Aký opaľovací krém pre dieťa s atopickým exzémom na tvári?

steffi123
21. mar 2014

Ahoj, prosím o radu, moje dieťa má lahšiu formu atopického exzému na tvári, ktorý sa mu objavuje na jar a na jeseň, zatiaľ len na tvári, kožná lekárka mi odporúčila v minulosti kúpiť krém excipial kids... teraz však by som už mala aj kúpiť nejaký ochranný opaľ. krém...aky by ste mi odporúčili vy a aký faktor? Díky

orlik4
17. júl 2014

@steffi123 my mame tiez ekzem, a ako bolo napisane, nekupuj kremy na chemickej baze, ale tie mineralne alebo ako sa tomu hovori. VRELO ODPORUCAM, pokial sa da, tak kupit len vzorky. My mame doma detske opalovacie kremy, az som sa nastvala a kupila BIODERMU 50, je to pre babatka od 0+, velmi vhodne pre atopikov, nie je to prave chemicka bariera, ale mineralna. Je tu aj jedna stranka pre atopikov, a tam prave odporucaju tento opalovaci krem. Mne sa nevyhadze jedine z nej.

steffi123
autor
18. júl 2014

@orlik4 ...ďakujem za radu...inak ja už ani nedávam žiadny krém...normálne sa bojím niečo mu dať...no a momentálne ani nemôžem, pretože zasa bol malý vyhádzaný a teraz bola to ťažšia forma, ako kedy mal...a to ani nemám potuchy vlastne z čoho...no a mám podozrenie na kečup a párky...možno v kombínácii s inou potravinou... nedávam už ani žiadny masox do váry a ani vegetu...no a zatiaľ chvála Bohu trocha to ustupuje...mám od kožnej sirup Aerius a nejakú zarábanú masť.... myslím, že tento krát to vyvolali aj jahody...lebo v tom období som ich dávala...avšak v kombinácii s tým kečupom...

dlucy
18. júl 2014

Ahojte nam kozna dala biodermu mineral 50 zevraj je dobra alebo odporucila aj Avene ale tiez by mal byt s mineralom 🙂

dush
18. júl 2014

@steffi123pouzivame bioderma 50,spokojnost,hlavne neskusat vseliake bio a prirodne kremy..su v nich alergeny ,kedze vacsinou su bylinne.Nevhodne potraviny pri atop.ekzeme vam nepovedali? Jahody,lesne plody,paradajky,paprika,kecup,zeler,kakao,cokolada,korenie,udeniny,morske plody a ryby,mlieko,vajcia,soja,mak,vsetky druhy orechov a semienok,exot.ovocie

orlik4
19. júl 2014

@steffi123 ja som mojmu davala najprv asi tyzden na ruky, teda predlaktie, kym som sa odvazila natriet dekolt alebo tvar. alebo mozes skusit len nozicky natriet, tam je pokozka odolnejsia hadam... najskor isto len na kusku skus

zdenickasiv
30. júl 2014

Ja môžem z vlastnej skúsenosti vrelo doporučiť opaľovací balzam od rakúskej firmy Ringana. Je čisto z prírodných látok, bez žiadnych chemických prísad. Má uvádzaný UV faktor 20, ale po častejšom nanášaní chráni rovnako ako tie s vysokým OF. Ja sama mám veľmi svetlú pokožku a po používaní tohto balzamu som nebola prývkrát pri mori spálená.Mám známu, ktorej 2-ročný syn má tiež atopický ekzém a tvrdila mi, že po používaní tohto krému sa mu dokonca polepšilo.

puvak
30. júl 2014

my pouzivame La Roche Anthelios XL 50+ . Syn ma lahsiu formu atopickeho ekzemu

textilprealergikov
2. jan 2015

V prvom rade chráň dieťa pred direktným slnkom napr. šiltovkou, najlepšie z textilu s UV ochranou.
Ak krém, tak napr. Daylong.

srenata
12. máj 2015
Používateľ srenata je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od srenata.

Pre atopickú pokožku sú najlepšie krémy vyvinuté špeciálne pre tento druh pokožky, to znamená aj opaľovacie krémy. My používame opaľovací krém od protopan Sun Protect. Je vodný pre deti aj dospelých

sonka345
24. jún 2015
Používateľ sonka345 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od sonka345.

Doporučujem skúsiť najskor vzorky, často mávajú v lekárni na vyskúšanie. My sme správny opaľovací krém našli až na tretí pokus, tak nech zbytočne neplatíte,.

barca1205
24. jún 2015
Používateľ barca1205 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od barca1205.

S tými vzorkami je to dobrý nápad. Ak ich nezoženiete v lekárni, často ich majú aj dermatológovia

karolinka789
16. júl 2015
Používateľ karolinka789 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od karolinka789.

Tento rok som po prvý krát skúsila opaľovacie mlieko protopan. Ich klasické telové mlieko používam rok a pol a mám s ním len výborné skúsenosti. Užívala som aj ich vitamínové doplnky a myslím, že je to naozaj kvalitná značka. Mne veľmi pomohla 🙂

moje123
13. sep 2015
Používateľ moje123 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od moje123.

Hlavne s vysokým faktorom a keď sme pri vode, deti vždy necháváme v bielom tričku a klobúčiku aj keď idú do vody