Dávate už deťom tenšie pančušky?

map0007
7. okt 2014

MAMINKY CHCEM SA OPYTAŤ ČI UŽ DÁVATE DEŤOM PUNČOŽKY ALEBO SILONKY.MAM 2ROČNU SLEČNU A NEVIEM ČI JEJ UŽ DÁVAŤ ALEBO NIE.KEĎ CHODÍME NA PRECHÁDZKY TAK ZATIAĽ SOM NEDAVALA,KEĎ BERIEM KOČÍK ABY POSPALA V ŇOM VONKU TAK JEJ DÁM NA NÔŽKY DEČKU.AKÉ MÁTE NÁZORY? ĎAKUJEM🙂

yanni
8. okt 2014

@m.i.r.i tak ja ked som na SK, tam mi je u nasich horuco. A to tiez uz velmi nekuria. Ja beham po dome v nohavickach a mama ma obleceny hruby sveter 😀 😀 😀 😀

sorciera24
8. okt 2014

rozhodne nedavam, zacinam tak ekd teplota klesne pod 5 stupnov a drzi sa tak cely den, resp. chladnejsie.....ale nie, ked je 13...co by som davala , ked bude -10 ?.....pokial si dobre pamatam, minula zima bola tak tepla, ze moj mal za celu zimu pancuchy asi 2krat..... ja som za otuzovanie....vsak dam hrubsie gate... nikdy neprechladol odspodu, nemal zapaly moc. ciest....narozdiel od deti, kt. boli v pancuchach aj v skolke, ci doma, spotili sa, isli tak von....(pisem o skolkarskom behajucom dietati)

uglybetty1234
8. okt 2014

pančuchy ešte nedávam. Počkám kým pôjdu teploty pod 5 stupňov a dole. Do škôlky mu obliekam ponožky ´, tepláky, tričko s dlhým rukávom a jesennú bundu. Občas už dávam aj tielko. Ak sa zdá, že bude pršať tak nepremokavú bundu.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
m.i.r.i
8. okt 2014

@fidka79
@yanni inak moja mama detto..oni k nam ked pridu do domu na navstevu, tak moja mama vzdy oddide nachladena...ale vzdy...uz mi hovorila, ze sa u nas fantasticky citi, ale jedine co je vadi je ta strasna zima....ja som jej uz kupila vysoke papuce z ovcej vlny a aj vestu z ovcej vlny a ked maju prist tak mam pre nu svetre prichystane..a aj tak odide so soplami...my ked prideme k nim, tak to je strasne..v lete maju v kuchyni normalne 30 st..v izbach tak 28..a v zime to vykuruju tiez tak, ze 25 minimalne.. a ja maleho tam hned vyzleciem do tricka a treniek...a mama lamentuje ako ochorie...neskutocne cosi..my mavame v dome 22st vacsinou..ja uz mam sveter, lebo som si nezvykla, ale moja mama ma o dalsiu vrstvu viac a aj tak mrzne...raz sme im v zime zakurili v krbe, nech maju teplo, to vyhrialo cely dom tak, ze sme sa potili..tak ale to im konecne vyhovovalo 🙂
A moj tiez vzdy horsie spi ked je teplo.....my ked sme v dome, tak je to fajn..tam si to regulujeme..ale byame striedavo aj v meste v panelaku a to je horsie..lebo aj ked my nekurime skoro vobec, tak to teplo uz sala od sudedov zo spodu, z vrchu, z boku..v jeho izbe nekurime nikdy a stale otvaram okno nech je chladnejsie, ale neexistuje to stiahnut pod 23-24st v zime...vyvetram, stiahne sa to aj na 16 v zime a zavriem okno a do pol hodiny je 23...a tak musi tam spat...a nehovoriac o tom, ze v zime ked vetram tak to vysusuje vzduch, teda vlhkost, ze 20% alebo aj menej...tak potom zas zvlhcovac zapiname..no zial...mame vela penazi na kurenie na SK 🙂 vsetci vyhrievaju a vyhrievaju...

andrejka1974
8. okt 2014

ja davam uz davnejsie, vsak je dost zima 🙂 🙂 🙂 🙂

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monikamonka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
p_etrisha
8. okt 2014

@fidka79 na tricko???? Ty kde byvas??? Ja mam tricko s dlhym, mikinu a hrubu vestu momentalnr. Ludia chodia v jesennych kabatoch.Ano? Luto? Skus si sadnut na dve hodiny na lavicku pred dom v tpm, co ma dieta a ked ti nebude zima, tak ok.

whiterosses
8. okt 2014

ráno určite áno, alebo ked moc fúka je falt zima už tak hej .. ale ked je o čosi teplejšie tak jej dám len hrubšie tepláky alebo hrubé rifle ...

ikika
9. okt 2014

@yanni tak je super, ze su otuzili... velke plus do zivota... mne sa toto nikdy nepodarilo... takze obliekam klasicky... 🙂

A je rozdiel, ked je 15° a svieti slnko... a ked je 15° a je zatiahnute... pocitova teplota je niekde uplne inde... 😎

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ikika
9. okt 2014

@fidka79 neni nababusena... ma len pancusky (nie termopancusky) a rifle (nepodsite)... spotena nie je - keby bola, uberiem trosku, to je jasne... ale spotena neni... 😉

Fakt je rozdiel ci je slnko alebo zamracene... neni 15° ako 15°... na jar je tych 15° prijemnych, slnecne luce Ta prehrievaju... na jesen fuka studeny vietor... podla mna, poriadny rozdiel... ale fakt sa nechcem hadat, my obliekame takto, vyhovuje nam to, ja mam takyto nazor a sme spokojni...

A este je rozdiel aj v tom, ci to dieta je buclate alebo uplne chude... predsalen tuk trosku zohrieva... 😎

jankastubka
9. okt 2014

@m.i.r.i zial su ludia teplomilni a tiez taki co nie su. No teda neviem kde byvate, ze pri nekureni a neustalom vetrani mate v byte 23 stupnov, to by bol moj sen. Zrejme u nas v dome ziju tiez taki ako vy, lebo my zial musime kurit aj za nich. Sme vrchny a krajny byt, a napriek kureniu v zime nemozme vytiahnut teplotu nad 22 stupnov, a to vetrame naozaj len kvoli tomu aby sme vlhkost stiahli pod 60% aj ta sa nam malokedy dari. Zase nekurime na 5ke, len 3,5 lebo tiez nemame prachy na rozdavanie. A nemyslim si, ze nieco vyhrievame, len musime zial suplovat byty, ktore nekuria.

ikika
9. okt 2014

@fidka79 a ona teda teplaky v skolke nosit nebude... ona chce pancusky a suknu... takze rifle na von a sukna vnutri... teplaky nehrozia... 😀

siska53
9. okt 2014

@fidka79 to je pravda..ale ja obliekam podla toho,ake je dieta..mala je chudsia a menej sa pohybuje,tu musim id babatka obliekat viac.syn bol baculatejsi, Teraz je stihly,no on je stale v pohybe a lahko sa spoti. Preto jeho treba obliekat lahsie a tu bojujem s muzom,lebo on je zimomrivy a maleho mi babusi.
Ale suhlasim s
@ikika ..obe mate pravdu. Jednoducho treba obliekat podla dietatka,aky je to typ.

yanni
9. okt 2014

@jankastubka Janka, vy nekurite za inych. mate zial len smolu, ze mate vrchny a krajny byt. Cize z vrchu a kraja vam byt nik nevyhreje. Moja babky byvala na 6. a v strede. Tam bolo vzdy teplo. Mala len jedinu stenu, ktoru nemala s nikym spolocnu. Z kazdej strany bola "chranena", Ja by som v bytu uplne navrchu a uplne na spodku a k tomu este krajny nebyvala. Ja jasne, ze tam musis viac kurit a mas väcsie vydavky.

ikika
9. okt 2014

@jankastubka na tu vlhkost je super vec "odvlhcovac", je to taky pristroj, ktory vyzera ako mobilna klimatizacia a kondenzuje v nom voda do nadobky, ktoru potom vylejes... odporucam, tiez sme s tym mali tiez problem... a urcite kupit vlhkomer - ale ten uz asi mate, kedze vies, aku vlhost mate... 🙂
Treba si nastudovat info o rosnom bode a podla toho sa zariadit... ci ma byt chladnejsie/teplejsie a suchsie/vlhkejsie... my sme to mali na chladnicke pripnute a podla toho sme sa riadili - vetrali a regulovali teplotu... 😉

jankastubka
9. okt 2014

@yanni ano tade nam najma unika teplo. Ale zial v baraku mame dost bytov, ktore nekuria vobec, maju teplo a myslia si ako bohovsky usetrili. Keby sme vsetci vypli kurenie ako oni, tak by o tych 23 stupnoch mohli snivat. A barak by ohrozovali plesne. Zial toto riesime aj na bytovych schodzach, a aby sa toto nedialo, ze jedni budu kurit na 100% a ini na 0, museli sme zvysit pomer, medzi tym kolko sa plati podla podlahovej plochy bytu a kolko podla meracov, v prospech tej podlahovej plochy. Ale to je skor debata na modru strechu.

ikika
9. okt 2014

@yanni len vies co mi je zahadou? V rodicovskom byte, ktory je v strede panelaku - cela stupacka su rožné byty - bolo chladnejsie, ako u susedy na vrchu... 😕
Suseda mala celu zimu pootvarane vetracky, takze asi ani nekurila a bolo u nej teplejsie, ako u nas... 😕

yanni
9. okt 2014

@ikika tak to je fenomen 😕 Nesiel popri jej byte komin atd?

luciferkax
9. okt 2014

@brumka moja mama už mala tú česť a stretla môjho syna v marci len v mikine a bez pnčúch..... dobre že som to ja nevidela, lebo učitelku by som asi prizabila...
K téme, pančušky ešte nedávam, ráno občas váaham, ked ideme do škôlky, ale počas dna mi príde ešte teplo.. tžden dva vydržím : D

jankastubka
9. okt 2014

@ikika a pomohol vam ten odvlhcovac? Lebo mi zial mame rosny bod zrejme v stene vedla balkonovych dveri (balkon mame zial v kazdej izbe), kde sa nam robia aj plesne. Problemom je zrejme zle vykonane zateplenie, nezateplena podlaha na logii a jedna strana bytu severna. Vsetko su to take nie lahko riesitelne veci. ☹

ikika
9. okt 2014

@jankastubka ale to je protizakonne, ze nekuria... a, nie som si ale uplne ista, tzv. znevyhodnene byty maju narok na nizsiu sadzbu ceny elektriny... skus pozistovat... 😉
A treba tlacit na zateplenie domu... to jedine Ti pomoze v dlhodobom meradle... 😔

yanni
9. okt 2014

@jankastubka preto je lepsie mat dom. Viem kolko kuris, preco, pre koho. A pravdepodobne este aj zdravsie.
A panelak nemate otepleny? Co som pocula, tak vraj je to velmi velky rozdiel: Hlavne tie klasicke panelaky. To bol volakedy len panel a nic. Ziadna izolacia.

evittam
9. okt 2014

@jankastubka Pleseň sa ti robí aj preto, lebo treba pravidelne a poriadne vetrať. Nám sa tiež začala robiť aj keď som vetrala-len som nevetrala pravidelne a dostatočne. Keď som začala tak problém zmizol. 😉

xenicka13
9. okt 2014

Nedávam, az ked bude okolo nuly, ked je nad nulou, dávam zateplene nohavice

ikika
9. okt 2014

@jankastubka "rosny bod" je teplota... nechcem to tu rozpisovat, daj do googla... a potom si daj do googla "rosny bod vypocet"... urcite pomoze... 😉
Daj mi potom vediet...

evittam
9. okt 2014

@ikika Kúriť sa začína až keď je 3 dni pod 10st. vonku cez deň - aspoň sa mi zdá, že je to tak nejak. Ale určite to majú určené od stupňov vonku. Aj keď nám už párkrát prekurovali v noci čo som si všimla 🙂 .

yanni
9. okt 2014

@ikika uplne kurit ti nemoze nik prikazat. malo by sa ale temperovat. uz len koli tomu, aby nezamrzla voda v potrubi. Ale ide aj o to, ake teploty su vonku. Nasi maju aj byt v panelaku aj dom. Tak to viem porovnat. Ako a akym sposobom sa kuri.
My staviame ale zatial byvame v akomsi dom v dome. Su to ybty, ktore maju kazdy vlastny vchod. Kurenie je ale centralne. Regulovat si mozes, ale tam je aj nejaky senzor a ten reguluje teplotu podla vonkajsej teploty. Takze darmo si chcec zakurit, ked je vonku teplejsie ale v byte uz chladno, mas smolu. Mozes mat aj na 5 a radiator takmer studeny. Mozno aj koli tomu sme taki otuzili. Sme zvyknuti.