na uplne domace som bola leniva a syncek prilis akcny, takze som kupovala v dmku alnatura a babylove psenove, ovsene atd.. Potom to zapil este mojim mlieckom. V cca. 10m som k prikrmom zaradila jogurty, umele mlieko sme nikdy nemuseli kupit .. ale ja som planovala dlho kojit, takze to bolo trochu ine. Mliecko pil do 38m, kravske nechce ani vidiet, ani krupicnu kasu s mliekom 😀 Ale esteze tie jogurty a teraz uz aj domaci tvarohovy pribinacik papa.

hnedka
7. máj 2014

Ahoj.Najskor som sa musela pozriet na tvoj vek..ehm..bo pises ze zacal papaz prikrmy ked mal 4 m....(priiiliz skoro) a druha vec chces ho zu teaz odstavit? Ved ked si tak strasne za bio a zdravu vyzivu tak nech sa dojci co najdlksie a bude aj priberat.Na tvojom mieste by som ho stale stale dojcila co najviac a pripadne odsala mliecko a to zarabala do kase a ak nechces davat zvieracie mlieko tak skus pohankove. 🙂

jajurka
10. máj 2014

@severinav s vodou mozes. alebo skus tie po domacky vyrobene a vo vode uvarene. od 10. m. mozes skusit pridat trosku kravskeho mlieka