Dcérka má 2 mesiace. Ako obliekate svoje detičky?

laurika2810
15. nov 2011

KolKO VRSTIE MAM JEJ DAT

vefi89
15. nov 2011

body, pančuchy, tepláky, svetrík, bundička, a šup do fusaku

dadak
15. nov 2011

zistis to podla nosteka...aspon ja som to takto robievala...a radsej daj viac tensich vrstiev, ako jednu hrubu...aby si stale mohla nieco vyzliect, ak by bolo teplejsie...navrch fusak, deka a idete na logo fogo..😀

bv_alexandra
15. nov 2011

ja obliekam body s kr rukavom, overal, nato svetrik a teplý overal a do deky. Fusak zatial nedávam. 🙂 😉

zuzidr
15. nov 2011

vraj sa to má skúšať podla chrbatika, alebo podla krku, nie podla ručičiek alebo nošteka, lebo ked je fakt vonku zima, tak môže mať bábo trošku chladnejšie ruky alebo noštek, a zima mu nie je......a zase ked je bábo väčšie a trepe s ručučkami, tak ich má prekrvené, a môže ich mať teplé, ale chladno mu môže byť..

mimuska2
15. nov 2011

Najlepsie to zistis na krku za hlavickou

kris557
15. nov 2011

Ahoj. Ja som skúšala podľa ručičiek a nošteka a vraj dieťa má mať o jednu vrstvu viac ako dospelý. Vraj to píšu v dnešných novinách. 🙂

usiko
15. nov 2011

zistis za krkom, nie ruky nohy lebo dieta nevie regulovat teplotu a ruky nohy mava studene aj v teple......

anjelicek26
15. nov 2011

Ked Max zacne kychat, tak je mu zima 😅 Neklamny signal 😉

Inak dietatu davaj jednu vrstvu viac ako dospelemu a urcite uz fusak, ved neni viac ako 5 stupnov.

mamabiba
15. nov 2011

my máme 3 mesiace, bývame trochu vyššie položení nad Žilinou, takže u nás je trošku zimšie a dávam jej: Pančuchy, dupky s dlhým rukávom, nohavice, svetrík alebo flisové dupky, pletený overalový vak, čapicu a šup zabaliť do deky. Fusak jej dávam iba keď ideme na prechádzku večer, keď už mrzne 😉

megi1989
15. nov 2011

@laurika2810 Ja dávam body, pančušky, dupačky, pulóvrik a svetrík - taký poriadne teplučký flisový. A poriadne teplučkú čiapočku 🙂 Dávam pozor, aby mala zakrytý krk - aby jej tam nefučalo. A dnes som dala prvý krát fusak. Naň dávam ešte aj deku, aby sa zima naozaj nemala kadiaľ dostať. Chodíme takto ráno do škôlky, a niekedy tak malá aj zaspinká - takže je v kočíku cca 2 hodinky - a keď ju vybreriem a vyzlečiem - nikdy nie je studená - vždy je podľa mňa tak akurát 🙂 Pravdupovediac noštek máva studený ( však dýcha ten studený vzduch ) , ale telíčko je ako radiator 🙂

acikaa
15. nov 2011

O jednu vrstvu viac ako dospelakovi a ako pisu ostatne baby zistis to podla krku a nie podla nosteka ved ked mas nieco odkrite v zime tak jasne ze to mas studene 🙂 Ja mam 9 mes.dievcatko a davam jej body tielkove alebo s kr rukavom,pancusky,teplejsie teplacky,tricko,mikinu a bundicku a jasne ze ju dam este do fusaku uz v tej zime a teraz nezabudnem ani na rukavicky 🙂

teleranka
19. nov 2011

nic v zlom, vidim, ze vy tu celkom normalne pisete baby, ale niektore maminy to strasne prehanaju...ako sa tu spominalo, babatku o jednu vrstvu viac ako dospelakovi... ale na slovensku sa maminy predhanaju vo vrstveni v domnienke, akje je to zdrave pre babatka... deti naobliekane ako keby bolo minus desat stupnov a potom sa maminy cuduju, preco su vkuse chore...kocikuju sa este dvojtrojrocne deti bezne... vo svete toto neuvidite... deticky pekne peso si kracaju, oblecene o trosku viac ako dospelaci, nohokrat ani to. taka katie holmes aka bola odscudzovana, ze suri chodi v lahkych veciach, sandalkoch. a zaujimqve, ze chora nebyva. citala som v USA vyjadrenia pediatrov na tuto temu, presne potvrdzovali, ze prehrievat organizmus dietata nie je dobre. ale to niektore maminy asi nepochopia.... samozrejme, nehovorim o novorodeniakach.

melpomene
19. nov 2011

ked bol moj Max mensi tak som ho obliekala tak, ze o jednu vrstvu navyse ako som mala ja...ale niekedy mi u neho prislo aj to vela...teraz ho obliekam ako seba a donedavna sme behavali este aj bez puncosiek...tielko mu napr. doteraz nedavam...vyskusala som raz a bol mokry ako mys...ale hlavne u takeho maleho babatka ako mas ty vyskusaj vzadu na krku...ak je teply tak je oblecena ok...ak studeny, treba prihodit vrstvu
@teleranka ja som napr. v tom svete, konkretne v londyne videla kocikovat sa tie 2-3 rocne deti uplne bezne...zavisi kde byvas a na aku dlhu prechadzku sa vyberies