Kedy začať používať paplónik a vankúšik do postieľky?

zuzuk22
25. nov 2013

Chcela by som sa spýtať ze od kolkeho mesiaca ste vašim detickam dali do postielky paplonik z vankusom ??? Lebo nemám s tým este žiadnu skúsenosť . Dakujem

brumka
25. nov 2013

vankusik sme zacali davat tusim dakedy po roku az po 1,5 roku nepamatam si akurat viem ze uz ako 2 rocna normalne spavala v postely s paplonom a vankusom 🙂

m.i.r.i
25. nov 2013

my sme spavali do 2.5r vo vaku...to bola najlepsia vec aku poznam..z toho sa dieta neodkope...nas hned ako presiel zo zavinovacky tak spaval vo vaku...vankusik sme nemali vobec..az potom po 2.5r som mu dala uplne nizky vankusik, to znamena, ze teraz ma len deku obalenu v obliecke...a ma paplon...zacali sme davat z toho dovodu, ze po prve siel uz do skolky a tam mali paploniky a po druhe- zacal chodit sam v noci cikat a tak by sa z vaku nevedel dostat..inak by bol v tom vaku doteraz, chcela som dat aj usit🙂 Lebo teraz ho stale chodim prikryvat a vecne ma holy chrbatik..ked bol malicky, spaval v izbe pri 18st, niekedy aj menej...teraz musim nechat aspon 21-22, lebo sa bojim ze prechladne ako sa odkopava.
Babatkovske perinky do malej postielky sme nevyuzili vobec...vankusik uz vobec nie..to bolo len na okrasu..jedine co som vyuzila bolo hniezdo...

salome_82
25. nov 2013

My sme zas ten vak používali dva týždne. Potom som kúpila deku, z jednej strany dekovina a z druhej bavlna. Od 8 mes. jej dávam deku, rozmerovo dosť veľkú 130x100 cm. Dcérka sa rada babuší, celá sa do nej zakuklí, prípadne keď leží na brušku, tak roh deky si dá pod hlavičku. Teraz sa blíži k jednomu roku a ja uvažujem nad vankúšom a paplónikom, nejakým antialergickým. Vankúšik chcem pomaly preto, lebo vidím, že si nevie nájsť polohu pri zaspávaní, buď si dá tú deku pod hlavičku alebo si ľahne na spinkáčika.

drobec87
25. nov 2013

Moja má rok a spinká vo vaku, je to super vec. Vankúšik ma akože - deka v obliečke, ale taký nízky. Paplónik použivame zriedka, tiež len tenký. Ak mám pocit, že jej je chladno. Aj tak sa odkope. A tiež použivame aj hniezdo, aj keď má postieľku najnižšie. Veľmi sa krúti počas spánku, tak aby sa neudrela 🙂

alena16
25. nov 2013

@zuzuk22 Paplonikom ju prikryvam od narodenia, vankus jej dam az neskor, mozno po roku, dvoch. Spaci vak som použila par krat ale mala sa v noci toci, prevracia a vo vaku nebola taka mobilna, hnevalo ju to, tak ho nepouzivam a viac krat za noc ju idem prikyt.

zuzuk22
autor
25. nov 2013

Dakujem Vám 🙂

jajus28
25. nov 2013

@zuzuk22 ja som kupila pred narodenim celu sadu, hniezdo, vankus, paplon, baldachyn, najskor spaval vo vankusi, od 4 m pod paplonom a od 6m aj vankusik ktory je uplne nizucky, teraz ma 20m a spava vo vaku, ja mam velmi tvrdy spanok preto u nas zakryvanie nehrozi 😉 a uz teraz mam s toho obavi ako sa budem budit na to ked budem musiet zakryvat kedze sme v stadiu ucenia na nocnik 😉.

anetkaadamko
25. nov 2013

náš šrobik bude mať 2 roky a okupuje naše paplony 🙂