Elektrická odsávačka mlieka Lansinoh - skúsenosti

tamdia
18. nov 2014

Ahojte mamičky, prosím, tie ktoré poznáte alebo máte skúsenosť s elektrickou odsávačkou Lansinoh napr. Affinity Pro podelte sa so mnou o vaše skúsenosti.
Uvažujem, že si pred pôrodom zaobstarám odsávačku-asi elektrickú a pozdáva sa mi táto značka Lansinoh, len som na ňu nenašla skoro žiadne recenzie...
Vopred Vám všetkým pekne ďakujem 🙂

nenabaja
27. nov 2014

Ahoj, ja som ju mala k dispozícii v pôrodnici. Myslím, že to bola práve Affinity Pro. Skúsila som ju síce len asi 3x, ale bola som spokojná. Dobre sa prisala, mala nastaviteľný ťah a aj mlieka som odsala dosť. Je to ale dosť veľká investícia - nezvážiš radšej kúpu alebo požičanie ručnej, a až potom elektrickú, keď si budeš istá, že ju potrebuješ?

tamdia
autor
28. nov 2014

@nenabaja Ahoj, ďakujem za tvoj príspevok,dlho sa mi nikto neozval, ale podarilo sa mi kúpiť novú nepoužívanú od jednej mamičky, ktorá mlieko nakoniec nemala vo veľmi dobrej cene, tak už ju mám doma. Uvidíme...

nenabaja
1. dec 2014

@tamdia Tak drzim palce, nech je spokojnost a idealne nech ani nemusis pouzivat 🙂 Ja som tiez kupovala z druhej ruky, este nevybalenu.

malase
12. sep 2015

Ahojte. Ja pridavam recenziu odsavacky Lansinoh. Kupila som Lansinoh 2v1 Affinity Pro dvojitu elektricku este v porodnici nakolko som nemohla kojit a rucne odsavanie bolo nekonecne (mala som dost vela mliecka). Poradila mi ju laktacna v porodnici, ktora mi aj poradila dodavatela (z nemocky odtial kupuju) a nemenila by som za nic. Mali tam aj Aventku - na jeden prsnik - tu som skusila tiez a mna to s nou velmi bolelo (mozno to bolo tym, ze mam vacsie prsia). Cena je podla mna super a ukazuje aj cas odsavania, co mi vyhovuje - presne viem, kedy skoncit. A tie nadstavce na prsia su dost jemne takze je to dost pohodlne. Da sa aj na baterky pouzit, takze ked viem, ze budem dlho v meste beriem so sebou..

nevenka
12. feb 2016

@malase ahoj, ako si s tou odsavackou spokojna? Pouzivas ju este?

malase
12. feb 2016

@nevenka ahoj. Ano odsavacku stále pouzivam, a to denno denne 5x. Som maximalne spokojna.

tarniah
18. feb 2016

@malase dakujem za skusenosti ja som ju prave obzerala ale s tymi recenziami je to u nas bieda tak som rada ze aspon jeden clovek sa nasiel :D

kimmm1
4. mar 2016

Ja som si ju včera kúpila a mam pocit, ze ma strašne slabý podtlak. Mne nic nevytiahne, max 30ml z oboch strán dokopy a tak ešte musí ručne odsat. Podľa mna mam chybnú. Co si myslite vy, ktore ju mate?

tarniah
4. mar 2016

@kimmm1 ja som tiez objednala uz ju mam doma ale termin az o mesiac tak zatial neviem ale dufam ze bude fajn inak ma picne :D

malase
4. mar 2016

@kimmm1 Podla mna ma silny podtlak. Pridala si si aj maximalny pocet kvapiek?aj tymi programami sa to da pekne regulovat. Pripadne skus inu odsavacku ci ti pojde rovnako zle lebo mam kamosku co odsaje velmi malo s akoukolvek odsavackou. Niekomu ide mlieko odsat dost tazko..

kimmm1
4. mar 2016

Dik baby. Maly ťahá pekne, len mam slabý tok mlieka, dost sa pro tom zadýcha tak odsavam a mam aj ragady z toho.Lenže odkvapkavanim dam viac ako odsavackou...

nevenka
4. mar 2016

ja som si kupila z druhej ruky a slabo tahala, moze tam byt vraj nieco uvolnene, kludne zavolajte do servisu, pan je velmi ochotny...nakoniec som ju vratila a kupila si novu a ta taha dobre. Nie tak ako medela pump in style, ale ta mi nicila bradavky, tato taha podobne ako babo. Da sa pomoct aj stlacanim prsnika pri odsavani...mne rucne nic nejde, par kvapiek. Ja mam nastavenu max. na polovicu, silnejsie by ma to bolelo. Tak bud sa daco uvolnilo, alebo je slaby kontakt v nej alebo skusit inu, ci bude rovnaky problem. Ja mam nizky tok a bojujem. Beriem moringu, vcera som odsala z jedneho 50 a z druheho 30, tak este pripadne skus uzivat moringu, ak mas slaby tok, ja to iste mam...

nevenka
4. mar 2016

@kimmm1 - skus moringu, zo swansonu napriklad, mne dost pomaha, senovka a benedikt nula bodov...a odsavat aj naprazdno, aspon 10 minut...ale nedavaj si silno, nesmie Ta to boliet. Mne po 3 dnoch uz pri kojeni z druheho tieklo ako tesne po porode...

kimmm1
4. mar 2016

Ja ju mam z lekarne, budem ju vracať. Neexistuje ze iba tak slabo odsáva. A mam aj laktačná z mamily, ta mi poradila Senovku a benedikt, nechcem to prekombinovat, tak radšej riešim iba tu odsávačku

malase
5. mar 2016

@kimmm1 jasne. Ja odsavam zakazdym 25 min. a odsajem 360ml z oboch prsníkov. To je podla mna dost rychlo. Ale zase nemam doma dve odsavacky ze by som vedela porovnat a na 100 % potvrdit. Tak drzim palce nech ti to pojde lepsie 😉

nevenka
5. mar 2016

@kimmm1 ako dlho kojis? mne seno a bene nezabrali, dcerka mala 3 mesiace...tak ak nezaberu, tak skus moringu potom a odsavacku reklamuj...ja mam este pozicanu staru Medelu Pump In Style, odsava uplne inhm stylom a tam nehrozi dat viac ako do 1/3, inak ti urve prso 😀, tak pokukaj po bazaroch aj tu, inak odsava ako nove medely...kukni videa a skus...

kimmm1
5. mar 2016

10 dni...dnes som si bola poziciat rucnu ovela viac mi vytiahne ako elektricka. skusala som aj elektricku medelu a tiez nic...no neviem...uvidim,ako sa to rozbehne.. 😒

nevenka
5. mar 2016

@kimmm1 tak urcite sa rozbehne, to je fajn, tak len casto prikladat a ak sa babo nevie prisat, tak vela kontaktu a tak, vsak laktacna poradila iste...ono to pride, ja som pri laktacnej krize odsala ledva 20, kym tyzden skor aj 110. Pri prvom som pouzivala tiez rucnu Avent, ale teraz som mudrejsia, tie lieviky potrebujem vacsie, ja mam prsia gecka a s tymi mensimi ma to bolelo...tak pouzivaj, co ti vyhovuje, ale ak ten podrlak je slaby, mozno mas vadny kus...

nevenka
5. mar 2016

ze podrlak...podtlak som myslela 😀

kimmm1
5. mar 2016

Oficiálne je ta moja pokazený, skúšala kamoska, co ma medelu a povedala, ze jej tiez nic neodsala, tak budem vraciat. A mam pozivam ručnú avent, ta mi iba naštartuje laktáciu a zvyšok musim manuálnym stláčaním odkvapkávať. Po 3 hodinách nekojenia som dala 20ml... Takze som si uz nasadila costi ;/

nevenka
5. mar 2016

@kimmm1 mohla si tu moringu skusit, je to urcite setrnejsie...no stane sa, ze kupis jedenkonkretny vadny kus...na nervy...drzim palce, nech sa to rozbehne...

kimmm1
6. mar 2016

@nevenka costi zabrali 🙂 po noci 120ml, po 3 hodinach nasledne 60ml...a kupila som si rucnu avent, parada 🙂

jaspistigrieoko
24. jún 2016

@kimmm1 ahoj chcem sa len opytat ci ti to v lekarni zobrali a vratili penieze mne tiez nic navytiahne lansinoh a mam kupenu novu z lekarne

kimmm1
26. jún 2016

@jaspistigrieoko áno, úplne v pohode bez všetkého. Len ju daj riadne reklamovať s tým, že nesaje. Je to legitímne ja som to takto urobila. Lekareň ju pošle dustribucke odkiaľ ju kúpila a ta výrobcovi,ktorý pošle spať do Lekarne nivy kus. Ten uz neber, jednoducho povedz, že chceš peniaze pretože sú si uz kúpila inú lebo mesiac bez Odsávačky predsa nemôžeš fungovať 😎😎😎😎

jaspistigrieoko
26. jún 2016

@kimmm1 Dakujem zajtra idem som zvedava co povedia 🙂

jaspistigrieoko
1. sep 2016

@kimmm1 ahoj tak mne nevratili peniaze vraj funguje tak som volal na SOI a mam sa obratit na Ministerstvo spravodlivosti tak super na dlhe lakte ☹

kimmm1
2. sep 2016

@jaspistigrieoko takéto ma mrzí. Mne vrátili peniaze bez akýchkoľvek problémov...

dida55
11. feb 2017

tato odsavacka je uplne super, mam vacsie prsia a pri prvej dcere mi kojenie neslo, odsavala som s aventackou elektrickou, do troch dni som dostala zapal kvoli nedostatocnemu vyprazdnovaniu. Pri synovi som uz nenechala nic na nahodu a kupila tu 2 v 1. Samozrejme, ze sa mi kojenie rozbehlo bez problemov, takze som ju ani poriadne nevyuzila. No ked uz som odsavala, ked som mala vela mlieka, tak s tou aventackou to sa nedalo porovnat, taky komfort. Raz sa mi stalo, ze odsavacka dobre nesala, ale to preto, ze som mala vlozeny ten fialovy dzinzig opacne. 😅

tarniah
12. feb 2017

Ja som s nou tiez max spokojna po porode som mala prsia az pri pupku :D a stale z nich tieklo nebyt odsavacky tak mam zapalene prsniky asi dodnes

kachmik
25. apr 2018

ahojte, aj ja pridam skusenost - som s nou velmi spokojna, odsavam 8 x denne, kedze mam dieta v inkubatore a chcem mu dopriat mliecko. vytiahne vsetko a viete si nastavt intenzitu