Abdukčná perinka

ve_ro_ni_ka
15. jan 2017

Ahojte kocky...chcem sa opytat ci mate niektora skusenosti s abdukcnou perinkou.ci vam to pomohlo???
Boli sme v 4mes.na kontrole u ortopeda a nemali sme najlepsie vysledky ☹
Tak musime mat tu perinku 23h denne do konca marca.je to na zblaznenie..pretoze zjavne to malej vadi..je nespokojna ale co sa da robit.musime vydrzat...
Dakujem za odpovede.pekny den

valy
16. jan 2017

podla mna, ak si myslis, ze tu perinku netreba, tak to konzultuj este s inym lekarom, co povie on. Urcite by som teraz nespravila to, ze nebudem perinku davat a cakat, co bude o dva mesiace, mozno sa to zlepsi samo a mozno nie. Co nam vtedy doktor hovoril, cim skor sa to dava, tym lepsie.

lavender273
16. jan 2017

@ve_ro_ni_ka

Podla slovenskych doktorov ano, ma byt na brusku parkrat do dna, podla doktorov kde zijem v ziadnom pripade kvoli tlaku ktory sa vyvija na klby ked lezi. Na oficualnej stranke som vsak nasla ze treba davat, ale horna cast tela je podlozena vankusom. Mozes vsak robit aj ine alternativy ako len na brusku.

My ideme dnes na kontrolu, podla vcerajsieho usg to ma uz dobre. Niekto u nas posral 3 usg a vdaka tomu ma remence na sebe uz treti tyzden zbytocne.

ve_ro_ni_ka
autor
19. jan 2017

@vevet Mam este otazocku ohladom tej perinky...ak jej ju davam...tak nemusi mat nozky roztiahnute uplne na doraz ci?lebo to sa ani poriadne neda kedze tie remienka sa sklznu dole...
Dufam ze vies ako to myslim 🙂

vevet
19. jan 2017

@ve_ro_ni_ka ono by bolo najlepšue aby ich mala čo najviac ale ak sa nedá, že sa už potom šmýkajú, tak skús čo najviac ako to ide, kde sa ešte nezošmykujú