Aký máte názor na nakupovanie výbavičky popredu?

livocka21
31. máj 2013

cawte baby... chcem sa opytat na vas nazor nakupovania vybavicky pred narodenim....vraj sa nema dopredu kupovat, lebo sa nieco stane...co si o tom myslite?...ja som tym totiz dost posadnuta :D je to len povera vsak? 🙂

kikulienka19
31. máj 2013

Ja som nakupovala popredu a po pôrode mi to veľmi pomohlo. Neviem, ako by som to všetko zháňala s malým bábom. Všetko čo som nazháňala som využila, takže budem podobne postupovať aj pri druhom - dokupovať čo treba. Najviac som využívala letné výpredaje a podobne. A oplatilo sa mi to určite.

hexena
31. máj 2013

skor naopak, nakupovat v tehu s potesenim krasne vecicky pre mimi to je take....suuuper

xevulax
31. máj 2013

my máme doma 9 mesačnú dcérku, pri nej som nakupovala cca. Od 3. Mesiaca, začala som plienky, vždy ked boli v akcii. Teraz som v 11. Tt a cakame dvojicky. Takže už kupujem odkedy som sa dozvedela, že budú dve. Keby tó tak nerobím, nevyšli by sme finančné. Predsa potrebujem aj pre malú stale niečo a na komplet vybavicku pre jedno dieta, nový kocik a podobne. A ten rodičovský príspevok nič moc, hypoteka na krku..... Takže ja už som si pokupila niečo teraz a mienim v tom pokračovať. Nie som milionár. Kazdy mi vraví, aby som počkala, ja im len poviem, že o pár mesiacov sa mi narodia dve detičky a inú možnosť ani nepripustam, že keby niečo.

grejci1
31. máj 2013

ahojky, ja som začala nakupovať plienky, vlhčené obrúsky a podobné serepetičky úúúplne odzačiatku vždy keď boli v akcii. A podstatné veci ako kočík, detská, oblečenie a tak som kupovala od tretieho mesiaca... nikdy nevieš aké komplikácie môžu nedajbože nastať, tak aby bolo všetko nachystané

darinkazv
31. máj 2013

ja som si začala výbavičku kupovať, keď som mala 17 rokov 😀 vždy, keď som objavila niečo rozkošné, kúpila som si 🙂 no a už potom takú fakt výbavičku, ked som otehotnela s prvou dcérkou, som začala po 12tt 🙂 a v 16tt sme už mali aj kočík kúpený 😀 žiadnym poverám neverím. raz, keď má to dieťatko prísť, tak môžeš aj tisíc obchodov vykúpiť. a keď nemá prísť, tak aj bez kúpenia čo i len jedného dudlíka sa to skončí predčasne 🙂

althejka
31. máj 2013

ja som porodila o mesiac skor a nastastie som mala uz aj nakupene aj tasku pobalenu. neviem si predstavit,ze by som tie nakupy mala absolvovat vramci sestonedelia,ked som bola rada,ze zijem 😀 takze urcite kludne nakupit. jedine kocik sme mali schovany u znamych a prisiel domov,az ked som bola uz aj ja s mimcom

chloe001
31. máj 2013

Jasne, ze je to len povera.

kamilka1986
31. máj 2013

Ja som si zacala vybavu kupovat postupne od 6teho mesiaca,dokym som sa nezgulatela uplne..ked som uz bola ako slon,vsetko bolo doma nakupene a pripravene 🙂a po porode som bola rada ze viem ako sa volam a mam cas odskocit si na wc nie to aby som isla nakupovat 😵

simi222
31. máj 2013

no aj ja kupovala všetko do predu,ked mi potom nemal hdo kupit,Sme z manželov tu sami bez rodiny,tak to myslim je v pohode

cuncika97901
31. máj 2013

ja doporucujem kupovat vopred urcite ... kedze nevies ako budes na tom fyzicky a hlavne casovo ked sa drobec narodi... keby sme neboli byvali mi vopred veci kupili tak asi by ma uplne porazilo ... pôrod s problemami, ked sme konecne prisli dovom z JIS tak nas zacala trapit kolika, nekakanie, nespanie celej rodiny ... takze prve mesiace boli narocne a ani si neviem predstavit ze by som vtedy nahanala kocik ci postielku alebo cokolvek ine aj to bolo dost co bolo tebalo kupit vezne veci ci malej lieky ... takze povery sem ci tam urcite si kup vsetko ptrebne vopred lebo nikdy nevies co ta caka ... ale prajem nech ste v pohode obaja a zdravucky ...

bublina83
31. máj 2013

Ja som mala nakupenych par kuskov a aj nejake tehotenske veci kratko pred otehotnenim, dokupujem postupne kazdy mesiac nieco, teraz som v 11tt 🙂

evka1247
31. máj 2013

Tiež som počula také reči že sa nemá vopred kupovať, ale ja na také neverím ono keď sa má stať niečo tak sa stane takže my sme asi od 5-teho, 6 -teho mesiaca nakúpili všetko - postieľku kočiar atď. Neviem si predstaviť že by som to zháňala v decembri a s malým bábätkom alebo žeby to manžel vyberal sám.....

laksmi
31. máj 2013

Ahoj, ak je to prve babo tak si viem predstavit ako sa tesis, a hlavne rob to co chces a citis, ak mas chut nakupovat tak kupuj, ale s rozvahou, nekupuj bez rozmyslania, lebo sa moze stat ze tie veci ani nevyuzijes 🙂 a hlavne mysli pozitivne a never poveram...prajem prijemne nakupovanie vybavicky pre drobceka 🙂

evabb35
31. máj 2013

To je nevyhnutnosť. Mňa tiež rodina odhovárala od nákupov, vraj veľa vecí dostanem do daru ... atď. Lenže dnes je iná doba ako kedysi. Už sa rodiny navzájom nezásobujú, neposúvajú sa detské veci, celkovo sa dnes rodiny málo navštevujú. Čo si nekúpiš, to nemáš. Takže ak si chceš ušetriť energiu po pôrode, počas šestonedelia, či posledné týždne pred pôrodom, tak je dobré nakúpiť v dostatočnom predstihu. Načo sa potom stresovať? Je to potom na nezaplatenie, keď už všetko je doma pripravené a už len vyberáš si z toho, čo použiješ.... a hlavne nemusíš strácaš čas v obchodoch, máš potom viac času na oddych, na vzácne chvíle radovania sa s bábätkom. Pamätám si, že súčasne s bábätkovskými vecičkami som nakupovala aj leporelá, hračky pre 3-ročné deti, rozprávkové CD - no skutočne som musela byť veľmi za divnú. Za čudáčku rodiny som sa stala, keď som kúpila školskú tašku a začala nakupovať školské potreby asi tak rok dopredu. Moje dieťa ešte ani na zápise do školy nebolo a už malo doma školskú tašku. To už v rodine naozaj nechápal nikto. U nás v rodine všetci radi nakupujú všetko až na poslednú chvíľu, ja veru takýmto nákupom v strese neholdujem. Nemám na takéto nákupy ani čas, ani energiu.

salma22
31. máj 2013

my sme sice nekupovali uz 12tt,ale pockali sme...aby sme vedeli co cakame ...v 5-6mesiaci sme vecicky zacali nakupovat,ako pozeram mas po polovicke pomali uz nakupovat mozes...tak stastnu ruku zelam... 😉 uzi si to... 🙂

kacena4
31. máj 2013

no je rozdiel nakupovat v 12 tyzdni a v 24 tyzdni alebo 34 tyzdni a tiez zalezi od toho co kupujes obcas oblecko pre radost mozes v 12tom a v 34 uz len posledne veci. ja som napr. mala rizikove tehu hned pri prvom od tusim 24 som bola v nemocnici az do porodu a tak som nemala vybavicku ziadnu kupenu pomohla mi rodina zabezpecila najnutnejsie a po porode som dokupila aj kocik pri druhom som uz bola v predstihu a v 24 uz som mala vsetko potrebne nakupene a zasa som v 27 skoncila v nemocnici takze niekedy sa to oplati kupovat skor.
dnes uz nie je doba ako volakedy ze aj v pripade predcasneho porodu nedokazu zachranit babatko, to bolo tak pred 30 rokmi dnes nie. dnes si domov donesies uzlik a kam ho ulozis??? 😉

tilly24
31. máj 2013

ahoj, citala som len prvu odpoved, ostatne nie, ale ja som mala nakupene vecicky pre babo rok predtym nez som otehotnela, teda pre dieta do roka som mala vacsinou neutralne farby, k tomu par ruzovych a par modrych, a potom vacsie vecicka teda do 4 rokov - podla velkosti som uz kupila aj dievcenske a aj chlapcenske, ano znie to divne, ale bola som vteda v uk, tam maju nadherne detske vecicky, za super ceny, takze co s ami pacilo to som kupila a j ked som este nebola tehotna, tiez som mala dopredu kupene obliecky do postielky, hraciu deku, stolicku, flasky atd, a teraz mame dievcatko 3 rocne a1 rocneho chlapca, su uplne v poriadku, takze kludne vsetko nakup dopredu, urcite sa ti nebude chciet behat po obchodoch posledne mesiace, este ku kociku, tan som kupila ked som bola v tretom mesiaci 🙂

lauricka
31. máj 2013

je to hlupa povera

j.a.n.e.7
31. máj 2013

Je fakt, že po pôrode budeš rada, že sa vôbec nejako vyspíš a aspoň na chvíľu dokážeš odlepiť od bábetka, takže nejaké základné a nevyhnutné veci ako napr. autosedačka, kočík, pár kusov oblečenia, atď. si určite zaobstaraj a poprípade si posurfuj na nete a odtiaľ si potom objednaj tovar hoci aj z pôrodnice... Ale napr. ja som synovi kúpila prvú hračku ešte pred narodením a som mu o tom povedala, že to dostal odo mňa keď bol ešte v brušku a teraz keď sa mu dostane na oči tak hneď to nadšene okomentuje, že to má odo mňa.... Ja osobne som nakupovaniu vecičiek pre pôrodom neodolala a naozaj by som to potom ani moc nestíhala. Robilo mi to radosť. Všetko dobré.

martinella1
31. máj 2013

Tak žienky, hovorí sa, že sa nemá pre mimino nakupovať dopredu, ale nie preto, že sa niečo stane, ale preto, že ak by sa niečo stalo, tak to žena ťažko nesie, keď sa potom pozerá na tie vecičky.....mám kamarátku, ktorá prišla o bábätko v 23 tt. a tiež už mala čosi nakúpené a uložené v skrini....keď došla domov a otvorila skriňu, tak stále plakala, lebo videla tie vecičky, ktoré tak s láskou kupovala....ale má chápavého mm a ten to odložil 🙂
Ale ide len o poveru, čo sa má stať, tak sa stane a určite si niečo nakúp.....aby si potom nelietala a nestresovala, keď nebudeš nič mať

kurciatko23
31. máj 2013

Ked som prisla z porodnice, vysilene poporodnou depresiou, nakupovat vecicky bola posledna vec, co som mala na mysli...takze urcite popredu, aspon zakladne

katka1981
31. máj 2013

Vela veci je len povera, z praktickeho hladiska je dobre kupovat, ked uz vies pohlavie, lebo je blbost nakupit ruzove, lebo tuzis po dievcatku a potom sa dozvies, ze to bude chlapcek. Tiez je blbost cakat az do porodu, ved potom nevies kde ti hlava stoji. A k tomu nakupovaniu, podla mne to bol krasny zazitok nakupovat vybavicku, kazdy vecer som otvorila krabicu s vecickami a uzivala si to, vozila som si kocik po byte a tesila sa ake to bude, ked sa narodi. Su to krasne spomienky. To sa stiha ozaj kym este nie je babatko na svete, pri dalsom tehotenstve to uz asi nehrozi.

silsil
1. jún 2013

ak sa niečo ma stať tak sa stane...bez ohľadu na to či nejaku vec kupis alebo nekupis.. a zivot si tym riadne dopredu ulahcis..:P

georgia333
8. jún 2013

základné veci určite treba kúpiť vopredu alebo si aspoň objednať a keď sa narodí tak doručiť, netreba tých vecí veľa, nakoľko niečo aj dostaneš, dieťa rýchlo rastie, tak si budeš dokupovať postupne, ja mám doma vecí, ktoré som vôbec nevyužila a to časť z toho som už aj podarovala, každý sa hrnie do poľská a kupuje chinnu, na slovenskú sú výrobcovia detských výbavičiek, majú krásne a kvalitné veci to na dotyk aj sama zistíš a k tomu za výborné ceny, mám niekoľko kontaktov tak môžem poskytnúť

kathy21
11. jún 2013

Tiez mam uz skoro vsetko nachystane 2 mesiace a tiez vsetci hovoria o tej povere.. (A to mam rizikove tehu..) Takze kocik sme zatial nekupili, pretoze pri malej sme mali kupeny omnoho skor a nakoniec v nom bola mozno 6-krat, pretoze mala vyklbene bedrove klby a skoro cely prvy rok bola v sadre a s nou sa tam nezmestila... Rovnako ako do autosedacky, ktoru sme ani raz nevyuzili... Zato vsetko vyuzili synovcek a 2 krstniatka, takze to nebola az taka zbytocna investicia 🙂 Takze kocik som teraz chcela kupit az ked sa mimi narodi, ale prave od rana prehovaram manzela, ze ak do zajtra neporodim, tak ho asi pojdeme kupit zajtra..
No a po porode dcerky pred siestimi rokmi, kebyze nic nemam nachystane, tak sa z toho asi zblaznim.. Mala som po porode zlomene rebro a problem aj nakojit, zospodu zosita, sediet sa nedalo (cesta autom pri cestach na Slovensku asi nic moc), dcerka spanku vela nepotrebovala (zato ja som to dospala asi az po troch rokoch 😉 ) a mrncala, v noci vstavanie a kojenie 4 az 5-krat (niedeky aj viac) a kebyze mam vsetko chystat, nakupovat a prat po porode, tak neviem, neviem... A presne ako uz bolo povedane, treba mysliet pozitivne a nepripustat si tie zle veci... A ak aj pridu, clovek s tym nic nenarobi... A myslim, ze ak by sa stalo nieco zle, tak to by mamicka musela zo svojho okolia odstranit nielen vsetky vecicky, ktore jej babatko pripominaju, ale aj vsetky tehotne zienky, mamicky s kocikmi a zivimi babatkami a detickami... To urcite na zenu posobi viac ako nejake veci a aj tak jej nezostane nic ine, len sa s tym zmierit...
Takze chystat, nakupovat, tesit sa z toho a uzivat si vsetko pekne aj so svojim bruskom a hlavne nepripustat si povery a mysliet pozitivne 🙂

barny
11. jún 2013

ked sa ma nieco stat sa stane ci budes mat vybavicku alebo nie, ja som kupovala dopredu po 20 tt ved keby to mam kupovat naraz tak skrachujem a pre mna je lepsie kupovat postupne ako odkladat a kupit naraz, ak raz bude druhe tiez budem kupovat dopredu

rora
11. jún 2013

Nevidim na tom nic zle, ja som mala nakupene veci asi na 3 mesiace popredu a bola som rada ze mam aspon o starost menej ked som s malou prisla z nemocnice domov. neviem si predstavit ist namiesto toho do obchodov a skupovat vo velkom veci ktore som si pekne postupne a hlavne v klude vyberala cele tehotenstvo. a hlavne po troskach sa to dalo financne dobre zvladnut.od cumlika az po vsetky mozne veci na oblecenie,kozmetiku,plienky atd. az po kocik,postielku.... Hlavne ked som asi prve 2 tyzdne ledva presla po byte co ma bolelo sitie po nastrihu. no este aby som po nakupoch chodila 😅 šiši

marissenka
11. jún 2013

povery...naco sa bat,stresovat?...ja som tiez tak po 20 tt zacala chystat,pomaly.na jeden sup je toho vela...kociky som tiez mala kupene dopredu...pekne som si ich chodila hojdat 😀 ,obzerala si vecicky v skrini-skratka som sa tesila...tak aj ty sa tes ,vsetko dobre dopadne 😉

michaelamilan
11. jún 2013

sú to len povery, neber si ich k srdcu......ja som začala nakupovať keď mi podedali že nemáme ani downov syndróm ani rázštep. Predtým som o dvoch anjelikov prišla, no čo sa stalo malo sa stať ☹
Užívaj, vychutnávaj si prvé nákupy, nemusíš nakupovať hnedˇteraz, no tak, aby si si všetko stihla nakúpiť a prichystať pred narodením miminka. Ozaj by si potom nemala kedy......ako by si malého priviezla domov keby si nemala sedačku, v čom by si si ho odniesla z pôrodnice????? Určite si nakúp........doma ťa budú čakať iné starosti ako nákupy s dieťatkom bez imunity.......
Prajem príjemné nakupovanie a teším sa na albumík s fotkami vecičiek!!!!!

kristinka1234
11. jún 2013

ja si myslím že je fajn keď mate vybavičku dopredu, myslím že ked bude drobcek na svete nebudete sa zaoberat tym ze mu treba kupit este take dupacky a taku kosielku budete to uz mat a dokupovat len plienky popripade ktora nekojite UM.... ja som sice nemala tak vela kupeneho , ale ten zaklad tam bol....