Koliska verzus postieľka

slenky
11. sep 2017

Damy, chcela by som sa spytat, ci je lepsie kupit pre novorodena klasicku postielku, alebo kolisku? Moze vobec koliska uplne nahradit postielku? Detska izba je velka, takze nemam problem s priestorom.

11mirka22
11. sep 2017

Úplne asi postieľku nenahradí, možno dočasne, ale môžeš ho V nej hojdat. Časom isto postieľku budeš potrebovať, teda ak nebude spinkat s tebou.

admet
11. sep 2017

zalezi od toho, kolko penazi mas a ako efektivne ich chces vyuzivat. Lebo dieta moze byt v koliske radovo len par mesiacov, kym klasicka postielka je investicia na niekolko rokov.

lia67
12. sep 2017

@admet máme kolísku, veľmi dobrá vec. Cez deň ju mám v kuchyni a v noci v spálni. Pod kolískou mám plienky a všetko čo potrebujem. Ja kolísku využívam na 100 %. Postieľka je na začiatok zbytocne veľká👶sa v nej stratí. Ja som s kolískou veľmi spokojná.

monika15
12. sep 2017

urcite postielka, koliska somarina sorry :((

vilma7
12. sep 2017

Mám 3 postieľky k dispozícií a syn spí so mnou 😀 (drevená v detskej izbe, cestovná a prisuvná k posteli). Kolísku k tomu našťastie už nemám. Jednoducho nechce byť sám, a takto to vyhovuje obom, kedže ešte aj v noci kojím. Túto výnimočne akurát len 3x.

siska53
12. sep 2017

@slenky my sme mali len postielku,mala len prednedavom z nzj odisla (mala 4,5r.),aj to kvoli tomu,ze ja pouraze som ju nevladala prestahovat. A muz vzdy zaspal...

No musim.povedat,ze aj tak spavali dost casto s nami r

siska53
12. sep 2017

@slenky radsej..
Ak ale mas vela miesta a penazi,tak kup..
Nam stacila

slenky
autor
12. sep 2017

@11mirka22 ano, koliska by bola tak na prve 4 mesiace

slenky
autor
12. sep 2017

Tak ja som pozerala tu kolisky co mamicky predavaju a za 60 euracov kupim peknu, ved nemusi byt nova na tych par mesiacov a potom by som ju predala a kupila postielku. 🙂

janickacrazy
12. sep 2017

@slenky Kolíska je pekná, ale dieťa si tam zvykne, že sa bude hojdať, ked ho potom dáš do obyčajnej postieľky, tak ti može plakať, lebo bude zvyknuté na hojdanie. Toľko skúsenosť mojej tety, malý jej potom v postieľke reval o dušu, takže za mna určite nie.

nika898
12. sep 2017

@slenky ahoj ja som mala najprv postielku a potom sme kupily aj kolisku. Maly sa hojdat nechcel ale vyuzila som ju na 100% kedze bola na kolieskach mohla som ho presuvat ako som potrebovala. Ak mas dost peniazkov tak kup oboje postielku si daj do spalne a kolisku mozes vyuzivat kdekolvek podla potreby 😉

dai
12. sep 2017

@slenky ahoj... ja som vzdy mala na spanie pre deti klasicku postielku - prve 2 roky u nas v spalni a kolisku v obyvacke/jedalni/kuchyni🙂 kde som potrebovala - nechcela som babo pokladat len tak na zem ci sedacku ked cez den spinkalo a zaroven som ho chcela mat pri sebe , takze toto bolo pre mna naj riesenie...

slenky
autor
12. sep 2017

Tak dakujem Vam zienky, vyzera to tak ze namiesto novej postielky radsej kupim pouzitu a aj kolisku 😀

uskrnica
12. sep 2017

@slenky dobre rozhodnutie aj ked moja Sofinka ma len postielku a uplne v pohode. Spinka pekne🙂

chellina
12. sep 2017

Nam kupili svokrovci kolisku a urcite ju vyuzijeme kupila som do nej poriadny matrac lebo casto tam byvaju len take tenucke a nic moc a budeme pouzivat to na zaciatok. Je na kolieskach mozem si drobca presuvat aj do obyvacky a tak lebo mame dvoch psov velkych tak nechcem ho davat moc niekde na gauc len tak ked bude taky malinky a pokladat vsade mozne tak si ho popresuvam v koliske. Su aj postielky na kolieskach ale kto by sa s takou velkou chcel teperit a presuvat to hore dole. Hento je sikovne a ked vyrastie tak predame. Stala ich 30€ tusim v rakusku kupili od jednej pani ja si ale do toho sijem mantinel zvlast lebo som doma a nudim sa tak som sa chcela nejako vyzit kreativne.

rebeka7501
12. sep 2017

Dcera bola do cca 3 mesiacov v koliske , da sa "zabrzdit" hupanie. Potom sup do postielky a vobec jej nechybalo hupanie.

slenky
autor
12. sep 2017

@chellina ta je krasna, aj ja rozmyslam ze na kolieskach, je to prakticke a tiez mam Weimara, tak asi bude najlepsie ked bude babo vyssie polozene 🙂

petuska2110
12. sep 2017

Pri staršom som mala len postieľku, pri mladšom sme mali najprv niečo ako kolísku a neskôr až postieľku. Veľmi podobné ako na obrázku. Za mňa to bola dobrá kúpa, malý ju mal veľmi rád. Keď bol väčší prešli sme do postieľky. Táto kolíska mala vybrovanie aj húpat sa dala. Plus kolotoč a tú striešku mal tiež rád, keď spinkala ju mal zavretu a mal svoje intimco. Viac sa mu páčilo v kolíske ako v postieľke. Náš bol veľký narodil sa cez 4kg a 52cm a vydržala do 5m niečo a keď som ju dávala preč nebola ešte úplne malá ešte sa v pohode zmestil len už sedel a vymýšľal tak sme ho dali racej do super bola nastaviteľná výška a kolieska. No každé dieťa je iné a tak sa tam niektorému páčiť nemusí. Za mňa ako som písala odporúčam, dá sa kúpiť použitá lacnejšie a potom predať.

macko2013
12. sep 2017

ja by som zvolila postieľku ,my sme si
k tomu zohnali starý kočík len na doma, je to veľmi praktické. Keď bol môj synček malinky tak bol prevažne v tom kočiaru, mohla som ho uhojdať aby spinkal a potom zavrieť napríklad na balkón ci do izbičky, fakt super vec, alebo som ho mala pri sebe keď som varila . Bolo to na nezaplatenie, doporučujem

janickacrazy
12. sep 2017

@macko2013 Aj my sme to tak mali, mne to celkom vyhovovalo, nad kolískou som ani neuvažovala, lebo tú človek využije len krátko 3-4 mesiace, deti rastú ako z vody a čas letí. Ten kočík mám ešte stále, malý má už skoro 2 roky a občas sa v nom ešte vyspí, takže sme ho fakt využili. Ale ked človek čaká prvé bábo a má peniaze, tak nakúpi kadečo, ja už pri treťom som len praktické veci kupovala. 😂😇

macko2013
12. sep 2017

to teda suhlasim