Aké máte skúsenosti so spacím vakom?

suz2
12. dec 2013

Maminky, chce byť vaše dieťatko v spacom vaku? náš malý neznáša byť zakrytý, stále "putuje" po posteli ( spí s nami), takže aj keď ho zakryjem, hneď sa zas odokryje alebo vylezie spod paplónika. preto uvažujem o spacom vaku. Aké máte s nimi skúsenosti? chcú v ňom spať vaše detičky? dá sa v ňom aj pohybovať po posteli? Ďakujem

anny1984
12. dec 2013

Skúsenosti - len tie najlepšie. Odkedy nespí v zavinovačke, t.j. od 3. mesiaca spí v spacom vaku. Pár krát som ho dala spať bez neho a zakryla perinkou. No neviem ako robia tie dnešné postieľky, ale ako spal, tak sa mu medzi priečky zasekli nôžky a na to sa zobudil. Tak som ho dala zase do spacieho vaku. V ňom sa neodkope, je v teple. Ak sa zobudí, vezmeme ho spať k nám aj vo vaku. Takže odporúčam! Skús, či sa mu bude v ňom páčiť. 😉

luba28
12. dec 2013

nas ho nechce,lebo ked sa pretoci tak sa zamota a uz je pohroma,....ale kamoskin sa v tom naucil aj chodit,....

cerez
12. dec 2013

Keď bol maličký, tak v pohode. Ako náhle sa mi už vedel postaviť v postieľke, tak nešťastne spadol na pusu. Vak sa mu zaplietol medzi nožičky. Tak som to vyriešila teplejším overalom, ktorý obliekam na pyžamko. V noci ho nemusím ani raz zakrývať. Ráno má teplé aj ručičky aj nôžky.

danjelca
12. dec 2013

no u nás tiež v noci ked by sa zamotal hned je hore...ako sa neustále petáča tak by sa v tom zamotal ako husenica a on ked sa v noci zobudí uspat ho musím odokrytého až potom prikrývať ked zaspí lebo neznesie nič na nohách🙂

zukuvi
12. dec 2013

spaci vak je uzasna vec, pouzivali sme asi do pol roka aj viac, tenky, hunaty, fakt dobra vecicka. babo sa neodkope a nozky ma v teple aj pocas dna 😉

snopkulka
12. dec 2013

Ja môžem len odporučiť 😵 prvorodený spával vo vaku ešte nedávno a to už bude mať 3 roky 🙂

m_ij_ka
12. dec 2013

ja môžem spací vak len odporučiť, je to super vec.

sense
12. dec 2013

mozem jedine odporucit, nasa sa v nom aj otoci aj postielku polozi a pri jej sikovnosti sa jej podari v nom aj postavit, zatial sa postavi len v obyvacke pri stole...

dada7701
12. dec 2013

aj ja mám dobré skúsenosti...ale ako hovoria ostatní už ked sa začne pretáčať,alebo stavať, tak už asi nie...moja bude mať o týždeň pol roka. Aj sa už pretočí v ňom, ale ešte je to ok...veľmi sa v spánku zatiaľ nepretáča....neviem či by som ho ja kúpila, zdedili sme ho, ale po tejto skúsenosti už asi áno....takže odporúčam 🙂

katkatt
12. dec 2013

mladsi ma skoro 2,5 a este v nom spava. Akceptuje ho, ale prva veta rano je "vak dole" 🙂

imanuel
12. dec 2013

Super, odporúčam. 😉 😉 😉

bzzzz
12. dec 2013

My máme dobré skúsenosti, dcérka dečku ani perinu nechce, vždy sa odkope a keď ju zas prikryjem, tak sa do 10 minú s plačom zobudí. Ale vo vaku je spokojná, ešte sa nikdy nezamotala, vie sa v ňom aj plaziť, aj postaviť a chodiť okolo postieľky.

bubelko
12. dec 2013

dvojaku 🙂 starsi ho zboznoval, spal v nom do 2,5 roka, mladsi ho neznasal, odkedy sa vedel postavit, cca. 7m. takze asi tak. a tiez sa obaja odkopavali a odkopavaju, neriesim. niekedy spia ako detvanci - pyzamove vrchy az pri brade, gate nize pasa, pupok vonku a je im to jedno 😀 😀 😀

romanknopp
12. dec 2013

Ahoj, no nášmu sa vak vôbec nepáčil, keď som ho do neho dala, tak dovtedy kopal a bol nekľudný, kým som ho nevybrala. Ja to riešim tiež hrubším overalom v zime a nechávam mu pančušky a body. Keď je mu chladno, tak sa pritúli ku mne pod perinu 🙂, myslím, že ako ktoré dieťa, treba vyskúšať.

katie555
12. dec 2013

nasa mala je v tom od 10 dni ...teraz ma rok a 2 mesiace a tom chodi...odporucam ..len som si nie ista ci ti take dieta v tom bude chciet byt a nebude nervacit

ivanka.7
12. dec 2013

Elianka ho nechcela, skusala som ho dva razy, vzdy nanic. Ona na sebe neznesie v noci ani deku, musela by byt fest zima. Tak davam len overalove pyzama - hrubsie alebo tensie, podla teploty v spalni. Spi s nami, tak sa vzdy zohrejeme 😉

hori
12. dec 2013

my sme pouzivali spaci vak od 3 mesiacov zhruba do roka a pol - ked som videla, ze sa v tom vie aj postavit a skakat po posteli, povedala som si, ze radsej uz nie, predsa len, obmedzeny pohyb - moznost urazu... inak dovtedy to bola super vec, "cestovat" v spanku po posteli sa s tym v pohode dalo... mimochodom, my mame v spalni 23 °C a zakryvanie neriesim, spia v normalnych pyzamach s bosymi nozickami, este nikdy sa na zimu nestazovali...

radkanika
12. dec 2013

Zalezi od dietatka...dcerka v tom bola od par dni az do dvoch rokov, syncek ma skoro 4 mes. a ked ho dam do toho, neprotestuje, ale zamota sa v nom vzdycky chudatko. Takze ho do toho uz ani nedavam. Ale je to dobra vec, ak v tom vie babatko pekne spinkat.

masinka
12. dec 2013

len tie najlepsie - spia mi v nich vsetky 3 od narodenia doteraz - najstarsia ma uz 7 rokov, tak musela babka taky dlhy usit z paplonu. V pohode v tom aj behaju. Ked idu na WC, tak si ich same rozopnu/zapnu (takze pouzivame iba zipsovacie, tie s gombikom na pleci sa nam neosvedcili) a ja nemusim v noci behat kontrolovat, ci su prikryte - tiez cestuju po celej posteli a este z nej obcas aj spadnu 😀

seemani
12. dec 2013

baby zvykli ste aj prikryť ešte niečím? lebo ja mám taký tenší vak, malý spí pod paplónom, ale zvykne sa odkopať aj on..ALe bojím sa že keď ho dám len do toho vaku, tak mu vtom bude zima,

gitka55
12. dec 2013

U nas totalny prepadak ☹ Obaja sa velmi potili tak boli hned mokry ako mysi, uplne im v zime stacil overal a v lete opalovacky. Aj to maju stale paplony pod zadkami 🙂 Po mne urcite nebudu , ale po manzelovi jemu je vzdy teplo a ja ladova aj pod dekou 😀

veroni87
12. dec 2013

Tie najlepšie skúsenosti máme so spacím vakom, nedám naň dopustiť 🙂 Prešli sme naň tuším v 5 mesiacoch, dovtedy spával v perinke, ktorú mal veľmi rád, takisto ako aj teraz spací vak 🙂 Je to super, lebo sa nemusím starať či je zakrytý, neni mu zima, pohybovať sa v tom môže perfektne, dokonca v ňom vie aj chodiť 🙂 Po postieľke s ním cestuje, otáča sa hore dole a nevadí mu to. Záleží asi aj od dieťatka, nanútiť sa to nedá keby mu to vyslovene vadí. Ja ho plánujem používať čo najdlhšie pokiaľ ho bude chcieť 🙂 Inak pozor na výber, kúpili sme jeden fakt že drahý vak, ktorý ale jemne šuští a to mu vadí, neni jeho obľúbený, tak mu dávame prevažne také tie mäkké bavlnené alebo také zamatové.

linda20111
12. dec 2013

ahoj, ja si myslim ze spaci vak pre babo je jeden z najlepsich vynazelov pre starostlivost o babatko. velmi si ho chvalim, odkedy maly zistil ze sa vie otacat a odkopavat robil to vkuse a ja som stale vstavala a zakryvala ho.. teraz sa kludne pretoci v nom, spinka pekne a aj ja kedze som spokojna ze mu nieje zima 🙂 vacsinou spinka v postielke, ale niekedy sa zvykne v postielke stavat a pozera na nas tak ho zoberiem k nam do postele, tiez vo vaku. @seemani my mame hrubsi vak, takze nezakryvam uz nicim inym, ale podla mna by stacilo keby si mu dala nejake teplejsie oblecenie do nho. ja davam len tensie teplacky a body s dlhym rukavom, ale ked sme netopili a zdalo sa mi v noci chladno tak som dala teplejsie pyzamove nohavice a na vrch body dlhy rukav a tenky svetrik.

miku1
12. dec 2013

Staršia v spacom vaku byť nechcela, ale je pravda, že som ju doňho začala dávať dosť neskoro, takže si naňho potom už nejak nezvykla .... viac jej vyhovuje, že spinká v bodyčku, pančuškách a na tom má pyžamko. Mladšia však v spacom vaku spí, a je v ňom úplne v pohode. Takže spací vak v prípade detičiek, ktoré sa radi a vždy odkopú je určite dobrá voľba 🙂

andrejka1978
12. dec 2013

velmi dobra a prakticka vec. cim skor ale zacnete pouzivat,tym lepsie. starsie deti uz v tom moc nechcu byt,ak si nezvykli od mala. moj starsi syn vydrzal len do roka, potom uz sa zlostil v tom. mladsi ma 9mesiacov a pouzivame ho od 3 mesiacov, zatial mu to nevadi. ja dokonca to kombinujem tak, ze mam dva vaky, jeden tenky flisovy a druhy bavlneny. ked je teplejsie spi iba v bavlnenom a ked je zima tak mu navrch dam este aj ten flisovy a ten bavlneny je vlastne akoby vlozka. a na jar zase bude mat len jeden. pohybuje sa v nom bez problemov. asi by som kupila na bazari na tvojom mieste, kedze maly je uz dost velky, aby si nevyhodila zbytocne peniaze,ak ti v nom nebude chciet byt. ja kupujem dobre vaky v Brendone do 20EUR sa vojdem v pohode.

22beba
12. dec 2013

ja si myslim že podla toho ake maš doma dietatko 🙂 susedkina dcera v tom spavala do 8 mesiaca moj syn ani za pána 🙂 musiš vyskušať a uvidiš toto nie je otazka hodna odpovedi lebo sto detíííí sto chutíííííí 🙂

lusyinka
12. dec 2013

Mne mal ý tiež spáva vo vaku, vie sa v ňom prevaľovať aj cestovať po postieľke, postaviť aj chodiť po postieľke, pod perinkou nikdy nespal, vždy sa odkopal a spávame pri otvorenom okne, takže zakrytý byť musí...vak-pre mňa naj riešenie 🙂

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
googlinqa
13. dec 2013

no ja na spaci vak nedam dopustit! najlepsia vec, mala stale putuje po postielke a tak mam istotu, ze nebude pod paplonikom, ma zopar spacich vakov tazsie sa v nich pohybuje, lenze je v nich len pred spanim a zhasnem svetlo a sup spat, takze je to len na spanie, tak jej ten tazsi pohyb v nich vobec nevadi 🙂

ajsenz
13. dec 2013

Spací vak je pre nás super, syn sa furt odokrýval a potom bol studenší, odkedy máme spací tak nemá problém ani sa pohybovať a furt je v teplučku.