Čo z výbavičky ste nakoniec nepotrebovali?

nelinka2009
12. feb 2016

Ahojte, som druhorodička. Pri prvom sme mali doma kopec nepoužitých zbytočností, a tak ma zaujíma, aké skúsenosti majú ostatní. Čo ste vo výbavičke mali a nikdy nepoužili. Vďaka

jasminet
12. feb 2016

noznicky na nechty s gulatou spickou, balonikovu odsavacku, kos na plienky - ten sme sice pouzivali, ale po pol roku sme ho odlozili a nikdy viac nevytiahli.... inak snad ziadne blbinky sme nekupovali - proste ziadne 9 dielne sady do postielky pre novorodenca a podobne blbinky 😀

michluc
12. feb 2016

Detsku manikuru absolutne,hned som to vyhodila nic to nestrihalo 😊U nas nefungoval ani kolotoc nad postielku ani vibracne kresielko 😊

bosoriak
12. feb 2016

Ostala mi cela detska kozmetika, pouzivala som len cistu vodu a rybilku. Pri prvej mi ostala este asi dvakrat pouzita odsavacka mlieka. Inak sme ziadne zbytocnosti nekupovali, dala som na rady skusenych zien a chvalabohu.

Inak som presvedcena, ze drviva vacsina obchodov s detskym tovarom by skrachovala nebyt prvorodiciek 😀

wieruska1
12. feb 2016

ohrievacka na flase, Ked decko v noci vrestalo tak ze by prebudilo aj mrtveho kazda sekunda bola dobra takze dve minuty v ohrievacke alebo 10 sekund v mikrovlnke? este bol na nic kolotoc nad postielku. hrozne vrestal nedal sa stisit a mala sa ho bala

siska53
12. feb 2016

@nelinka2009 ohrievac na flase, cumliky.

nelinka2009
autor
12. feb 2016

Ste zlaté žienky, verte, že aj ked nereagujem, tak všetky komenty čítam... Ešte keby niekoho náhodou napadlo, čo také bolo treba pri chlapcovi a pri dievčatku nie, kľudne mi to sem napíšte. Ďakujem

puklica13
12. feb 2016

Minimalne 2/3oblecka co som v zachvate prvorodickovskej manie nakupila...vsetky tie krasne riflicky a kosele mi boli na milu jarmilu ...

olivka84
12. feb 2016

Detska kozmetika prebalovaci pult postielku 😀 v praxi som zistila ze zo zaciatku toho vela babo nepotrebuje .a teda veeeeela oblecenia ani nemal na sebe. A zase som niektore veci podcenila plienky latkove odsavacka do nosa

veronikapodolska
12. feb 2016

postielka a všetko potrebné k nej, flaše, ohrievač na flaše, odsávačku, mala som druhú dcéru, oblečenie som nekupovala žiadne ponosila všetko po prvej a niektoré oblečko ani nestihla vynosiť. Spätne by som určite nekupovala oblečenie typu, šatočky, rifličky, svetríky.... najviac sme využívali body a pančušky alebo dupky tie sa aj ogrckali a tak tých bolo treba dosť. U nás pri druhej bol aj hlboký kočík zbytočny, praktickejší bol nosič (obe ruky máš volné) až športovú časť sme využili. Spätne by som nekupovala už určite trojkombináciu, radšej nejaký obyč. hlboký a lepší športový kočík. 🙂

gabika2580
12. feb 2016

Tak prebalovaci pult aj s vaničkou mi pomohol tesne po pôrode keď som koli sitiu nevládala sedieť ani sa zohnut.. Ale po zapojení sa rámy prebalujem bábo na posteli.a vaničku som použila tiež iba 2 krát, lebo ju hneď vyrásto.

liuliu
12. feb 2016

Ja nemam asi nic co nevyuzivame. Oblecenia mame akurat, ale fakt ze pre novorodenca nemam rada leginy a nohavice s pasom, tlaci ju to na brusku. My denne pouzivame vibracne lehatko, hojdacku.... a lehatko do vanicky sa nam velmi osvedcilo. A odsavacka na sopliky jedine bateriova akurat dnes v noci som ju vytiaahla (neviem si predstavit vrcat s vysavacom). Nekupovala som ziadne hniezda do postielky, vysielacky,monitory, ohrievacku, odsavacku; prebalovaci pult...ako vyssie citam tak tie latkove plienky netreba fakt podcenit , tych mame tiez velku spotrebu 🙂 z kozmetiky mam rada olivovy olejcek , tym masazujeme "-)

liuliu
12. feb 2016

Jaj a vobec nepouzivame pancusky. Neznasam to navliekanie. Takze to z oblecka vobec nepouzivame. A v podstate postielka je nam zatial zbytocna spava s nami v posteli. Ale kupovali sme taku ze sa da zlozit uplne k zemi takze vyuzijeme neskorsom veku. A hlboky kocik som kupovala z druhej ruky , a sportak kvalitny novy 🙂 ja som kupila tiez dve flasky ale zatial su nam zbytocne a v tom kufriku z porodnice jedna bude keby nieco. A lyzicky male plastove vyuzivame dost casto

gabika2580
12. feb 2016

@gabika2580 ale po zahojeni sa rany.... Tak to dopadne aj píše za vás telefón 🙂

dominikav123
12. feb 2016

dakujem za tuto temu, akurat zajtra ideme s muzom kupovat vybavu pre malu 🙂 tak si mozem odskrtavat zbytocnosti 😀 asi hlupa otazka, ale potrebujem latkove plienky, aj ked chcem pouzivat jednorazove pampersky ? to sa dava kvoli baleniu nasiroko pod tie postolky ? dakujem za odpoved.

priora
12. feb 2016

@dominikav123 ked ti bude babo grckat 🙂 a aj na tie postieľky samozrejme

nelinka2009
autor
12. feb 2016

@dominikav123 take tie syvorcove bavlnene urcite aspon 10 ks, nielen na balenie na siroko, ale zidu sa aj na ine veci ( do kocika, do postielky, na odgrcnutie pri krmeni...), ale take tie tvarovane bioplienky ( kupila som pri malej) urcite nepotrebujes, jednorazove su praktickejsie

monicm
12. feb 2016

@dominikav123 Záleží na tebe, či chceš baliť naširoko. ale klasické látkové som ja využila aj do zavinovačky malým pod hlavičku, aby som perinku nemusela prať často. A tiež som využila veľké látkové plienky namiesto uteráka po okúpaní.

dominikav123
12. feb 2016

Dakujem, uprimne ani ma nenapadlo to vsestranne vyuzitie ! 🙂

gumimaci
12. feb 2016

Detske noznice, flasky, sterilizator a ohrievac flias, postolkove nohavicky. Zavinovacku, len kvoli babke, lebo inak nevedela babo chytit do ruky 😝 😨

jasminet
12. feb 2016

@dominikav123 bavlnenych aj viac ako 10 - nieco pod hlavicku do kocika, do postielky, na odgrgnutie, ja ich pouzivam na doma ked kojim a tecie mi mlieko - doma podprsenku nenosim, tak aby som stale nechodila v mokrom tricku. na von pouzivama podprdu na kojenie, ale taku elegantnu sexy 😎 a do nej avent tampony, ktore sa daju prat...
v dnesnej dobe sa uz nasiroko nebali, ale samozrejme ked budes chciet, tak mozes...a aj vtedy vyuzijes klasicke bavlnene stvorcove plienky.
ano a zabudla som - to som dostala v praci pri odchode - rychlozavinovacku- dcera ked vyrastla do nej balila babiku, inak bola nepouzita

meluela
12. feb 2016

vankus na kojenie, tehotenske autopasy, ergonomicky nosic pre babatko (zafungovala az satka) .. nastastie som sa vsetkeho ako-tak bez straty zbavila. ostatne zial aj velkorozmerne blbosti boli ako dary, takze tie zaberaju nadalej miesto a vysmarim ich s radostou z domu hned ako deti trosku vyrastu

siska53
12. feb 2016

Este som si spomenula,ze balonovu rucnu odsavacku -tou mi neslo,nakoniec som.pouzivala elektricku.
A vlastne aj ohradka - nechceli tam byt,skor to bol ulozny priestor na hracky a chodili sme si tam.citat.

Pri druhom dietati som.nepouzila ziadne flasky (prosto mala az v roku sa naucila pit z flasky), hraciu deku -,maly bol malicky,tak aby mi na nu nespadol.
A. Naopak,lutujem,ze som.uz pri malom.nekupila nosic,on bol sice pokojny,ale bolo by fajn ho mat.

Lutujem aj toho,ze som pristupila na kupu nemozneho sportiaka,mala som.si presadit,ze naco,ked muz aj tak nekocikuje takmer vobec. A mali sme super 3kombinaciu plus staru buginu k tomu a to by uplne stacilo.
Pri malej som menej vyuzila i latkove plienky,lebo ona negrckavala na rozdiel od maleho.

cerez
12. feb 2016

Dievčatá majú veľa dobrých postrehov, ja len dodám, že dieťatko rýchlo rastie a veľa vecí až tak nepotrebuje. Radšej mať praktické ako byť in. Dieťatko sa má cítiť pohodlne. Veľa vecí okolo miminka mi prídu len ako marketingový ťah. Naše mamini nemali ani toľko a sme tu. Už len jednorázové plienky, utierky, automatická práčka, naparovacia žehlička, možnosť chodiť do obchodu s kočíkom je super nápad.

limetka69
12. feb 2016

@dominikav123 ja som kupila v pepco plienky na kusy, lebo tie balene po 20 mi prisli drahe a tak mam par kusov len na grcanie, pod hlavu.... 🙂

dominikav123
12. feb 2016

@limetka69 my ideme zajtra do noweho targu, lebo to mame z Lomnice 50 km, a muz ma firemne auto, tak je ta cesta aj zadarmo :D lebo tu v Poprade a aj v Presove je aj tak vsetko z Polska, len stokrat drahsie...iba kociar sme kupili nemecky Hartan, najprv som chcela novy, no tak som v Presove splasila od pani co predavala malo pouzity za 250 eur taze sme usetrili okolo 800 eur 😀

limetka69
12. feb 2016

@dominikav123 ja som z po a v po je bazar na jarkovej kde som kupila kocik cisto novy za 200€ trojkombinaciu, bol zo zrusenej predajne, a tam sme kupili aj postielku aj cestovnu postielku, maju tam aj stolicky, buginy a ine veci v super stave za super ceny, 🙂 ja uz len tam budem chodit pozerat ked budem potrebovat kresielka, stolicky atd. Tiez sme tam dost usetrili. 🙂 este lacnejsie jak polsko 😀

dominikav123
12. feb 2016

@limetka69 ja som postielku kupila v IKEA za 30 eur...az doma mi doslo ze preboha, moje dietko bude spat v postielke za 30 eur a nas pes ma pelech za 55 :D

dejka77
16. feb 2016

Noznicky (pouzivala som cvakatko), balonik, letnu zavinovacku (dcera v tom nechcela byt), flase (kojila som), rucna odsavacka (pouzila som raz a nepacilo sa mi ako to fungovalo, radsej som odsala rucne), cumle, postolkove nohavicky, oblecenie ako nohavice, saty, a cokolvek co sa oblieka komplikovane v nizkom veku.

kristinka86
16. feb 2016

Fľaša s teplomer, či je mliečko primerané teplé. 😀
Topánočky - syn kričal, ak mal čosi na nôžkach. Jedine pančušky a ponožky boli prípustné. Topánočky až neskôr - keď sa učil chodiť.
Balóniková odsávačka - hlúposť. 😝
Ponožtičky a náramky Lamaze - také s chrobáčikmi, čo šuštia, atď. Kým boli deti malé, nezaujímalo ich to. Keď ich to začalo zaujímať, už to malé im. 😀 😀 😀
Fľaše od výmyslu sveta - chceli jedine Tommee Tippee (cumle tak isto).
Netečúce poháriky - všetky tiekli. Syn z nich vôbec nechcel piť, pochybujem, že dcérka bude...
Kolotoče ich nezaujímali skoro vôbec.
Aviril olejček - neolejčekovala som ani jedno dieťa.
A našlo by sa isto veeeeľa iných veci - zbytočnosti. 😉
Nožnice s tupou špicou využívame doteraz pri strihaní nechtíkov, takže toto nemôžem z mojej strany napísať ako zbytočnosť. 😉

arwen88
16. feb 2016

Pri prvej sme nepouzivali prebalovaci pult,ale teraz sme sa prestahovali z.bytu na dom a tu sa nam zide..na byte som prebalovala a kupala.v spalni na.postelu,na dome mame kupelnu dole a spalnu na poschodi,tak preto..a nepotrebovali sme nic co sa tyka krmenia.z.flase,kojila.som..taktiez.dudlik zbytocnost...oblecenie.odporucam makkucke teplacky,dupacky,body,ponozky...ziadne.precackane saticky a riflicky...toho.si uzije.neskor....tiez to netreba s.kozmetikou prehanat...staci voda a prirodny mandlovy olej..ani krem.na zadocek netreba...treba umyvat s vodou a vela vetrat...ani monitor dychu nebolo treba,kolotoce a pod blbinky