Do čoho zavinovať deti, keď vyrastú zo zavinovačky?

murkodm
12. okt 2012

moj maly ma uz 4 mesiace a doteraz som ho vzdy na noc balila do zavinovacky. ale uz mu trcia nohy. co teda pouzivate vy aby sa nebudilo rukami? ked som ho nechala spinat len vo vaku tak sa stale budil...

babajaga
12. okt 2012

ahoj,ja som nasho ked si rucicky vybral z perinky nechala volne....tak uz bol zvyknuty,ze ma aj rucky a nevadilo mu,ked sa posuchal po hlavicke...mala som priklad na svagrinej,ktora prve dieta balila napevno,aj rucky a potom mali taky problem aky vy,ona potom plienkou zvezovala rucicky...vyzeralo to hrozne...ale ina pomoc nebola,postupne sa naucila spinkat aj s rucickami volnymi...ostatne deti uz nechavala rucicky von....tak zrejme dat do vaku a rucicky stiahnut plienockou....

katy1979
12. okt 2012

@murkodm ak este zapnes zavinovacku davaj ho do nej a kludne nech mu trcia nohy. popr. su specialne zavinovacky kvoli tomuto aj pre vacsie deti
Chvalia si toto:
http://www.forbaby.sk/index.php?mod=catalog&idP...
aj ked pisu tam ze je to len do 4mesiacoch ale da sa vyuzivat aj dlhsie

moon1979
12. okt 2012

@murkodm môžeš použiť spací vak 🙂

milka1978
12. okt 2012

@murkodm ja som syna od začiatku nebali ani do perinky a ani do zavinovačky, okrem toho keď som kojila aby malo bábo pohodlie ..... jemu sa najlepšie spalo keď bol odkopaný a s rukami hore 🙂 ..... takže na tvojom mieste by som ho naučila spať bez "zaviazaných rúk" ....... skús mu dať na rúčky rukavičky alebo malú ponožku aby sa veľmi neťapal po tváričke a nebudilo ho to

murkodm
autor
12. okt 2012

asi to tak budem robit. cez den spi navolno, len cez noc je v zavinovacke 🙂

bibistec
12. okt 2012

no mja mala nemala rucicky v zavinovacke uz v porodnici, ale zato v poriadku spala , nebol problem, ale ak sa ti nezmesti tak si daj usit vacsiu podla tvojho vzoru, ak nechces aby mu trcali nohy.

lolarey
14. okt 2012

@murkodm Ahoj, na túto tému ma upozornila jedna dobrá mamička, tak by som rada poradila aj ja, ak teda môžem. Sú zavinovačky, ktoré sú vhodné pre bábätká aj od 4 mesiaca a to až do 1 roka. Volá sa to ulitka a bola tu už mnoho-krát spomínaná. Ja som svojho synčeka zavinovala až do 11 mesiaca. Veľa mamičiek gúľalo očami, keď videli, ako svojho syna zavinujem, no on to potreboval. Nevedel spávať s roztiahnutými rukami, akonáhle som ho zavinula, tak do minúty spal. Ulitka je od novorodeneckého veku do takého 6 mesiaca, ale je aj väčšia, ktorá je určená práve pre väčšie bábätká od 3-4 mesiaca až do 1 roka. V centimetroch je to: pre bábätko do dĺžky až 85 cm. Už veľa mamičiek mi potvrdilo, že zavinovanie je účinné a dokonca aj pre tie detičky, ktoré neboli zavinované a začali ich zavinovať až od takého 4-5 mesiaca, lebo zle spávali.

simca06022011
14. okt 2012

My sle si usili vacsiu zavinovacku, lebo mala sa nam do klasickej nezmestila velmi skoro a starke a dedkovia sa bali ju bez toho aj chytit... tak aj to je m oznost