Prechod z umelého mlieka na kravské

15. apr 2024

Ajojte. Syn má 14 mesiacov. Doteraz pil len umelé mlieko. Um mu dávam už len ráno a večer. Stojí vyše 25e a preto som premýšľala nad zmenou na lacnejšie. Potom ma ale napadlo, že by možno nebolo zlé dávať mu čerstvé kravské mlieko na pitie. Samozrejme prevarené. Aké máte vy skúsenosti? Dávali ste kravské mlieko na pitie,? Ak áno, tak od kedy?

nelca84
15. apr 2024

Nikdy som kravske nedavala, do 2 rokov umele a potom uz len jogurty...

klip0
15. apr 2024

Nikdy som nedávala a ani nebudem dávat. Kým pije mlieko večer/nad ránom (má 2r3m) tak dávam umelé. Je omnoho hodnotenejsie ako kravské.
Keď pije takto malo, tak to nejde nejak do peňazí a nebudem sa snažiť ušetriť 10€ a dávať dieťaťu niečo horšie

klip0
15. apr 2024

A inak keď kupis mlieko v DM a uplatnis si kupón na detské veci ktorý býva každý mesiac, tak sa ti vráti štvrtina ceny mlieka

lucia13022023
15. apr 2024

Ja nemám v pláne vôbec dávať kravské. Skus to baby love, to stojí asi 5€ v dm

blaazi
15. apr 2024

Dietatko v jeden a pol roku,ktore ma plnohodnotnu stravu nepotrebuje um. Prevarene kravske mlieko spokojne moze pit.

060106
15. apr 2024

Ja som dávala aj synovi aj dcérke kravské mlieko asi od 16 mesiacov. Teraz som tehotná a určite tak budem dávať aj 3 dieťatku.

ivka21
15. apr 2024

Kravske sa moze dat uz po ukoncenom roku (mam to od doktorky)samozrejme treba odsledovat prechod. Skusit mu dat mensie davky a ci ho nebude boliet brusko.mojmu som tak davala presne po roku a vporiadku to zvladol. Problem skor doktori vidia v davani kravskeho skor ako pred ukoncenym 1 rokom.

autor
15. apr 2024

Kvôli čomu sa vlastne to kravské neodporúča? Mne ako decku mama dávala kravské a kozie. Žiadne umelé mlieko. Práveže mne to kravské príde,, čistejšie " ako um. Neviem 🤷 toľko rôznych názorov.

kikusenka1
18. apr 2024

Kedysi umelé mlieka boli len pre bohatých. .. kľudne daj kravské. Moje deti však neoslovilo žiadne mlieko tak papaju jogurty a syry