Je už čas na sadenie zemiakov?

9. apr 2024

Ženy, najmä tie, ktoré pestujete zeleninu. Je už čas na sadenie zemiakov? Nie je este príliš skoro?

zuzinabila
9. apr 2024

zavisi od lokality kde zijes. svokor na Záhorí má napr. posunuté sadenie vsetkeho o cca 1-1,5 m. dopredu oproti nam na severovychode

zalka
9. apr 2024

Žijem na Spiši a je tak teplo, že orechy začali kvitnúť o mesiac skôr, zemiaky už máme v zemi.

pkgirl30
9. apr 2024

ja na juhu som zasadila začiatkom marca

autor
9. apr 2024

Ďakujem, my sa dnes chystáme, východ, tiež mame teplo, tak snáď bude čo zbierať o pár mesiacov.

michaela412
9. apr 2024

no moja svokra už tým týždeň týra môjho muža, aby jej zrotoval pod zemiaky- juh stredného slovenska

zalka
9. apr 2024

Hrach už vyšiel von...tak hádam mrazy neprídu

polovnicka92
9. apr 2024

Zemiaky sme v sobotu sadili 🙂

viestta
9. apr 2024

Kym su zemiaky v zemi, mraz im nevadi. Neskore mrazy mozu poskodit vnat. Pridu? Nepridu? Kedy pridu? (podla sprav pacasi na zajtra v Cechach hlasia prizemne mrazy, lebo sa blizi radikalne ochladenie, u nas take nepredpovedali)

januska12323
9. apr 2024

Zemiaky môžeš, už je teplo. A keby aj mrzlo náhodou v zemi sa im nič nestane.

orta
9. apr 2024

v pohode uz mozes posadit, nabuduci tyzden sa ma sice ochladit, niekde dokonca ma byt nejaky ten mrazik v noci no to by im nemalo vadit

diewcatqoo
9. apr 2024

Najvhodnejsi cas na sadenie zemiakov je vtedy, ked posadi aj sused. Vzdy to u nas tak bolo. Este nebudeme sadit, este je skoro.. a zrazu drb, za hodinu vidi mama z okna, ze sused uz sadi, tak hned na dalsi den sme museli uz aj my 🙂
Inak ale zavisi od lokality. U nas boli upozornenia pred prizemnym mrazom na nasledujuce dva dni, takze aspon tyzden, dva by som pockala.