Je zavinovačka podľa vás zbytočnosť?

jevika
7. mar 2019

Ahojte mamičky,
chcem sa spýtať, či mám svojmu bábätku kúpiť aj zavinovačku/perinku, alebo je to v dnešnej dobe zbytočnosť? Chcem určite hniezdo do postieľky. Dieťatko by sa malo narodiť v máji, kedy už môže byť aj vcelku teplo. Mám k dispozícii multifunkčnú zavinovačku 3v1 Womar, stačí to, alebo treba aj klasiku? Poraďte mi, ďakujem pekne.

biela_sova
9. mar 2019

@jevika Urcite si zaobstaraj, pre Tvoj pokoj, ale nechavaj babatko aj rozvinute, aby si pokopkalo nozickami a vyprdkalo sa. Aj aby sa mu rozvijali svaliky, a hruba motorika. My sme zacinovacku pouzivali len na prenos po schodoch, a ked sme ho rozbalili, nadseny maval rucickami nozickami 🙂

erikavesela
12. mar 2019

Nemala som ani pri jednom dietati..povazujem ju za zbytocnu...deti sa maju hybat, ci uz nozickami, ci rucickami...

ajsha123
10. apr 2019

Ja som dostala taku, ktora mala po oboch stranach zips a nebola na šnurovanie, od spodku dieta nemalo co odkopať (netrcali nozickx vonku), zaroven to bola obliecka a do vnutra sa davala klasicka vlozka. Nemam ju doma, pozicana, ale lepsiu perinku sme nemali. Nevyraba sa na SR a neviem názov, ale vraj je draha. Mne ju darovali, ale uz vtedy bola kupena z 2.ruky. Keď najdem fotku, poslem link. Urcite nekupuj na suchy zips a ani s dutym vláknom, ked to babo ocika, kym vyschne... Aspon ja som mala s dutym vlaknom taku, ze tam vzdy to vlákno ostávalo (vo vnutri obliecky) a zle sa to čistilo. A bola draha, ziadny smejd.

jevika
autor
10. apr 2019

@ajsha123 dakujem za info... isto fotka potesi. Taka univerzalna by sa veru zisla 😉

fiafia
10. apr 2019

@jevika tiež sme používali a dosť dlho. Lepšia manipulácia s bábätkom a bola v nej kľudná, nebudila sa rucickami.za mňa určite áno ale s pevným chrbátom nie ako niektoré čo teraz predavaju