Ako má vyzerať košieľka na krst?

frogy22
19. jún 2008

Ahoj,
vie mi niekto prosim Vas poradit ohladom kosielky na krst? Chcela by som vediet ci musi byt kosielka vysivana napr. obrazok, text, meno dietatka alebo postaci klasicka cista biela s vysivanym golierikom? Dalej by ma tiez zaujimalo ci tato krstna kosielka sa oblieka babu alebo sa len polozi na vankusik? Dakujem 😉

sakura77
14. okt 2009

tiguik,ja som tiez nad tym premyslala,tak mne sa tie cipkove moc nepacia,ale daju sa najst aj take este,ale ja by som si vybrala mozno aj z tohoto daco napr.:

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=5853503

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=5372310

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=6503119

a este jedna extra precacakana 🙂
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=6503157

dosa
14. okt 2009

tiguik - my sme mali deti v perinke, ale iba preto, ze pri krste drzi dieta na rukach tatko (neviem ci je to vsade tak) a mojmu muzovi sa lepsie drzali v perinke. mame jednu taku putovnu, vyslovene len na krst a pouzivali ju aj moje sestry a kamaratky a poziciavame si ju navzajom. nie je taka uplne precackana ako na tom poslednom sakurinom odkaze 🙂 , ale je slavnostnejsia. ak by si si kupila nejaku taku ako na odkazoch, vyuzijes ju aj do kocika, ale kludne si mozes dat perinku aku ty uznas za vhodnu. boli s nami aj taki na krste, co nemali babo v perinke, len v peknych satockach. zalezi aj na rocnom obdobi, my sme krstili v lete, takze detom som dala do perinky len kosielku a hole nohy 😉

sakura77
14. okt 2009

no ved ano,ja si myslim ze je uplne jedno co bude mt na sebe 🙂
ten posledny je brutus,co??? 😅

kali23
8. dec 2009

kde v BA sa da kupit krstna košielka?

bianocka
20. apr 2010

Prosim Vas o surnu radu!
Kde v Kosiciach vysivaju kosielky na krst? Spoliehala som na salon Ina, no vraj maju pokazeny stroj. A krstiny su teraz v nedelu ☹
Dakujem vopred za rady.

ivetus79
1. máj 2010

Ahojte, vedeli by ste mi poradit, kde sa da kupit nejaka pekna biela kosielka na krst? Ale bez vysiok, tie si chcem dat urobit sama. Vdakaaaa

ivetus79
1. máj 2010

Ahojte, vedeli by ste mi poradit, kde sa da kupit nejaka pekna biela kosielka na krst? Ale bez vysiok, tie si chcem dat urobit sama. Vdakaaaa
A zabudla som napisat, ze v Bratislave, este raz vdaka

stanca22
26. apr 2011

Ahojte baby, prosím Vás veľmi pekne, neviete kde sa dá pokrstiť dieťatko krstným rodičom, bez toho aby mali krstný rodičia birmovku v okolí Ružomberka? A čo všetko treba kúpiť maličkej na krst? Aj čo mám kúpiť ako dar? Plánujem dať do perinky peniažky, naušničky kúpiť a oblečko nejaké ... 😉 Vopred díky za odpoveď. 😉

radlinka
26. apr 2011

@stanca22 pozri tu: http://www.svrodina.sk/baptism.html

sice to nie je vasa farnost a okolie, ale pekne rozpisane 😉 Dar mozes vybrat podla potreby, ostatne je uvedene na stranke ...kosielka, svieca. Samozrejme urcite existuju vynimky, ale vacsinou sa pozaduje aby jeden z krstnych rodicov mal birmovku. 😉

stanca22
26. apr 2011

@radlinka Aj tak Ti ďakujem, už som z toho bezmocná, chcem byť veľmi krstná matka, viem že to nie je sranda ale vždy som po tom túžila, no moc sa mi veru nechce robiť si kvôli tomu birmovku, myslíš žeby sa mi dala aj na rýchlo spraviť birmovka?

radlinka
27. apr 2011

@stanca22 no chapem, mozno budes musiet odist z mesta a hladat inde. Priprava na birmovanie trva dlhsie ako na samotne prijimanie, to sa da rychlejsie spravit napr. pri sobasi ked obaja prijimaju chlieb, takze si nemyslim, ze by to bolo rychle. Ako vies, knaz ti nevyslovi sviatost, potrebuje sa dostavit biskup. No niektori knazi nepovoluju vynimky a prisne sa drzia pravidiel.

stanca22
28. apr 2011

@radlinka Hm, tak uvidíme čo a ako dopadne 😉

radustek
26. sep 2011

ahojte vedeli by ste mi poradit kde vysivaju meno a datum na kosielku??,v blizkosti prievidze alebo okolie kamaratka posielala az do bardejova mne sa to zda zbytocne tak daleko dakujeeem

agina2
4. máj 2013

ahojte..poradí niekto kde vyšívajú košielky na krst v okolí Michaloviec alebo Košíc?? ďakujem

bet
28. máj 2013

ahojte, co sa tyka kosielok, mam toho naklikaneho a nabehaneho po obchodoch dost...

kazdy ma iny vkus - mne osobne sa pacia tie cisto biele bez vysivky. napriklad na www.krstnamama.sk - su tam aj rucne malovane sviecky krstne, s menom babetka

ked sme krstili, tak sme kosielku tiez iba prikladali na perinku, bralo sa to ako symbol. ale knaz odporucal obliect babetku na krst nieco biele, prip. blede, aby ta symbolika bola dodrzana aj na obleceni.

sonula
28. máj 2013

ja tiez akurat zhanam, nasla som obchod v BA, maju jednoduche cisto biele kosielky, kde vysiju meno a datum krstu. Vsetky tie malovane a komplikovane vysivane mi pridu ako strasne gycove. Niet nad cistu jednoduchost.

sonula
28. máj 2013

@stanca22 nebolo by jednoduchsie najst farara, ktory to urobi aj bez toho?

zeytin
28. máj 2013

@sonula Ja som objednavala z www.jakama.sk taku jednoduchu s kvetinkou a bola som velmi spokojna...

bombo
3. jún 2013

Ahoj. na stránke www.krstiny.sk je celá galéria a veľký výber košieľok na krst, dokonca aj čistá nevyšívaná je k dispozícii, ľahko sa objednáva cez stránku, príde ti to domov na dobierku. K dispozícii sú aj sviečky, aj oblečenie na krst, zavinovačky...

oblecenieprekojencov
13. nov 2013

Mozete pozriet k nam, mame slovenske kosielky a tiez aj satenove ruska do krstu.

bombo
13. nov 2013
moni182
5. mar 2014

Baby, viete mi poradiť, kde v Nových Zámkoch vyšívajú alebo maľujú meno, dátum narodenia a dátum krstu na košielku na krst?

bombo
7. mar 2014

Skús www.krstiny.sk, pošlú ti hotovú košieľku domov, je to pohodlné. 🙂

ivankafr
20. júl 2014

My máme takúto🙂 nevybrala som si žiadnu, čo by sa mi páčila, z tých čo som našla, tak som vyrobila sama🙂 chiiii

cvirikdom
16. jan 2017

ahoj. Roky maľujem a vypisujem košieľky do krstu. Pošlem poštou kdekoľvek SK i CZ, prípadne osobný odber. Každému na požiadanie preposielam hotové maľované košieľky, ktoré mám v daný čas hotové, aby si mohol vybrať tú ktorá sa mu páči a tú vypíšem. Ak máte iné špeciálne požiadavky tie namaľujem na novú košieľku. Môžete si pozrieť moju tvorbu na www.krstiny.estranky.sk a taktiež na www.krstiny.estranky.cz
Svoju tvorbu ktorú stále zdokonaľujem som našla už pirátsky prebratú a prezentovanú iným "výtvarníkom" ako svoju.

berko2
2. mar 2019

Pri hľadaní košieľok na krst sme našli veľa rôznych internetových ponúk ale nakoniec sme si objenali zo stránky www.kosielka-na-krst.info , bol to krstový set košieľka a sviečka v zlatom vyšití. Majú celkom slušný výber košieľok a tak sme si aj vybrali. Trocha sme sa obávali, či sa pri preprave nepoškodí krstová sviečka, ale bolo to kvalitne zabalené a všetko prišlo ok .

beabee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz