Ako ušetriť na detskej výbave?

25. nov 2021

Zdravim. Tato tema mi napadla z dovodu, ze cakame nase druhe dieta a kedze budeme mat "parik", nechala som si len unisex veci (ktorych je skutocne iba par), zvysok sa snazim posunut, aby som mohla nakupit novu vybavu.
Zial, mam dojem, ze po detoch sa skoro nic neda predat za normalny peniaz 😃 a to som sa vzdy snazila vyuzit rozne akcie. Keby som nakupila v plnej sume, bazarovo to v top stave predam za takych 30% povodnej sumy, mozno ani to.
Chcela by som vediet - ako teda setrite na vybave? Do novych veci musim veeela investovat ale z tej druhej strany z predaja akosi nic zavratne neprichadza 🙈

siska53
25. nov 2021

My sme si vymenili s kamoskou. A plus, kedze do 8.m.som.nevedela, co cakam, tak som mala.viac tych univerzalnych veci. A nekupovala som drahe oblecko, vyuzivala.som poukazky od zamestnavatela v tescu.. a tak.

autor
25. nov 2021

@annm81
Mam to rovnako. Malu obleciem aj do lepsich (napriklad slovenskych) znaciek, paci sa mi kvalita oblecenia, materialy, vyzera v tom dobre...
Ale bolo by mi to luto kupit len tak v plnej sume na stranke. Podla mna je to skoda penazi, ale ked je dobra akcia, s radostou objednam a neskor pri predaji vela nestratim.
Akurat som cakala, ze mamicky mozno maju nejake sikovne tipy, ako usetrit (napriklad ze hladaju len visackove veci na bazaroch, este lacnejsie ako by boli v akcii a potom to predaju alebo neviem)... kazdopadne pri tomto dietati uz obzeram naozaj kvalitnejsie vybavenie, ale z druhej ruky. Tak snad strata nebude velka, ako napriklad pri uz spominanom kociku, to ma pomerne stve.

To iste robim u nas, dospelych. Ako pises, nakupila som nam po sezone zimne bundy - akcia z 70-85€ na 15-20€. To sa nedalo nekupit, kedze sme potrebovali a vzala som aj na striedacku. No dane veci naozaj tolko stali cez sezonu, nebolo to umele navysenie pre "zlavu". Take nakupy ma velmi bavia 😃

jazula
27. nov 2021

Ja fungujem na jednej darovacej skupine, 99% oblečenia mám odtiaľ, aj hrazdičku, kresielko, vaničku, veľa hračiek. Keď už vyrastieme/nevyužívame, pribalím naše veci a s láskou posuniem ďalej. V podstate som kupovala len postielku a ohradku z druhej ruky, nový matrac a jasne aj pár kúskov oblečenia 😊, predsa len prvé bábo 🙂.