Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri
  Príspevky pre registrovaných používateľov sa ti nezobrazujú.

  Ahojte maminky. S čím si privyrábate popri deťoch? Rada by som s niečím začala, rodičovská je nič moc.

  Baby, poraďte dobrú komédiu. Nevieme, čo pozerať. Niečo novšie 😊

  Maminy, ktoré máte dieťa súdom zverené do starostlivosti. Ako to je so stretavaním sa deti s otcom? Súdom nemáme určené kedy a na koľko, len, že po dohode. Fungujeme tak, že Ex si deti berie každý 2. víkend ( 2 roky). Ale v poslednom čase ma strašne štve. Ja teoreticky očakávam, kedy ich asi vezme. Ale on sa za 2 týždne neozve, ani deťom, ani mne. Nedá vedieť, či príde. Niekedy len deň predtým, niekedy v ten deň ráno... dnes sa vôbec neozval, tento víkend by ich mal mať on. Ja neviem či dôjde. To mám bežne po škole čakať s deťmi, či príde? A on dá vedieť, že o 20 minút som tam. To je dohoda? Upozornila som ho veľa krát, nech aspoň napíše cez týždeň, či to platí, alebo čo. Kašle na to. Xy krát ani neprišiel pre deti a poslal svoju matku, že on s nimi cez víkend ani nebol.

  Odrážadlo Funny Wheels áno, či nie? Máte niekto?

  Baby, ktoré plienky kupujete???

  Maminy, tip na dobré odrážadlo??? Pre chlapčeka. Čo vydrží dlhšie. S ktorým ste spokojné, máte odskúšané?

  Baby, kupujete Dada plienky? Spokojnosť? A ak áno, ktoré? Rozmýšľam, že skúsim 10 mesačnému synovi. Doteraz sme kupovali pampers premium. Veľkostne sú rovnaké?

  Ahojte. Začínam rozmýšľať nad Vianočnými darčekmi. Poraďte čo kúpiť. Absolútne neviem. 6 ročnej asi skateboard, viac krát spomínala, žeby ho chcela. Ale čo kúpiť 9 ročnej a synovi na 1 rok???

  Neobjednával niekto tie rozprávky s figúrkami? Oplatia sa?

  Máte niekto spaci vak Natulino s nožičkami? Oplatí sa?

  Baby, spací vak...
  Grobag alebo Toddiebag? Alebo iný?

  Máte niekto Toddiebag spací vak? Oplatí sa? Alebo poraďte iný, kvalitný. Ďakujem.

  Kde objednávate deťom pančuchy? Konkrétne pre chlapčeka 9 mesiacov.

  Maminy, aké máte prechodné fusaky? Na jeseň/jar. Rozmýšľam nad emitex, len sa neviem rozhodnúť pri materiály. Či bavlna/fleece alebo fleece /softshell. Mám 9 mesačného chlapčeka.

  Maminy, prosím o pomoc, radu.
  8 mesačný syn nechce jesť, piť. Opakuje sa to od 6 mesiacov, ležali sme aj v nemocnici na infúziach. Asi mesiac len na silu ( striekačka, atď.), potom cca 2 týždne začne pekne jesť, piť. Odrazu zase nič. Dostanem do neho 50 max 60 gramov či ml. a vreskot. Krv, stolica, vytery ok, aj moč. Zistili len zvýšené hodnoty na intoleranciu laktózy, pije bezlaktozové mlieko. Všetko bolo ok možno 2 týždne a odrazu zase nechce, viac spí, než inokedy. V priebehu 3 a pol mesiaca je to 3 x. Som bezradná, nevládzem mu dávať na silu jesť a piť x hodín denne, cez plač. Lekári nevedia čo mu je. Len toľko, že piť a jesť musí. Vie sa mi dostať do stavu dehydratácie, raz to bol stav na infúzie, inokedy na silu aspoň minimum vypil, hoc málo, bolo to ltt, že doma sme to zvládli. Netuším absolútne, že čo, hoc je to moje 3.dieťa. Prosím o radu.

  Ahojte
  Od akého veku ste používali paplónik?
  Malý má o chvíľu 9 mesiacov. Rozmýšľam čo v zime. Neviem, či nieje skoro na paplón, či si ho nestiahne na hlavu. Alebo ďalej obzerať väčšie spacie vaky?

  Ahojte. Ako ste zvládli svadbu s 8 mesačnými drobcami? Čo určite nezabudnúť? Sme pozvaný na svadbu a nerada by som tam bola len 2 - 3 hodinky, keďže máme aj staršie deti, ktoré sa určite budú zabávať. Svadba sa koná našťastie max pol hodinku pešo domov.

  Baby, dali ste sa niektorá očkovať s vrodenou trombofíliou? Ak áno, ktorou vakcínou? Určil vám to lekár, či ste potrebovali papier, alebo ako to je? Ďakujem.

  Ahojte.
  Dávate niekto deťom bezlaktózové jogurty? Ak áno, aké a kde kupujete? Tolerujú ich v pohode, aj pri intolerancii na laktózu? Malý má o chvíľku 8 mesiacov, nedávno mu zistili tú intoleranciu. Dosť sa toho bojím, predtým ako mi zjedol jogurt, tak už nechcel jesť aj niekoľko dní. Momentálne zje minimum mäsa a zeleniny ( asi také obdobie), neviem čo mu dávať. Som rada za každý hlt, čo zje, keďže sme už boli aj na infúziach. Ovocné príkrmy zje, s kašou bojujeme. Teraz mu vadí všetko, kde sú kúsky, až ho napína 😔 Zuby 0. Dajte nejaké tipy, čo by ešte mohol 😊
  On mi už vcelku pekne papal, kým neprišli problémy a skoro 2 mesiace trvalo, kým zistili príčinu. Viac ako mesiac sme fičali na striekačke mlieko, čaj, keďže odmietal všetko a chudol. Teraz som vďačná aj za tých 150 ml mlieka čo vypije sám, bez striekačky 🙏🙏🙏

  Baby, ako je to s UM na recept? Poisťovňa to nehradí? Konkrétne Dôvera. Platila som plnú sumu, malý má 7 mesiacov. 1. krát mlieko na recept nutrilon bez laktózy. Zistili mu intoleranciu.

  Ahojte mamičky.
  Malému 7 mesačnému zistili pleseň v stolici. Nemáte s tým skúsenosť? Liečba, čo bolo ďalej? Brali mu aj krv, či nemá alergiu. Zatiaľ niesu výsledky.
  Po liečbe tej plesne, sa zlepšil stav detí? Totiž už mesiac a pol máme problém s jedením a pitím. Boli sme aj v nemocnici na infúziach. Nič nezistili. Až dnes tá pleseň a ďalej neviem. Sú horšie a lepšie dni. Niekedy čo to zje, vypije, niekedy bojujeme so striekačkou. Už nevládzem. Predtým povedali, že asi prechodné obdobie len, keďže na nič neprišli. Dúfam, že zistia príčinu a bude dobre.

  Krv v moči u bábätká? Nestretli ste sa s tým? 7 mesačný chlapček odmieta jesť, piť. Crp nízke 8. V moči krv 1 + Teplota mierne zvýšená 37,2. Zastupujúca lekárka poslala moč na rozbor. Pred pár dňami mi vyvracal jogurt, odporučila urobiť vyšetrenia na alergie. Pred mesiacom sme ležali v nemocnici na infúziach, tiež odmietal piť a jesť. Nič nezistili.

  Maminy, oplatí sa kupovať penovú podložku? Využijeme dlho? Silno nad tým rozmýšľam, malý má 7 mesiacov. Na deku ho dávať na zem, to môžem každý deň prať. Našla som napr. Casmatino. Máte niekto? Či zbytočne kupovať?

  Baby, prosím o radu.
  6 mesačný syn mi odmietal jesť, piť, bolo toho veľmi málo čo som do neho dostala. Redšia stolica. Skončil na infúziach. Všetky vyšetrenia v poriadku, krv, moč, stolica aj vyteri. Zhodnotili to, ako prechodné obdobie a mám byť trpezlivá, dostať do neho čo najviac. Pije už lepšie trošku, aj keď s problémami, bojujeme s tým. No zase má hnačkovú stolicu 1 až 2 x denne. Nestretli ste sa s tým, čo to môže byť??? Probiotiká berie, dávala som mu aj hylak, nezabralo. Nepasuje mi to, aby sám od seba nechcel jesť a piť, plus tá hnačka.

  Ahojte maminy. Prosím o rady, tipy, skúsenosti.
  Ako ste naučili niekoľko mesačných drobcov piť??? Syn má 6 mesiacov, papa menej, čo by nevadilo, keby aspoň chcel piť. Skončili sme preto v nemocnici na infúziach. Momentálne sme už doma a je to boj. Každý hlt dobrý. Čo vašim zachutilo? Už jedno či sladké, či aké. Alebo z akej fľaše? Neviem čo skúsiť. Hoci čo. Lyžičku, striekačku skúšame. No nechcem s ním bojovať, chcem ho naučiť piť. Ani granulovaný čaj nepomáha. Ani čistá voda.

  Baby, ako donútiť drobca piť, čo mu dať??? Má 6 mesiacov. Už sme v nemocnici na infúziach, nič mu nezistili. Pije o polovičku menej mlieka, než pil. No čaj, voda, nič. Kým nezačne piť, nemôžme ísť domov. Čo robiť?

  Maminy, prosím, poraďte.
  6 mesačný syn nechce papať ani piť. Má bolesti bruška, 1 až 2 x na deň úplne riedku stolicu. Hneď čo i len trošku sa napije vrešti, kope. Boli sme aj na pohotovosť, kde mu dali kvapky do uší, že čo ak. Včera na výter, výsledky až zajtra. Dávam mu probiotiká, enhydrol, teraz trošku spapal ryžu s mrkvou. Ako mu pomôcť? Nevydržím len tak čakať do zajtra. Určite ho boli bruško, preto nič nechce. Volala som teraz s lekárom, tak sa mám snažiť, aby aspoň pil. Snažím sa, no veľmi málo vypije. Dávam mu aj so striekačkou, no cez plač to nejde. Zatiaľ piša, hoc trošku menej, je veselý, až na to pitie a papanie... Akurát viac spí. Ako mu ešte pomôcť? Hrdlo má v poriadku, to mu pozerali.

  Baby, nejaký recept na ryžovo mrkvovú polievku pre 6 mesačného drobca? Niečo hustejšie ako príkrm. Lekár vravel, nech skúsime. Má veľmi riedku stolicu 1 - 2 x denne a pije veľmi málo tekutín, momentálne enhydrol. Asi niečo s bruškom. Čakáme na výsledky z vyteru.

  Baby pomoc.
  Ako odobrať moč 6 mesačnému chlapčekovi? Tie sáčky sa odlepujú. Máme zaniesť k lekárovi.

  Baby, syn 6 mesačný má teplotu. Po odčítaní 38,4. Aj to som zistila len dotykom, že asi má teplotu, tak som odmerala. Inak mu nič nieje. Čo to môže byť?? Nevidno, žeby šli zúbky, zatiaľ žiadne nemá. Akurát nemá extra chuť do jedla, pripisovala som to tomu, že je dosť teplo.