Kedy kúpiť posteľ pre dieťa?

ustrachana
2. okt 2012

prosim vas kedy ste davali deti prec z postielky a postielku vymenili za postel? teraz ako pozeram su na trhu krasne postele niektore maju aj zabrany by dieta nespadlo len netusim kedy je vhodne vymenit postielku za postel?

lussy666
2. okt 2012

my sme menili, ked mala dcerka necele dva roky - stale preliezala z posstielky, som sa bala, ze si natluce, tak sme dali velku postel so zabranou🙂

voskovaeva
2. okt 2012

presne tak ako pise lussy666 , len my jsme museli uvolnit postielku pre nove človička 🙂

nikol156
2. okt 2012

My sme teraz v lete prerobili detskú izbu, malý si na to pomaly zvykol, lebo mal tam svoje obľúbené hračky a na stene obľúbenú postavičku a to sa mu veľmi páčilo. Pred mesiacom som ho uložila spať už do novej izbičky, trošku fňukal, ale po 3 dňoch už bolo všetko ok. Teraz aj oveľa lepšie spí ako predtým, lebo sa navzájom nerušíme a nebudíme. Teraz pred týždňom sme mu kúpili zábranu na posteľ a myslím si, že cez víkend sa pokúsime spať na veľkej posteli. Synček má teraz 2 roky a myslím si, že teraz bol ten najlepší čas na osamostatnenie sa. Uvidíme ako to dopadne. Držím palce!!!! 🙂 🙂

natalinka98
2. okt 2012

My sme malej vymenili postielku za postel, keď mala asi 20 mesiacov. Hrozne sa v nej vrtela, búchala si hlavičku o tie tyčky, v noci bola každú chvílku hore. Novú postel sme zatiaľ nekupovali, dali sme jej takú staršiu a má ju spojenú s našou posteľou, takže teraz máme v spálni také malé letisko. 😀 Novú postel aj izbičku dostane asi na vianoce, ale neviem či tam bude chcieť spinkať. Uvidíme. Zatial nám to takto vyhovuje aj keď sa často zobudím na to, že malá leží na mne alebo ju musím hladať po tej veľkej posteli. 😀 Aj preto sa ju bojím dať do svojej izby, lebo stále v noci cestuje po posteli. 😀

stanislavao
2. okt 2012

my mame postel novu asi 2 mesiace. cize do tych 3 rokov moze byt dieta v postielke. kupili sme taku s rozmermy 160x70 cm. lebo zas uplne velka zbytocne miesto zaberie a to mu este netreba.

carmella
2. okt 2012

ahoj aj my sme menili dost skoro Maly Mal necele 2roky

mummy01
2. okt 2012

my sme dali maleho do postele pred 2 tyzdnami

kosta123
2. okt 2012

Moja malá spí sama v posteli od 20 mesiacov.

bambibam
2. okt 2012

Kedže bol na ceste Miško ,Stella tam bola 1rok a 4 mesiace,potom išla k staršej sestre do izby na klasicku veľkú posteľ 200x90 ,nakoľko sú vysúvacie - mladčšia hore,staršia dole. Ked Stella padne na Veroniku tá ju dá naspäť hore na svoju posteľ,ak sa nezobudí ovšem na zemi 🙂

jupesape
2. okt 2012

náš malý spinká od 1,5 roka vo veľkej posteli bez zábran a nespadol ešte ani raz a to bude mat už 3 roky v decembri to záleží na dieťati či tam bude spat 🙂

dankamat
2. okt 2012

fiiiha pozerám, že my sme asi rýchly 😀 malý od 1r. spáva v postieľke na najnižšom a bez zábrany, ani raz mi nespadol (aj keď som dával zo začiatku matrac na zem) a hlavne sa naučil chodiť sám spinkať aj na obed aj večer. Nemusím ho teda vyberať, ide spať kedy chce a keď vstane, tak sám príde 🙂 Zatiaľ kým sa vmestí do postieľky ho necháme takto a neskôr kúpime väčšiu posteľ.

terina25
2. okt 2012

my sme min.týždeň dcére kúpili posteľ - 90*200 cm.donesú nám ju až koncom oktobra,tak som zvedavá ,čo bude...a dcéra má 3 roky a 8 mesiace. niekto si povie, že až teraz sme kupili posteľ? áno až teraz.pretože ja si chcem svoje deti užiť pri nás v izbe a nie nechať ich spávať samé už od 2 rokov.detsvo im prejde rýchlo a ja si ich chcem užiť čo najdlhšie.ani teraz nebude spať sama v izbe,ale bude stále s nami v spálni.syn - 2 ročný spí stále v postieľke. je to tak bezpečnejšie. min.týždeň sme sa vrátili z dovolenky a tam spali deti na posteliach a bolo to na figu.vobec sme sa s mužom nevyspali,lebo sa krútili po posteli, kopali nás a viackrát by boli spadli z postele.nepomohli ani ,,zátarasy,,Celé noci sme nerobili nič iné,len ich premiestňovali po posteliach,aby nespadli.Ale aj tak sme tomu nezabránili - syn padol rovno na dlažbu - ale vtedy nespal-skákal po nej 😢 A to nehovorím o tom,že keď nebudú spať v postieľke,ale na posteli,tak po nej budú skákať a keď bude treba spať,tak z postele jednoducho ,,odídu,, kdežto z postieľky odísť nemožu-teda možu,ale moje odtiaľ nevychádzajú.

ale zase to záleží od dieťaťa. moje deti sú také pojašené,že keby to bolo možné,tak by som ich nechala spať v postieľke aj do 18 rokov 😀 😀 😀

katren
2. okt 2012

https://www.modrykonik.sk/forum/ma-1-az-3-roky/kedy-dat-dieta-do-velkej-postele/
Dominika spi vo velkej od roka a pol 😉 Misko tak pojde teraz tiez, ked sa mala narodi 😉

biancarv
2. okt 2012

Ahoj ja som vymenila postielku za posteľ, keď mal synček asi tak rok a pol a nikdy mi z postele nespadol. 😉

m.i.r.i
3. okt 2012

http://www.mamaaja.sk/dieta/batola/cas-na-ve-ku...

nas siel ako 2.5 rocny - zalezi od dietatka..nas nevyliezal z postielky, necestoval, spinkal vo vaku, takze nam nehrozilo nic take, ze vypadne...viacmenej sme ho dali do velkej preto, lebo sme sa chystali do skolky, tam uz nemaju detske postielky ale male ozajstne postele..maju prikryvky a nie vaky..tak sme pocas letnych horucav aj tak zrusili vak a dali ho do velkej postele..ak by nebola ta skolka, tak by tam asi este spinkal..aj ked mu uz ta postielka zacinala byt mala, uz ma nejakych 97cm..
Na druhej strane ale ak mas dieta co lozi po postielke, stavia sa, dviha nohy a vylieza a je uz aj dost vysoke, tak moze byt ta postielka nebezpecna a je treba ho dat do velkej skor..ale vsetobecne je to tak okolo 2r. (vid aj clanok hore)

lenka_b
3. okt 2012

Dcerka bude mat 3 roky o 2 tyzdne a ako darcek dostane Princess Toddler bed 🙂 So zabranou samozrejme. Je to o nieco vacsie ako postielka..

bibistec
3. okt 2012

dcerka spala v malej postielke asi do roka a pol a uz sa tam otlkala a budila preto potrebovala vacsiu postel. kupili sme tu 160 x 70 je v nasej spalni vedla nasej postele a ma aj tu bocnu zabranu aby nespadla, ale aj cez to sa jej podarilo spadnut ale sa ani nezobudila. takze je to fajn.

alex31
3. okt 2012

nas maly bude mat 3 v novembri a prave tento tyzden sme kupili postel pre chlapcov .... krasnu 90x200 v tvare formule ... 😀 maly je z nej nadseny ... bocne kridla su tiez vyvysene takze posobia ako zabrany .... cez vikend skladame postielku a stahujeme sa do velkej postele do vlastnej detskej tak som zvedava ako tuto zmenu budeme zvladat 🙂