Čo všetko potrebujeme pre novorodenca?

13. sep 2023

Ahojte žienky som prvorodička a termín pôrodu mám na December keďže bude zima atď čo také treba pre malé bábätko mám postieľku,matrac, obliečky, vaničku, kočík, zopár oblečenia,ešte plánujem kúpiť budúci mesiac fusak chcem sa spýtať čo ešte také potrebujeme aby som aj nejaké veci zbytočne nekupovali ďakujem za rady a odpovede

pribinak
13. sep 2023

Jednu perinku - zavinovacku,?lebo možno bábätko bude Rado spinkať v perinke

autor
13. sep 2023

@pribinak áno perinku mám ešte čo som mala ja keď som bola malá ☺️

pribinak
13. sep 2023

Teraz už dostať aj take a vystužený chrbatikom, možno sa ti zapáčia

autor
13. sep 2023

@pribinak ďakujem ☺️

lamonita
13. sep 2023

Mam zimné dieťa a do pôrodnice som kupovala aj tie rukavičky proti poškriabaniu tváre. Potom som jej ich veselo dávala aj do kočíka, ruky studené nemala, tak som nekupovala rukavice. Taky ten overal, kde schovas decku ruky som nemala. Čiže toto je len malý tip ak naaahodou😅👌😉 ešte teda čiapka mi napada

autor
13. sep 2023

@lamonita ďakujem ☺️áno overal budem mať taktiež a čiapočku samozrejmé taktiež

lamonita
13. sep 2023

Ešte mi napadol ohrievac do kúpeľne, veľa ľudí si takto vyhreje pred kúpaním babatiek

anavixy
13. sep 2023

Rukavicky sa pre novorodenca vobec neodporucaju, treba mu ostrihat/opilnikovat nechtiky, ked sa bojite ze sa poskriabe. Pre dieta je prirodzene si rucicky ovoniavat, olizovat. Zavinovacka je uplne jedno ci je vystuzena alebo nie, tie volakedajsie byvaju dokonca pevnejsie nez rychlozavinovacky, kazdopdne zavinovacku treba pouzivat max na spanok, aj to len ked to dieta vyzaduje, netreba ho zbytocne na to ucit a potom tazko oducat. Cim skor sa najcite manipulovat s babatkom, tym lepsie, zavinovacku nechajte navstevam.
Ja odporucam sa hlavne dobre pripravit teoreticky, nespoliehat sa na to, ze ti vsetko povedia a ukazu v porodnici a nebudes potom musiet v panike pisat na Mk alebo utekat na pohotovost, ani sa vydesit z toho ze dieta chrape alebo robi cudne zvuky a veru ich robit bude 😄 sleduj na instagrame pediatrov, laktacne konzultantky, fyzioterapeutov a spankove poradkyne a zarucene najdes vsetko, co potrebujes. Dokonca aj o tej vybavicke… Vsetko materialne mas za 2 dni doma 🙂

zuzanaa239
13. sep 2023

Nejaký fusacik do vajicka alebo overal, my sme mali na spanie hniezdo a dcéra spavala pri nás v strede na manželskej posteli hádam aj do 6 mesiacov,perinku a zavinovačky nechcela.Napr. pre teba nejaké prípravky na rozbehnutie mlieka, ja som mala doma aj umelé mlieko a flasku dojcenecku vodu, gazicku, peroxid na pupček…

jar_ka
13. sep 2023

Monitor dychu, kúpiť alebo si požičať z nemocnice ak ponúkajú takú možnosť 🙂

lelelienka
13. sep 2023

@anavixy nasmu malemu keby sme nedali rukavicku tak je cely doskriabany, oblubuje si skriabat ocka…a nechty ma ostrihane, doskriabe sa aj tak, cize odporucaju-neodporucaju, nenecham ho skriabat sa

anavixy
13. sep 2023

@lelelienka tak samozrejme v tom pripade asi nemate na vyber, ale vacsinou sa dietatu daju rukavicky automaticky ci treba ci netreba. Takze ked treba ok, ale preventivne nie.

pribinak
13. sep 2023

@lamonita ak žijú v paneláku a či v novšom dome tak je to zbytočnosť. Veď zas nie sme na Sibíri a bábätko si musí zvykať na normálne podmienky

Ohrievač len ak by Žili v nejakom starom dome

brnacik
13. sep 2023

Mne sa veľmi osvedčil kojaci vankúšik, ak planujes kojiť 🤗 ďalej prebaľovacia podložka na komodu je pre mna super vec. Keď som skúšala prebalovat na posteli alebo na zemi, bolel ma chrbát. Ďalej vanička na kúpanie, prenosný ohrievač, aby bábätku nebolo zima počas prebalovania a prezliekania. A nosič 😁 Ale každému vyhovuje niečo iné. Je to tak, že bez čoho sa ja neviem obísť, tebe nemusí byt treba 🙂

lamonita
13. sep 2023

@pribinak však nech si urobí ako uzná, podla toho kde žije... dostáva tu len tipy, z kt. si povybera...

taktotedanie
13. sep 2023

Za mna vlhcene utierky nie, jedine perlan a cista voda, weleda nechtikovy krem na zadocek alebo olivovy olej z lekarne, teplomer do ritky, aspn jednu flasku keby nahodou s cumlikom s nizkym prietokom, ak nebudes kojit tak flase, odsavacku,sterelizator, ohrievacku mlieka
Z liekov- d vit, ocuflash, odsavacku do nosa (na vysavac), sterimar morsku vodu do nosa alebo libenar- kupis aj v dmke, ocuflash kvapky, nieco na horucku aspon dva rozne druhy lieku bud ( cipky, sirup), noznice na nechtiky, ak budes kojit tak vlozky do podprsenky,

taktotedanie
13. sep 2023

Plienky c 0,1,2 vyuzijes kratko cize nerob velke zasoby, vela bodiciek babatko si casto ugrcne

nikha2809
13. sep 2023

Ja mám novembrové dieťa a u nás bol top fusak do vajíčka, stačilo pod neho dať tenké pančušky a bodycko a v aute rozopnut a bol super teplý keď sme z auta vystúpili a niekam išli, nebolo ho treba babušit

mima1608
13. sep 2023

Perinky odporúčam viac. My sme mali tri. Lebo niekedy aj prekakala, precikala, alebo si grcla tak, že to šlo všade a treba na výmenu. Obliečky nepotrebuješ ani. Bábo nebude mať v postieľke paplón a vankúš tak do 18m.
Do 6 mesiacov neodporúčajú lekári používať kozmetiku, ja ani nepoužívam pri dcérke, má 3m a nemá ani suchú pokožku ani nič.
Odsávačku odporúčam mať doma aj vysávačovú aj takú manuálnu. Pri úplne malinkom bábu mi dr vysávačovú neodporúčala. Z liekov určite Libenar pre deti do nosa, je dobré mať doma aj Nasivin pre deti, ten môžeš aj ty ak budeš teda kojiť. Potom Paralen čipok a Nurofen sirup (ten je od 3m tuším). A buď to Devit alebo dr predpise Vigantol (ja som Vigantol ani nevybrala, má dosť zlé ohlasy od maminiek, takže sme šli rovno na Devit, dr povedala, že je to na mne čo z tých dvoch jej dám) a samozrejme, lieh z lekárne. Na zadoček sudocrem alebo bepanthen.
Teplomer do riťky, ja mám aj teplomer do vody. Zo začiatku som dávala, už teraz to mám odskúšané 😅
Čo sa plienok týka, do pôrodnice som mala 1ky, ale doma som už dávala 2ky, nekupuj ich veľa. My sme v 7tt prešli už na 3ky, uvidíš aké veľké bude bábo.
Bodyčiek odporúčam mať viac, lebo ak bude uvrackané, budeš často prezliekať. Moju keď to chytilo, tak som ju prezliekala aj 5krat denne. A vždy sa zákonite otočila na opačnú stranu ako mala plienku, keď už vedela s hlavou točiť 😅
S drogérie máj ešte vatové tampóny, sáčky na použité plienky odporúčam tiež, ak nebudeš kojiť tak aspoň 3 fľaše a odporúčam termosku, aby si nemusela vkuse zohrievať vodu. Ohrievač na fľaše je fajn, ale ja som napríklad nevyužila (malú som zo začiatku dokrmovala, kým sa mi rozbehlo mlieko). Super je sterilizátor do mikrovlnky ak bude mať cumlík. A na strihanie nechtíkov odporúčam tie mini štikátka a nie nožničky. Ide to stokrát lepšie a nimi.

nwnw
13. sep 2023

Vyuzila som overaly hrubsie 62 (50cm novorodenec) a fusak z ovcej vlny. Vela podbradnikov 🤣 takych na cvok na boku. Monitor dychu, odsavacka, viazacia zavinovacka 2x, prebalovavi pult.

janka2000
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anavixy
13. sep 2023

@janka2000 jasne ze nestaci… ten fakt vobec nestaci. Meranie teploty v konecniku je najpresnejsie, s bezkontaktnym teplomerom treba vediet merat (su tam velmi specificke pravidla a lisia sa medzi jednotlivymi sruhmi) a aj tak je to len orientacne a neda sa tym riadit pri rozhodovani o nasadeni antipyretik. To je predsa uplne zakladna vec v kazdom zozname potrebnych veci.

majlo1234
13. sep 2023

@anavixy citam si tu temu a vravim si, ze musis dojs ty a ozrejmit to tu. Mas ozaj perfektne prispevky, vzdy o veci👏

janka2000
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anavixy
13. sep 2023

@majlo1234 dakujem 😄 no neviem ci vzdy, ale snazim sa ked uz… ja sa tu tiez zvyknem dozvediet rozne zaujimave veci tak nech je to vzajomne 😊

@janka2000 áno normálne v lekárni za pár eur 🙂 je to normály digitálny teplomer s ohybnou spickou, v konecniku odmeria teplotu za cca 15s (moze sa to lisit ale vzdy je to super rychle, nezabudni vzdy odratat -0,5 stupna) a da sa s nim merat teplota aj normlane pod pazuchou (ked bude dieta vacsie alebo aj dospely), akurat vtedy treba ignorovat pipanie a nechat ho pod pazuchou klasicky 5-7min. 🙂

taktotedanie
13. sep 2023

@janka2000 nie veruze nestaci