Kde kúpim takýto nočník pre 8 mesačného syna?

lubinaxyz
6. apr 2021

ahojte, viete mi poradit kde zozeniem takyto nocnik pre 8m syna?

ikonica
6. apr 2021

To nie je nocnik ale pomocka na sedenie....

romanka_369
6. apr 2021

@lubinaxyz to je len sedatko..syn este sam nesedi.?

lubinaxyz
autor
6. apr 2021

@ikonica dakujem za opravu 😆 nieco take podobne v nocnikovej podobe neexistuje?

lubinaxyz
autor
6. apr 2021

@romanka_369 nie uplne s rovnym chrbtom

domcci72
6. apr 2021

@lubinaxyz ten maly je tam chuda velmi pokrceny :(

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ikonica
6. apr 2021

Dieta by som do toho nedavala... Presne sko pise
@viestta je to mucidlo a pokial nevie samo sediet ( myslim tak, ze sa dokaze same posadit a nie tak, ze ho ty das do sedu), tak nocnik ani nepouzivaj.....

fiafia
6. apr 2021

Na toto sa nikto nepýtal ale je to hrozne. Načo tie deti mučiť tak skoro. Dieťa sa posadí samo dovtedy ho neposadzat, nepodkladat. Nebola to otázka ale serbel pre 8mesacne dieťa? Nechápem. Pardon no musela som.tento obrázok je hrozný.chuda

ikonica
6. apr 2021

To slovo pomocka som mala dat do uvodzoviek... Len mi nenapadlo vhodnejsie slovo narychlo 😁

lubinaxyz
autor
6. apr 2021

on sa posadi sam, lezie, vstane, posadi sa do bocneho sedu, opat lezie ... len na krizoch ma vystupene 2 stavce, cize nema uplne rovny chrbatik akoby mal mat

ikonica
6. apr 2021

@lubinaxyz a myslis ze tymto mu pomozes? chod za fyzioterapeutom a ten ti to hned vyhovori...

pribinak
6. apr 2021

@lubinaxyz pýtajte sa na rehabilitácie, hentaku haraburdu nekupuj.
To je otras ako tam to dieťa “sedí” a mater ho tam nechá spat.

janula12345
6. apr 2021

Prepac ale 8 mesacneho silou mocou davat na nocnik je podla mna skoro. Hlavne, ak tam za prve, nechce sam byt, za druhe podla popisu nevie poriadne sediet a ma krivy chrbatik. Najprv sa sustred na to, aby pekne zdravo vedel sediet, vyvijal sa mu chrbatik a svalstvo ako maju.. potom aj sam ak bude pripraveny, bude sedkat na klasickom nocniku a aj sa neskor pytat ked pochopi, na co nocnik sluzi..

choco6
6. apr 2021

Dieta zacina byt schopne udrzat potrebu az okolo 1,5 roka a aj to je niekedy skoro. Nášho maleho som davala od 1,5 roka na nocnik aj to sa naucil pišat postojacky v lete do travy a trebalo ho davat kazdych 15-20 minut inak boli nehody kazdy den. Az po 2. narodeninach sa zacal sam pytat a udrzi moc cez 2 hodiny. Keby som to vedela mozno by som usetrila sebe nervy a stresy. Ale co uz v dnesnej dobe chce mat kazdy pomaly novorodenca chodiaceho rozpravajuceho a recitujuceho teoriu relativity 🙈🤷😉

lubinaxyz
autor
6. apr 2021

dakujem vsetkym za odpovede aj nazory

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
asia83
6. apr 2021

@viestta 🤣👍🏻

asia83
6. apr 2021

@choco6 Môj bude mať čochvíľa 21 mesiacov, absolútne nočník neriešim. Vie, čo sa tam má robiť, to je prvý krok. No určite ho tam teraz nejdem nasilu strkať. Nemá to význam. Chúďa moje, netuší, že ON sa tam má vycikať. Zbytočné stresy pre seba a pre neho nepotrebujeme. Stačí dieťa sledovať a zistíte, aké pokroky robí jeho myseľ, kedy eventuálne je schopné chápať, že ono má potrebu urobiť do nočníka.

maximilie
6. apr 2021

@lubinaxyz ked začne samostatne správne sedieť, urcite ho posadzaj na nočník a nenechaj sa odhovorit. Potom je tu milion diskusii ako 2,5r dieta nevedia prinútiť sadnúť si na nočník a ako nevedia co majú do nočník robit.
Moje dieťa totiž popiera všetky reci o tom, ze dieta udrží moc a stolicu od 18mesiacov....
Ja som.moju posadila od kedy samostatne sedela (7-8mes) a od vtedy kaka a cika len do nočníka, od roka sa pyta ,,aaa"
Bude mat 15mes a uz nepotrebuje plienku ani na vonku. Udrzi moc aj stolicu. Ale to je asi zázrak alebo neviem co, lebo všade čítam ze je to nemožné a nereálne tak nechapem potom ako je toto možné
Takže urcite sa nedaj odradiť. Pre dieta je potom nočník absolutne prirodzená a samozrejma vec a veľmi rýchlo pochopi naco slúži. 😉
- aby som popravila, samozrejme ze necika a nejaká od 8mes len do nocnika 🤣🤣🤣
Ale vedela co tam ma robiť
Ale veľmi skoro sa naučila pýtať

asia83
6. apr 2021

@choco6 Matky sa pretekajú, máme také prípady tu v okolí, osobne poznám. Jedna donútila dcéru na nočník keď mala 1,5 roka, ďalšie dve s deťmi v približnom veku začali tie svoje chúdence tiež nútiť na nočník. Jednej cikala a kakala dcéra pri každom strome, keďže ešte nevedela povedať čo chce a rodičia sa báli, aby sa nepocikala do nohavičiek. Ďalšia syna týždeň nechala bez plienky, všetko doma ocikane, okakané, len aby tej prvej mohli povedať, že aj ony majú deti bez plienok. Sprosté. Moja, vo veku tiež podobnom, bola ešte v plienke a ja som sa tým hrdila. Že som z nej neurobila vystresované dieťa plné strachu, že po nej chcem niečo, na čo je ešte, pochopiteľne, priskoro. No jedna z tých opičiacich sa matiek mi dokonca bola ochotná klamať v inej veci. Keďže dieťa tej prvej matky jedlo všetko a veľa (teda podľa nej), klamala mi, že aj jej syn zje porcie ako dospelý človek (chlapec chudý ako pierko). Že nechápe, kde sa to v ňom stráca. Keďže však pravda vždy vyjde najavo, keď som ju stretla potom aj s mužom, počas rozhovoru spomenul, že ich syn nič nechce jesť. Hanbila sa riadne. Nerozumiem tieto “matky”. Ich záujem je im prvoradý pred záujmom ich dieťaťa.

maximilie
6. apr 2021

@asia83 preco si myslíš, že je to stresovanie dieťaťa?
Asi mas naozaj v okolí takú skúsenosť, ale podla mna je oveľa väčší stres naháňať 3rocne dieta po byte, aby si sadlo na nočník, ako keď s tým dieta rastie a berie to úplne prirodzene. Ja to sedenie na nočníku využívam aj pri prezliekanie. Lepsie sa mi oblieka, aj mala si skusa naťahovať si sama legíny, ci naopak- vyzliekat.
Ja skôr vidim v okolí ako deti bojujú pri prebaľovanie, kopu na všetky strany a je umenie ich prebalit.
Mozno je to naozaj aj o povahe dieťaťa.
Inak to pocikavanie na začiatku je bezne pri oducani aj pri starších deťoch.
Aj 4r dieta sa pri hre zabudne

lubinaxyz
autor
6. apr 2021

@maximilie dakujem ❤ praveze on je nacasovany lepsie nez svajciarske hodinky, v rovnaky cas kazdy resp. kazdy druhy den, parkrat zatlaci a je to vonku 😆 nemyslim si ze nechat ho sediet na nocniku 5minut kazdy den bude mat katastrofalne nasledky, neriesim cikanie ale kakanie .... aj tak ked ide tlacit tak sa mi driape na ruky, kde chce aby som ho drzala chrbatikom ku mne s pokrcenymi nozkami a ritkou nizsie ... jednoducho mu to ide v tej polohe lahsie ... ved ani my ludia s prepacenim "neserieme" v stoji lebo to nie je prirodzene !!! a preco mu to neulahcit?
tiez nie som padnuta na hlavu, netlacim ho do toho, ponuknem mu to ako moznost, ked to bude odmietat tak s tym prestanem, rovnako ako ked uvidim ak by bol na nocniku pokrviveny, pokrceny, asymetricky, diskomfortny ....

srdecne dakujem za podporu 👍 je to rarita medzi vsetkou tou vlnou kritiky co sa tu na mna spustila 😆😆😆

maximilie
6. apr 2021

@lubinaxyz presne tak. Ziadne rozdzabkane hovienka az v pisulke neriešime 😅
A ak sa aj stane cikacia nehoda, absolutne ma to neobtazuje, mam dostatok veci na prezlecenie.
Som veľmi rada, ze som ta povzbudila.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
asia83
6. apr 2021

@viestta Vytrhnuté z kontextu. Určite každý rodič chce, aby jeho dieťa čo najskôr pochopilo, že teda nie plienka ale nočník. Nepoznám rodiča, ktorý si povie: ale kľudne nos plienky až do puberty, nočník nepoznáme. Nehnevajte sa, rok a pol je veľmi skoro. Môj syn je inteligentné dieťa, vie, že urobil kako, povie to, vie, na čo je nočník, lebo SME MU TO POVEDALI, ale že by si tam či na záchod sadol a VEDOME urobil svoju potrebu, dovoľte, aby som sa zasmiala. Ste matka ako tie moje známe z okolia, len sa chváliť, že máte doma génia. Ja vám to neberiem, prajem vám to, majte si aj troch, ale aby sa jedenapolročné dieťa STÁLE pýtalo na malú a veľkú, no rovno môže ísť do školy. 👍🏻

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz