Hniezdo do postieľky

nikush
11. jan 2012

Ahojte, neviete mi poradit z coho by som mohl ausit hniezdo do postielky? komplet dookola, cize dlzka by bola 420cm? 😅 viem obria dlzka ale chcem...vdaka

trixi
11. jan 2012

@nikush ja som usila z platna-cista bavlna, v latkovom obchode som si kupila platno s detskym motivom, latka z akej sa siju paploniky, vnutro som dala to co sa davalo do bund, taku vlozku, neviem ako sa to vola, ja tomu hovorim vatelin. Dala som dve vrstvy, aby to bolo makucke. Tiez som si to usila sama, pretoze v obchode som zohnala len take kratkea maly sa mi vzdy zasprajcoval tam, kde to nebolo. Aby som mala maly odpad, tak som hned usila 2, pretoze sirka latky bola myslim 90 cm a dlzku som kupila na obvod postielky + nejake to cm naviac.

ivett1
11. jan 2012

@nikush ahoj, prečo "obria dĺžka"...je to úplne normálne, keď to chceš dookola...my sme to riešili dvoma "hniezdami" (pri dcérke) a pri malom mi to ušila babka z látky - tuším bavlnenej (ale takej s vlasom -"flanel"?) s detským motívom, kupovala som celú dĺžku (meranú po obvode postieľky), šírka látky bola 140cm, dala ju na polovicu, vložila tam výplň-vatelín, zošila dookola atď. a potom celý obdĺžnik ešte prešila v miestach, kde boli "rohy postieľky" ...ten vatelín nedávala v dvoch vrstvách ako trixi, lebo bol hrubší ako ten, čo sa dáva do zimných bundičiek...

nikush
autor
12. jan 2012

dakujem vam velmi pekne za info...mozem sa pustit do kupovania latky a vatelinu a svagrinka do sitia 😀

veve2233
Odpoveď bola odstránená
Zobraz