Dovolenka pri mori počas PN

michalus
19. júl 2023

Ahojte žienky, dostala sa niektorá z Vás do situácie kedy ste riešili týždňovú dovolenku pri mori počas PN? Dovolenku sme objednali a je už aj zaplatená v plnej výške. Pár týždňov na to som zistila, že som tehotná, vyhodili ma z práce (skúšobná doba). Išla som teda na PN, a teraz neviem čo robiť 😁 Dovolenku by som nerada zrušila, lebo už nedostanem plnú výšku späť. Ďakujem za komentáre a rady. Pekný deň 😊

tersanas
19. júl 2023

@michalus som v podobnej situácii, ale teda zmluvu stále mám, ale ostala som tehotná, musela som ísť na PN, tak na dovolenku išiel muž so synom a zobrali babku. Ani by mi nenapadlo ísť počas PN na dovolenku. Máš PN kvôli zdravotným problémom alebo iba tak? Ak len tak, tak radšej by som zrušila PN a išla na dovolenku si ešte užiť s oddýchnuť, a ak kvôli problémom, na dovolenku by som nešla. Držím palce

petamich
19. júl 2023

no tak tu asi nie je vela moznosti - ist a dufat, ze nebude kontrola alebo neist 🤷‍♀️ zdravotnu indikaciu na PN zrejme nemas podla toho co pises

lucka_ke
19. júl 2023

riskuješ kontrolu a zastavenie vyplácania PN, ja by som nešla na dovolenku počas PN

tosomja
19. júl 2023

@michalus preruš PN, choď na dovolenku a potom zase na PN.

petamich
19. júl 2023

@tosomja nebude mat uz narok na platenu PN ak je nezamestnana, evidentne sla na PN v ochrannej lehote do 7 dni od ukoncenia PP a ak navyse nema ziadnu zdravotnu indikaciu (okrem tehotenstva), tak mna osobne by moj lekar poslal do prdele, teda on by mi uz tu prvu PN nedal

lenuska9999
19. júl 2023

@michalus ja som sa takto raz obabrala. Išla som do ČR na otočku počas PN.. kontrola síce nebola, ale ja som v ČR dostala taký silný pankreaticky záchvat, že som plakala od bolesti. V lekárni tam nič silné nekupiš, ešte aj podrbaný Buscopan majú na predpis, k lekárovi som tam samozrejme ísť nemohla, keďže som bola na PN - aby to nezistila poisťovňa .. cestu domov v aute som nemohla vydržať, muž musel kvôli mne každú chvíľu stáť, po príchode na Slovensko do nášho mesta bola prvá zastávka pohotovosť ... Takže tak. Z vlastnej skúsenosti neodporúčam nikdy ísť počas PN nikde, lebo nikdy nevieš čo sa môže stať

bublinka1426
19. júl 2023

@tersanas zjavne je na PN len kvoli peniazom...a teraz chce ist aj na dovolenku aj mat platenu PN.

bublinka1426
19. júl 2023

@petamich ja sa niekedy naozaj cudujem, ako niektori lekari hadzu PN hala Bala.

buberova
19. júl 2023

Chcela by si mať výhody z oboch scenárov. Aj pekne čerpať peniaze, na ktoré asi až tak úplne nemáš nárok, aj ísť na dovolenku. To je dosť špekulantské.

Poctivosti zdar!

petamich
19. júl 2023

@bublinka1426 presne a zli su potom ti co nedaju a idealne s neobmedzenymi vychadzkami 😵‍💫 ale ved dobre, vsak kazdy ako uzna za vhodne (chapem, ze to je na palicu prist o pracu a byt tehotna ale este riesit dovolenku)

3009
19. júl 2023

@michalus a nebojíš sa, že ťa aj niekto môže nahlásiť, že ideš na dovolenku a si PN. Niekedy sa dobrá duša nájde.

athena27
19. júl 2023

@michalus možno by ti to aj prešlo ak nebudeš o tom všetkých informovať a nebudeš dávať fotky na sociálne siete. vždy je tam to riziko. Mala som kamošky na PN, mali rizikové tehotenstvo čiže doma boli kontrola však neprišla. Rozhodni sa podľa seba, nik ti tu nebude radiť choď a všetko bude ok.. lebo keď najmenej čakáš môže sa niečo prihodiť ako kontrola napr.

angela85
19. júl 2023

Buď zrušis dovolenku a neohrozis si PN, alebo pôjdeš a budeš dúfať,že nepríde kontrola a keď príde,proste ti "len" ukončia PN. Ja som bola PN pri oboch tehotenstvach a kontrola neprišla,ale kontrola chodí aj tehotným...

luccija
19. júl 2023

@michalus keď nechceš prísť o dovolenku ani o PN jedine to risknúť.

janinah
19. júl 2023

Mám pocit,že zle čítam nadpis.....ked už si na PN zjavne bez dôvodu,tak aspon maj toľko chochmesu,slušnosti a charakteru a seď doma na riti....

lilinka88
19. júl 2023

@petamich mala by nárok aj na platenú PN, otázka je či by jej ju gyn vypísal a či sa v tom SP nevrtala

reisi
19. júl 2023

Je možné, aby jeden človek pri zmysloch chcel byť PN a zároveň dovolenkovať pri mori?! Takéto klamanie a zneužívanie situácie fakt nevedie k prosperujúcej ekonomike tohto štátu! Veľmi bojujeme o slušné Slovensko a sťažujeme sa a pritom to má každý vo svojich rukách, stačí nepodvádzať a neklamať kde sa dá. Verím, že sj lekári už konečne nebudú rozdávať PN lárom- fárom.

draik
19. júl 2023

@petamich
Mýlite sa s tými 7 dňami.

bublinka1426
19. júl 2023

@reisi preto sme na tom ako sme. ...lebo tu mame ciciakov.

petamich
19. júl 2023

@lilinka88 @draik cize ak by som ukoncila PN (na ktoru zrejme autorka nastupila v ochrannej lehote), sla by som na dovolenku a po dovolenke by som chcela opat PN bola by nadalej platena, hoc pracovny pomer netrva? tak to som prekvapena a dakujem za upozornenie 🙂

bublinka1426
19. júl 2023

@draik myslela som ze len v OL je platena PN potom uz ked nastupi, tak nie.

lucka_ke
19. júl 2023

@petamich tehotné majú inú ochrannú lehotu

bublinka1426
19. júl 2023

@lucka_ke OK dakujem. tak v takom pripade tu am autorka jasnu odpoved.

lucka_ke
19. júl 2023

ako píše @lilinka88 tehotná má dlhú ochrannú lehotu, lenže keby dr. teraz ukončil PN a po dvoch týždňoch vypísal novú koleduje si o kontrolu zo Sociálnej poisťovne, či to je oprávnené a nie je účelové, lebo zázračne jej problémy ustúpili a po 2 týždňoch sa vrátili?

eleanor2510
19. júl 2023

@michalus ak máš čo i len trochu úcty a rešpektu voči ľuďom, ktorí PN naozaj potrebujú (a nikdy nevieš, kedy budeš medzi nimi), tak dovolenku oželieš. Presne, ako bolo povedané v komentároch, kvôli takýmto špekulantom sme tam, kde sme. Alebo potom ukonči PN nadobro a poraď si inak

ropucha6
19. júl 2023

Asi by som sla na dovolenku a zrusila PN. Hocikto ta moze bonznut, pride ti na dovolenke zle a nemozes ist ani k lekarovi. No neriskovala by som to.

mamina7070
19. júl 2023

mas neskutocnu drzost tu napisat ze si na fiktivnej PN a este chces k moru ?
zrus PN a mozes ist kam chces

bublinka1426
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bublinka1426
19. júl 2023

inac ma napadlo tehotna moze dostat vypoved? nie je dako zakonom chranena ci to az po 12 tt?
ci v skusobke je mozne vsetko.?

eleanor2510
19. júl 2023

@bublinka1426 v skúšobnej môže dostať, ale nesmie byť ako dôvod uvedené tehotenstvo