Akú výbavičku pre januárové bábätko?

3. dec 2022

Ahojte prosim Vas viete mi napisat co ste kupovali pre babetka z lekarne a z drogerie.. mam uz daco kupene ale myslim ze este vela chyba .. napiste co ste kupovali vy... dakujem🙂

danieladeley
3. dec 2022

Z lekarne vitaminy, ale tie predpise doktorka neskor a z drogerky sudokrem. Nic ine cerstvo narodenemu babatku netreba. Samozrejme plienky a vlhcene.

autor
3. dec 2022

@danieladeley myslela som ako taka odsavacka, pripadne teplomer 🙄

nevenka
3. dec 2022

Tak odsavacku na vysavac si kup, teplomer s ohybnou spickou, to ano. Este ma napadlo fyziologicky sprej so slanou vodou pre babatka a mozno Ocuflash. Sterilne stvorceky a lieh na pupok. Tu morsku vodu a kvapky do ociek som ale nepouzila, nebolo treba. Odsavacku soplikov a teplomer mame uz davno kvoli starsim detom.

riskoh
3. dec 2022

Z lekárne - lieh, olivový olej, teplomer,odsávačka na sopliky na vysávač, nožničky , kefku na vlasky,,odsavacku na mlieko, z dogerie- jednorazové plienky,vlhčené obrúsky do nemocnice, bavlnené obyc .plienky,,krém proti zapareninam,krém na bradavky
Ostatné z netu....

zuzi0911
3. dec 2022

Co idem kúpiť..
Plienky,vlhčené obrúsky, vat.tycinky ,lieh na pupok,nožničky,odsávacla soplikov ,teplomer .
Kozmetika iba aviril púder,a olejcek a bupi mydielko ak tak a ešte na ritku sudocrem ...myslím,že asi všetko.

danieladeley
3. dec 2022

tak potom ano, to mi napadlo este teplomer do vody, rektalna rurka, mozno olejcek pre babatka, par textilnych plienok, pre teba vlozky do podprsenky, odsavacku na mlieko, nieco na bradavky, caje na kojenie alebo flase, dudlik, sterilizator, ale vela veci z toho mozno vobec nepouzijes... najlepsie je kupovat, ked budes potrebovat, tak dopredu sa podla mna zasobis zbytocne

bluemoon24
3. dec 2022

Ocuflash, gazove ctverecky, lih, libenar, pupik krem, bepanthen, odsavacku manualni i na vysavac, olej na masaz briska (mandlovy treba), teplomer s ohybnou spickou, naplasti s mackem na teplotu a po vpichu, nurofen a paralen sirup + cipky pro deti (pohlidej si expiraci, vyuzijes i pozdeji). Krem proti chladu a vetru (welleda) jesli budes mit zimni miminko, pak jsem mela gel na umyvani (jen na zadek jsem pouzivala) a krem na telo (welleda vsechno).
Pro sebe nezapomen na vitaminy po porode.
Toto vsechno jsem realne pouzival. Mela jsem toho nakoupeno vice 😅

autor
3. dec 2022

@zuzi0911 aky olejcek?

autor
3. dec 2022

A kupovali ste plienky tie najmensie alebo lepsie budu 1tky

bluemoon24
3. dec 2022

Ja jsem mela jedno baleni tech nejmensich a pak jednicky, hlavne at mas az prijdes z porodnice a kdyztak pak dokoupis.

simca06022011
3. dec 2022

ale moje nervy, netreba nic extra dopredu ak nebyvas na Marse a nevies si dokupit ked to naozaj bude treba. Co budes potrebovat je nieco na umyvanie, nieco na kremovanie (ak budes davat), gazu a lieh na pupcek, krem na zadok - sudokrem sme napr. dostali v baiku u gynekologa, ja som ho ani nepouzivala, pouzivala som bepantehn. krem na tvar som kupovala zimny, ale dieta mam 6.2. narodene a ledva sme ho pouzili.
Z takych "prevadzkovych veci", utierky, plienky (pre novorodenca som nulu kupoavala, a nepotrebujes zasobu 5tich baleni mat doma urcite), balvnlene plienky a tie plienkove osusky sa u nas velmi pouzivali. Kefa na vlasy, noznicky na nechty (aj to napr. ja som pouzivala, ale nasa detska lekarka to zakazovala :DD kvoli tomu ze dnesne matky neevdia nechty strihat, a detom zarastaju nechty). Vatove tycinky a take vatove stvorce som mala doma to viem, na kadeco som pouzila :D
Ziadne lieky som babatku nekupovala vopred, na co? prve sme brali ked mala 1,5r, trvanlivost a skladovanie treba tiez brat do uvahy. Ked bolo treba niekolko mesacnej som kupovala libenar, neskor aj odsavacku sme kupovali. A to cestou z poradne u lekarky, cize netreba vopred. Jedine teplomery som mala jednak klasika s ohybnou spickou, a aj bezkontaktny mame. sama si take babatko aj tak liecit nebudes, poradis sa s dr a povie ti co si mas cestou kupit... ci na pohotovosti alebo v ambulancii.
nerob si zasoby, zbytocne. Ak budes dojcit bude ti ine veci treba, ak nebudes zase ine... vsetko uvidis za "pochodu".

ukulela
3. dec 2022

plienky urcite nekupuj do zasoby po stovkach .... ak babo rychlo vyrastie, nevyuzijes. kup zatial na 3-4kilove babo a ukazes muzovi, kde ich pojde v pripade potreby dokupit. Ja som vyuzivala DMku eshhop, tusim aj v alze som kupivala plienky, ked sa oplatili .. ale najcastejsie DMku, nad 50€ dovoz zdarma, vzdy sa mi nazbieralo na objednavku ....
z drogerie som pouzivala len detske mydlo (aj to len na okandenu prdelu, inac cista voda) a sudokrem. vlhcenym som sa snazila vyhybat, doma po kazdej stolici umyt v umyvadle, vlhcene len na von v pripade krizy .... z lekazne lieh na pupcek, roztok do nosa (libenar myslim?) ... do zasoby som doma drzala kvapky do oka aj ucha a cipky proti teplote. odsavacku odporucam na vysavac, ... ja som mala pozicanu aj odsavacku na mlieko. vlozky do podprdy na mlieko (na von, doma sim si supla plienku a oprala ... menej odpadu)

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzi0911
3. dec 2022

Tiež aviril 😊

zuzi0911
3. dec 2022

Ja idem kúpiť plienky 2-5kg do pôrodnice..

anavixy
3. dec 2022

Olejcek nepotrebujes, kup si radsej kvalitne neparfumovane telove mlieko. Olej nema sam o sebe hydratacnu funkciu, takze bud ho len pridaj do kupela alebo ho treba natierat na vlhku pokozku, inak suchej novorodeneckej pokozke nepomozes. Jedine ze by si chcela robit baby masaze…
Plienky 1 su uplne bez problemov dobre kazdemu babatku nad 2-2,5kg (akurat zahnes pod pupkom, aby nebol pod plienkou, ked bude treba) 🙃 ak by naahodou neboli, tak sa k nim dostanes (partner) hocikde okamzite 🙂

lucikim
3. dec 2022

Krem na tvar proti chladu, vitaminy predpise pedi. Teplomer do zadocku. Rektalnu rurku keby bolo treba.