Aké topánočky na prechodné obdobie a leto?

nelly761
20. apr 2013

prosím poraďte mi, neviem či už tu je takáto otázka alebo diskusia, ale potrebujem pre malú na von topánočky a neviem od akého výrobcu sú najlepšie? ďakujem za radu

jaja018
20. apr 2013

@nelly761 My kupujeme v protetike take tie vyššie čo držia aj kotnik. Zistila som ze v takých sa malej bežká lepšie

soldi
20. apr 2013

@nelly761 ahoj, do troch rokov by mala topanocka splnat nasledovne:
pevna pata
pruzna podrazka (ked ju ohnes dotkne sa spica paty)
spevneny clenok
idealne z koze (kvoli priedusnosti)

z kvalitnych znaciek Ti odporucam:
superfit, pediped, ecco, naturino, elefanten (maju v deichmane)

topanocka by mala byt maximalne o 1,2 cm vacsia ako dlzka nohy.

jankaja
20. apr 2013

@nelly761 my kupujeme Protetiku, má najlepšie tvarovanú klenbu. A na leto sú sandálky lepšie také, ktoré nemajú voľné prsty, aby sa nožička neposúvala moc dopredu, takéto niečo: http://www.minitopanocka.sk/sandalky/1583-prote...

soldi
20. apr 2013

@jankaja tvarovana klenba je pre deti do troch rokov nevhodna. deti tam maju tukovy vankusik. klenba je urcena pre deti s ortopedickymi problemami

aurav
20. apr 2013

ja mám 4ročné dieťa a stále tam má tukové vankúšiky, čo si o tom myslíš?

aurav
20. apr 2013

@soldi prepáč, neoznačila som Ťa..

soldi
20. apr 2013

@aurav ja nie som ortoped, tak neviem 🙂
a to este vobec nema ani len naznacenu klenbu?

aurav
20. apr 2013

@soldi ale jasné, že má...ale stále sú tam tukové vankúšiky. len som tak rozmýšľala nad tou klenbou, ty tvrdíš, že bez..
ale nepoznám deti, ktorým by uškodilo to, že ich v topánočkách mali...a poznám veľa detí, ktoré ich nemali a majú teraz
ortopedické - naozaj ortopedické topánky..

soldi
20. apr 2013

@aurav no, to netvrdim ja, to mam od odbornikov na detsku obuv 🙂

a kolko deti poznas a aku dlhodobu statistiku si robis? 😉

aurav
20. apr 2013

@soldi no neviem...je fakt, že je to na dlhú diskusiu..poznám 4 ortopédov, ktorí odporúčajú klenbu.
poznám 3 výrobcov topánok - ktorí ju neodporúčajú.
a sledujem to dva roky teda 🙂

dixie_chick
20. apr 2013

My mame najlepsie skusenosti so znackou Superfit.

soldi
20. apr 2013

@aurav popravde, co sa tyka nasich ortopedov, tak ich odporucaniam moc neverim 😅
vacsinou odporucaju aj tvrdu podrazku, co je pre mna nonsens 🙂

najlepsie sa nozicky formuju chodzou po nerovnom povrchu, taku podrazku ma napr. naturinu- imitacia chodze po piesku 🙂

aurav
20. apr 2013

ano, superfity sú super - len sú predražené...a sú aj iný výrobcovia, s rovnakou kvalitou a nižšou cenou. si myslím. ale fakt je, že superfity a ecco vedú...

aurav
20. apr 2013

@soldi ano, po nerovnom povrchu - ako je tráva, kamienky a pod. Ale to sa dá iba v lete. Tá podrážka na niečo slúži, napr. ochrana pred nárazmi, nestúpanie po skle a pod. a ešte si myslím, že to dieťa to ťahá stúpať na celú nožičku a nie po špičkách - takých prípadov je tiež veľmi veľa. A keď nemá mať topánočku s normálnou podrážkou (samozrejme, sú výrobcovia, ktorí vyrábajú trošku tvrdšie - čo naozaj nemusí byť) tak môže mať aj ponožky s protišmykovou úpravou. si myslím.

soldi
20. apr 2013

@aurav a kto Ti pride rovnako kvalitny ako superfit a ma nizsiu cenu?

mne sa tie protismykove ponozky vobec nepacia, maly ma na doma sandalky superfit (alebo elefanten- ale tie su podstatne horsie) a na von ma momentalne ecco a objednane sandalky garvalin a pediped 🙂

aurav
20. apr 2013

@soldi slovenský výrobcovia. a vidím, že rozumieš značkám, takže Ti ich nemusím vypisovať.. 😉

aurav
20. apr 2013

@nelly761 ahoj. a koľko má malá rokov? a aké číslo? 🙂

dixie_chick
20. apr 2013

@aurav ktorych slovenski vyrobcovia konkretne?

dixie_chick
20. apr 2013

ktori to malo byt 🙂

jankaja
20. apr 2013

@soldi nám tieto topánočky odporúčal detský ortopéd, ale teda dcérka má predispozíciu na ploché nohy. Ideálne by bolo určite behanie naboso po nerovnom povrchu, to je ale možné len v lete.Ale myslím, že topánky s klenbou sú lepšie ako topánky s pevnou podrážkou bez klenby

soldi
20. apr 2013

@jankaja najlepsie je makka podrazka bez klenby 😉
ak vsak mate preddispoziciu, tak makka podrazka s klenbou. ale mne sa zda, ze zrovna protetiky su velmi tvrde 😒

mikymiky
20. apr 2013

@soldi prosim ta, nevies, ci a kde sa daju naturino topanky objednat? Zhanam ich, zhanam a furt nic. Inak, aby som nebola od temy, tie su naozaj uuuplne naj naj naj🙂)

venija
20. apr 2013

malej som kupovala od ceskeho vyrobcu JONAP,topanocky aj papucky

soldi
20. apr 2013

@mikymiky ja kupujem na limango outlet 🙂
akurat neposielaju na sr, tak si musis najst niekoho s nemeckou adresou 😒

mikymiky
20. apr 2013

@soldi dakujem, aj som si myslela, ze to nebude take jednoduche...

soldi
20. apr 2013

@mikymiky ja som malemu zohnala 3 pary (uz ale zo vsetkych vyrastol) cez jeden eshop, ktory rusili a tiez sa daju zohnat nove aj cez mimibazar.
ale je problem s velkostami a modelmi pravdaze. 😒

azbestica
20. apr 2013

No vybrat ozaj topanky ktore by splnali vsetko co splnat maju je naozaj velmi velmi tazke....aby mali makku podrazku, vhodny material, aby to boli sandalky ktore su v podstate zatvorene, akuratna velkost + bonus aby aj dobre vyzerali ja beham po obchodoch 2 dni a zatial som nasla asi len jedny take, ale nie som s nimi max. spokojna
chcem sa este spytat co hovorite na znacku Baren shoes?
a je dobre ked je v topanocke makka (pravdepodobne latkova) vystelka ale len po bokoch na spodku su kozene
nebojite sa kupovat topanky cez net, ked ste ich predtym neskusali? ja kedze kupujem prve topanocky si na to velmi netrufam...
@soldi
@mikymiky

mikymiky
20. apr 2013

@soldi na mimibazare nemaju momentalne nic, nasla som nieco v jednom e -shope, ale mali tam iba zimny vypredaj, ktory mi je momentalne platny vies co. Uz strasne dlho sa ich snazim zohnat, nevidela som ich nikde v obchode, ani na nete, normalne sa citim ako za komunistov, ked som si chcela kupit kivi. Tiez ho nikde nemali (ani nepoznali).

mikymiky
20. apr 2013

@azbestica nie je to az take tazke, ked sa odosobnis od vsetkych nezmyselnych ortopedickych odporucani, ktore vedia narobit viac skody ako uzitku. Absolutne suhlasim so @soldi, ze by topanky pre deti do troch rokov nemali mat klenbu a zaroven by mali mat co najohybnejsiu podrazku. Ja som dcerke teraz, ked sa oteplilo, zacala na von davat (okrem inych topanok) capacky znacky Little Blue Lamb. Su urcene na nosenie vonku, maju trojvrstvovu podrazku, v strede je penova vrstva, aby sa zabranilo preniknutiu ostrych predmetov do nozky, zaroven vsak dieta citi nerovnosti a mozu sa mu trenovat svaly chodidla a prirodzene tvarovat klenba. Doma mame vsade plavaciu podlahu, tam sa jej velmi nepotrenuje. Priznam sa ale, ze ich nosi hlavne na zahrade, asi by som sa jje ich bala dat niekde do parku, kde moze stupit na nieco ostrejsie. Striedam jej to so Superfitkami, ale obcas jej obujem aj Adidasy, zas az taku velku vedu z toho nerobim. Topanky som cez net kupovala doteraz tak, ze som si ich malej vyskusala v obchode a potom objednala o polovicu lacnejsie na nete. Tie Naturino, po ktorych tak dlho pasiem, som ale ochotna kupit aj bez skusania, neviem ich totiz nikde zohnat, ked kupim malej poltopanky, ak by jej boli teraz nebodaj velke, bude nosit na jesen.

azbestica
20. apr 2013

ziadne odporucania od ortopedov nemam, ale myslim ze toto by topanka mala splnat.....tak tieto znacky ktore vy spominate som nenasla ani v jednej obuvy maximalne som nasla elefantky a zas ich oficialnu stranku som nenasla cez google
@mikymiky