Dávate deťom plienky do vody aj v mori?

petinka11
10. jún 2010

ahojte,zaujmalo by ma ci sa vam uz stala taka situacia alebo ako ste to riesili.....blizi sa leto,z detickami sa zacne chodit k vode na dovolenky....davate svojim detom vzdy plienky do vody??v bazene to pochopim ,ale co tak pri mori,jazere??davate plieny??a ked nie a stane sa nehoda ako to riesite??ake su reakcie okolitych ludi??zaujmaju ma vase nazory a skusenosti......................

markiza
10. jún 2010

v mori nedavam, ani ziadne deti s plienkami nevidam

digysa
11. jún 2010

markiza.....a to akom mori hovoris? "Kacacom jazere obsranom kackami?" Prepac za vyraz.... ale aby som sa kupala v mori, kde sa dieta 10 krokov odomna "poserie" to je teda dost na zaludok.... 🤐 😒 A este si neviem predstavit, ze pri mori pobehuje zo 5-60 deti a kazdemu sa stane nehoda..... akoze sila 😖

Podla mna je to ohladuplnot voci ostatnym kupajucim dat dietatu "plavecku plienku".

petinka11: ak sa stane nehoda, co uz, je to tam, asi by sa ta "nehoda" mala nejako vytiahnut do sacka, aby neplavala pomedzi ludi...ale kedze ja davam plavecke plienky vzdy, tak nemam s tym ziadne skusenosti....Ja im tie plienky davam PRAVE koli tym nehodam. Ved tie plienky sluzie len pre tie nehody....pre nic ine. Samozrejme doma mi deti behaju v zahrade hole... 😎

Moja rada je...davaj plienky vsade...samozrejme mozes aj vynechat urcity cas, ked sa hra pri piesku, alebo popri vode...ale do vody by som urcite dala.
Ved do toho jazera, ci mora sa sami chodime kupat, tak preco by sme ho mali znecistovat vykalmi? 😕 😨

bubelko
11. jún 2010

@petinka11 > my sme davali plienkove plavky vsade - aj v mori. a na plazi mal normalnu plienku, keby nahodou. este aj teraz nosi do bazena plavkove plienky, hoci uz chodi na nocnik, ale to je kvoli tomu, ze som este nestihla kupit normalne plavky 😉
takze s nahodami ziadne skusenosti nemam, ale po pravde, asi by som sa citila dost hlupo, keby sa nam to stalo 😖

petinka11
autor
11. jún 2010

diky kocky ja asitiez radsej dam,neviem si predstavit keby to malemu uslo..................ale popravde ked si spominam na minule roky deticky sa po plazach prechadzali hole len tak.................

kristinka.s
11. jún 2010

suhlasim s petinkou, ja som tiez deticky pri mori vydavala vzdy bez plienky. Do mora mozno plavky, plienku nie.
do bazena aj plavkovu plienku.

petinka11
autor
11. jún 2010

no ved uvidime nikde nebudeme ako jediny mat dieta ,tak sa prisposobime ostatnym detom.....
a este si vobec neviem predstavit kolko takych plienok za den mozem spotrebovat....ked moru plienu mu nechcem nechat a zakazde clapkanie vo vode novu a novu,ked vide dat inu aby zase nebol v mokrej tak toto si fakt neviem predastavit ako to funguje??ved krachnem na plienkach........

latvia
11. jún 2010

ja by som 2.5 rocne dieta netrapila pri mori s plienkou 😝 popravde som este dieta s plienkou na plazi nevidela, mozno 5 mesacne, ale nie behajuce dieta...a ak by nieco uslo, tak by som to zbalila ako "psie" hovienko a bolo by....myslim ze 2.5 rocne dieta vie priblizne odhadnut kedy mu treba kakat....a okrem toho, nekakaju predsa kazde 2h 😉

lalus
11. jún 2010

petinka, ak sa bojíš prečo nekúpiš takéto niečo?
http://www.baby-eshop.cz/koupaci-kalhotky/plavk...

my sme s tým prežili minulé leto - do vonkajšej vody (bazéna, mora) nosil tieto...na baby plávanie pre istotu ešte plienku na plávanie, ale nikdy sme nehodu nemali...ani keď bol mimi. tento rok už vonku budeme fungovať s normálnymi plavkami.
ja myslím, že takéto väčšie deti si už uvedmujú, že kakajú (aj keď sa nie všetky pýtajú) a potrebujú na to svoj kľud na tlačenia tak 😀 😀 😀 už to nerobia mimovoľne počas hry...takže na tvojom mieste buď obyč plavky, alebo potom typu imse vimse - tie spoľahlivo udržia veľkú nehodu a pocikanie nevadí - to určite na 100% neudrží ani tá plienka - teda nevytečie ale určite sa aspoň časť s tou vodou zmieša 😝

petinka11
autor
11. jún 2010

LALUS jej daujem som ani nevedela ze take nieco existuje.......a len opravim mam 1,5rocneho maleho nie 2,5 to by som uz tuto situaciu neriesila,viem ze to tam mam napisane ale nieje to spravne

lalus
11. jún 2010

@petinka11 , tak si to v tom pase prepíš 😀 veď je to chvíľočka - pri 1,5 ročnom by som si ani ja ešte netrúfla s obyčajnými plavkami. a tie plavočky sú perfektné, my sme mali tie zelené M veľkosť (7-10 kg) ale viem, že sú aj pre 15 kilové deťúchy - takže na toto leto si určite vystačíte a budúci rok už budete odplienkovaní frajeri 😉

petinka11
autor
11. jún 2010

@lalus no jasne idem ich hned niekde objednat................dakujem za radu...............dufam ze posluzia........

zuza.m
12. jún 2010

ja som kupila v tescu plavky vyzeraju ako normalne ale su podšite takou bielou latkou ktora je šita z nepriepustneho materialu a je presne okolo nožičky s gumičkou obtiahnuta..podobne ako ti dala lalus nik...tak že dostaneš kupit aj v tescu len hladaj podšite...ja mam naprikald kratasky a ta podšita latka je ako slipy...tak že ak by sa pokakal ostalo by to vnutry.ja osobne mam skusenost s plavacimi plienkami velmi.zlu tam su gumičky velmi slabe a ak dojde k nehode voda to normalne vyplavy preč.... ☹

migely
3. feb 2014

😀 ja že prečo je to more také slané

zuzik144
25. mar 2014

@digysa a myslis si,ze rybky v mori chodia na wecko, aby nahodou neznecistili vodu?? ;) vies ty, co vsetko v tom mori je? jedno hovienko,ktore hned vezmes a vyhodis,ta nezabije. fajnovka. si napusti vodu do vane a pre istotu vydezinfikuj :D

migely
21. júl 2014

@petinka11 prečo veď keď ide von zvody ho prebal do normalnej a ta plavecká zatial uschne my to tak robíme

angie240492
8. apr 2017

@digysa taka otazka mozno hlupa no nemam s tym skusenost tie plavkove plienky sa davaju na plienku klasicku pampers alebo na holy zadocek ? a ked sa vytoto do tej plienky ak by nebola pamperska tam tak ako ste to riesili a umylo to a kde hlavne ? 🙂 dakujem za info