Body, dupačky, tepláčiky pre novorodenca - počet kusov

marlen_ka87
16. jan 2018

Ahojte,

táto téma bude hlavne pre už skúsené mamičky. Prosím koľko kusov základného oblečenia je potrebné nakúpiť pre novorodenca?
ja som išla podla klasických tabuliek na nete, cca 5x body, 5 dupačky, 2x overal...

ale dnes som volala so svokrou a tam ma uplne vydesila lebo mi hovorí že denne budem meniť tak 3-4 body..to ako fakt? akoze asi nechcem prat kazdy druhy den.

prosim uvedte ma do skutocneho obrazu.

dakujem krasne

marlen

dkethe
16. jan 2018

ja som mala kusov tak, aby mi stacilo na 10 dni - tj horny diel mal 1 na den (pripadne 2 na den), dolny diel mal 1 aj na 3 dni a pyzamko 1 na noc. ja som odmietla totiz prat takmer prazdne pracky kazdy druhy den, takto som poprala raz za 10 dni 🙂

marlen_ka87
autor
16. jan 2018

baby trosku od témy...malá sa narodí na začiatku marca a s manželom sme rozmýšlali že nechceme zbytočne kupovali fusak do vajíčka ked ju budeme stále voziť v kočíku..

vymysleli sme to tak ze ju oblecieme poriadne na vrch plysovy overal a zakryli by sme ju pocas prepravy dekou..a tu nastava problem tych diek je tu milion...viete odporucit nejaku hrubu hrejivu?

dakujem

sandral
16. jan 2018

@marlen_ka87 Zatiaľ Ti stačí tabuľková klasika a potom uvidíš. Ešte nevieš, aké budeš mať dieťa, ale ak bude ako môj, tak Ti to stačiť nebude. Ja som mala syna s refluxom a prezliekala som ho každú chvíľu.
Košielky som nevyužívala vôbec, absolútne nepraktické a niektoré sa ťažko žehlia.
Ak budeš používať perinky, alebo zavinovačky, tak si vystačíš aj max. s 2 dupačkami. Ja som používala hlavne body a klasické bavlnené tepláčiky. Čo sa mi ujala bola šatka - nezaslintal sa.
Zbytočne nekupuj veľa rovnakého, lebo vyrastie, čo budeš potrebovať, dokúpiš.

ajsha123
17. jan 2018

@marlen_ka87 Zaciatkom marca moze byt vonku este zima, hlavne ak ste od Tatier. Pre babatko urcite viac, ako pre dospeleho, ale uvidite podla pocasia. Do vajicka je dobra zavinovacka, mas v tom dietatko polozene, nie je mu zima od spodu, zvrchu ho zakryjes (ked si vonku, kym nie je auto vyhriate...) a ked je v aute teplo, tak ho odkryjes (rozopnes). TEn overal, o ktorom pises - v aute ho nevies tak jednoducho vyzliest, samozrejme, zavisi od toho, aky mas. Teraz v Lidli mali zavinovacky za 10 Eur, neskumala som ich, lebo nepotrebujem, tak neviem povedat, ci su dobre, ale nieco podobne som mala - jednu celoflisovu na chladnejsie obdobie, druhu bavlnenu na jar-jesen (emitex); Ale daju sa kupit aj z 2.ruky, pekné, zachovalé, nemusis kupovat novy fusak za 60 eur...
Co sa tyka deky, taku malu decku (cca 75 x 100 mam od f. Rovitex Homedeco, z mikrovlakna, vhodna na vsetko, fakt vyuzivame naplno. A este druhu, ktoru by som si nedala, je od f. Svitap, Sleep well, cca 100 na 150 - tato je trosku hrubsia, da sa pouzit namiesto paplonika.

fkata
18. jan 2018

@marlen_ka87 Ja som mala španielsku deku, je hrejivá a hlavne nebude mať plné ústa od čiastočiek z deky.
Ja by som do vajíčka, ale kúpila nejaký fusak, príp. babyvak, autodeku lebo prikrývka sa Ti bude šmýkať. Ja som ich využila ešte aj neskôr ako prikrývku. Ak je auto zahriate, stačí rozopnúť. Zavinočka za mňa áno, ale nie do vajíčka, tie do autosedačky sa mi neosvedčili.
Neviem aké budeš mať vajíčko, ale ja by som si dokúpila nánožník, ak ho neobsahuje automaticky.

fkata
18. jan 2018

@marlen_ka87 Ahoj, vyhadzuje mi od Teba príspevok, ale nezobrazje mi ho.

marlen_ka87
autor
18. jan 2018

@fkata tiež som citala ze by ta spanielska deka mohla byt fajn. a myslis ze ta deka nestaci iba na prevoz v aute? z domu do auta a z auta k doktorovi?

lenadka
18. jan 2018

@marlen_ka87 na tvojom mieste kúpim tých body 6 ks číslo 56 a ak chceš mať pre istotu viac kúp už väčšie číslo 62 pár kusov. Košieľky nekupuj vyhrňajú sa. Zbytočne kúpiť veľa malinkých rýchlo rastú. Praktické sú aj vcelku tie overaly hlavne ako prvorodička oceníš ľahké obliekanie na cvoky až dolu k nožičkãm. Overaly na von určite stačia dva. Ja som mala len jeden a jednu dvojdielnu teplejsiu súpravu. A gratulujem k bábätku, nech všetko dobre dopadne 🤗

fkata
18. jan 2018

@marlen_ka87 Niekedy stojí deka viac, ako babyvak - autodeka. Ja som mala zo španielskej deky babyvak, ten sa mi osvedčil.
Ak budeš mať len prikrývku, tak tá sa Ti zošmykne a pod.. okem toho, nevieš ho dať na hlavičku.
Existujú fusaky zo španielskej deky, neskôr ich využiješ aj ako prikrývku, skús sa popozerať v obchodoch, alebo na nete.

fkata
18. jan 2018

Pozri si niečo takéto: https://m.heureka.sk/detske-deky/baby-perla-vak... alebo http://www.babysalon.sk/fotky-pre-deti/deka-mas..., tieto by mali mať zo zadnej strany otvory pre pásy autosedačky.

katkullka
18. jan 2018

Bodyciek budes potrebovať asi 6 a overaly podla toho ci sa ti narodi v lete alebo ked bude chladnejšie a tych nepotrebuješ vela ja som mala z kazdeho 6 a stacilo mi to bo maly sa mi narodil v marci ked bola este zima ta som dokupovala potom teply overal a mikiny

timilv
18. jan 2018

Malá má 5 mesiacov a ešte nikdy sme za deň neminuli viac ako dve bodynká a v priemere perieme malej veci asi 1x do týždňa... Ale naša nevracká a prekakáva sa len naozaj výnimočne. My sme mali nakúpených naozaj veľa vecí z ktorých polovicu malá nemala ani na sebe. S terajšími skúsenosťami by som nakúpila max overaly na spanie (5-7ks), bodynká (cca 1na deň) a nohavice (2-3ks). Plus samozrejme ponožky, čiapka a sezónne veci.. A neskôr sa dá všetko dokúpiť, keby náhodou máte bábätko, ktoré vracká. Slintať začínajú tiež až neskôr, naša slintá možno od nejakého 3.mesiaca a to sa dá vyriešiť trojuholníkovým podbradníkom, ako tu už niekto dával foto. Tie sú pekné a aj praktické 🙂 my máme španielsku deku a je na nezaplatenie, malú v ňom aj teraz prikrývame v kočíku a je teplučká. Zvyknem ju ňou prikrývať aj v sedačke, ale keď je veľká zima, zvykne ísť manžel skôr do auta a vykúri ho a až potom do neho ideme s malou.

lenadka
18. jan 2018

@marlen_ka87 budeš mať marcové bábätko ako ja. 💞 Ak bude bábätko v kočíku bude ti stačiť španielska deka plus keď bude mať overal. Ja som používala aj klasickú perinku, takže som malého vôbec nemusela do kočíka naobliekať, úplne ako dnu len navrch chlpatú teplú mikinu a teplú čiapočku. A ešte bola perinka zakrytá dekou. Príde apríl, máj a bude raz dva teplo.

katrin21
18. jan 2018

Do autosedacky mali super teraz v lidli tie deky...ale su aj na bazariku..to sa neznici

bibenka1991
18. jan 2018

Ja som stale malu mala iba prikrytu dekou a nikdy jej nebola zima,aspon ja si tak myslim. Mali sme aj spanielsku deku, ale vobec sme ju nepouzivali, jedine tak po kupani ako podlozku. Mne prisla tvrda, nepoddajna.

katrin21
18. jan 2018

@marlen_ka87 pre marcovciatko rozhodne ten fusak do vajicka vyuzijes.. sice aj ja som prekladala do kocika, ale jednak sa aj ten fusak da pouzit do kocika a jednak ak ti babo zaspi v autosedacke, asi ho nechas v nej a to uz potom len deka zvrchu nestaci... zalezi aky bude rok, ale teda nase marcovciatko malo dost chladny april este aj a maj tiez zrovna nebol najteplejsie, ale min. ten april sme ten fusak este pouzivali... investicia je to minimalna, novy stoji 9,90 a pouzity este menej

v kociku mimo auta sme chodili aj tak vo vankusku este a navrch deka.. stacila nam obycajna u IKEA, aj ked mam aj tu spanielsku,ale tu skor do vacsej zimy... zlozena na polovicu po sirke dat pod dieta a a prelozit hore, tam mas vlastne potom hore 4 vrstvy tej deky, pri hlavicke zalomis kraje a takto pekne ti to vyjde

sandral
19. jan 2018

@marlen_ka87 Mne sa z Lidl zavinočka neosvedčila. Neprišla mi dosť hrejivá a je aj dosť malá, ale cenovo prijateľná.
Ja som mala fusak zo španielskej deky, bola som s ním spokojná, využiješ ho prvé 4 mesiace.
Do fusaka by som určite zainvestovala, je to lepšie ako obyčajná prikrývka. Niektoré zn. autosedačiek majú aj fusaky, ktoré sedia v autosedačkách veľmi dobre, napr. Maxi Cosi. Ja mám aj letný fusak, ten využívam dodnes a je na nezaplatenie v klimatizovanom aute.

lullaby126
19. jan 2018

V lildli mavaju super prekladacie body, ja som kupovala aj vacsie rukavik sa vyhrnul, kosielky za mna hlupost, pacili sa mi lidl teplaky netlacia na pase, a overaly f&f...mala som asi 8 z kazdeho ale niekedy som dala aj dva dni to iste lebo sa skratka neuspinilo