Kozmetika pre bábätka

vemi23
31. jan 2023

Ahojte idem si objednávať z lekárne nejaké veci a chcela by som si už vybrať nejakú kozmetiku pre bábätká. Možno je to ešte skoro do porodu mam mesiac aj niekoľko dní, ale chcela by som to už mať nachystané. Dávam skôr prednosť kvalitnej kozmetike , prírodnej, bio...
Rozmýšľam nad značkou Weleda, NeBiolina,
Máte skúsenosti? Alebo svoju obľúbenú značku? Ďakujem 🙂

vevulik18
31. jan 2023

@vemi23 ja som používala sebamed, aj sem tam po ňom ešte siahnem 🙂 ale za mna weleda, krém na zapareniny, je skvelý 🙂 ešte sme mali aj mixu, ten umyvaci olej s pumpou a ten bol tiež super aj krasne voňal 🙂

kris_tin257
31. jan 2023

Stačí ti len krém na zapareniny, bábätko žiadnu kozmetiku nepotrebuje 😊

enoula
31. jan 2023

Dopredu moc nemusis kupovat. Ak nebude mat ziadne problemy, realne staci na zaciatok krem na zadok (weleda je super) a mydlo. Ak by bol problem so suchou pokozkou, od la roche lipikar mlieko je fajn

bluemoon24
31. jan 2023

@vemi23 ja jsem mela bepanthen na zadek, 100% merunkovy olej (kvitok) lisovany za studena na masaze briska, welleda sprchovy gel a sampon 2v1 na umyvani zadecku + potom na vlasky, krem proti chladu welleda - kdyz bylo venku pod nulou a telove mleko pro pripad velmi suche pokozky (to jsem pouzila asi 2x, po porodu se maly cely supal) - welledu jsem mela tu zlutou mesickovou radu.

petamich
31. jan 2023

kym maly nemal ekzem nepouzivali sme nic okrem weleda mydla na zadok a sudokremu/bepanthenu, neskor sme museli premastovat na radu pediatricky

za mna prve mesiace ziadnu kozmetiku vacsinou netreba 🙂

vemi23
autor
31. jan 2023

@kris_tin257 ja viem uz mam v kosiku bepanthen ale potom na neskor 🙂ja som typ co chce mat uz vsetko nachystane

anavixy
31. jan 2023

Ja mam na umyvanie detsku Bidermu a na pokozku LaRoche Posay Lipikar mlieko. Za mna hlavne nech je to neparfumovane a nech to nie je olej (ten nehydratuje). Realne som telove mlieko pouzila parkrat, lebo mala krasnu pokozku, ale niektore deti maju pokozku suchu a tie si zasluzila vyzivne hydratacne telove mlieko 🙂 mydlo som zo zaciatku davala len na vlasky a zadocek, teraz uz umyvam celu a stale som verna Bioderme (hlavne ta litrova flasa vydrzi asi dva roky 😄). A na zadocek kazdy preferuje nieco ine, ja som tiez pouzivala Bepanthen, v zalohe mam aj Imazol, Sudokrem (nie som fanusik), rybiu pastu (ten smrad som nedavala, ale urcite velmi dobra vec) a dobre ohlasy ma aj Spiridea krempasta.

saxana000
31. jan 2023

Nivea Weleda a Penaten mi nosila sestra z Rakuska ten bol super

zuzudrnda
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kris_tin257
31. jan 2023

@vemi23 tak my sme pridali iba Bupi mydlo, malý mal atopický exem a kožná poradila že klasické bupi mydlo je najlepšie na umývanie. Keď už umývame aj vlasy po 2.5 roku tak ešte weledu šampón + elmex detskú pastu a inak nič iné mu nedávame

vemi23
autor
31. jan 2023

@zuzudrnda nebudem to pouzivat hned samozrejme zo zaciatku bez kozmetiky

thereisabear
31. jan 2023

@vemi23 nechtíková weleda a detské mydlo stačí

ropucha6
31. jan 2023

Ja som si tiez toho ponakupovala a len na to pozeram uz treti mesiac, ze mozno raz 🙂 realne fakt krem na zadok a na telo pouzivam olej, co som dostala este v porodnici. Na celo malej predpisala pediatricka taky mastny krem z lekarne.

kukulienka999
31. jan 2023

@vemi23 bupi mydlo na ritku a záhyby, detsky olej aviril a rybia masť na zadoček. Nemal ani jednu vyrazku dokonca za cely život ani zapareninu. Teraz čakám druhé, v marci rodim a skúsim to opäť.

andreatytler
1. feb 2023

Na telo len neparumovane, jemne mydlo 1-2x do tyzdna
Na ruky a tvar aj LaRoche Posay Lipikar krem.

vemi23
autor
1. feb 2023

V Dm pozeram ze majú novú značku MUSTELA ale uz som sa rozhodla pre weledu 🙂

nairia
2. feb 2023

staci bepanthen/sudokrem a u nas, kedze mam zimne babo, weleda do zimy. kupila som olej detsky, ked sa jej spravil nejaky ekzem ci co, tak to len zhorsilo, cize teraz jedine kyselina mliecna. inak detska pokozka nepotrebuje ziadnu kozmetiku, staci cista voda.

niqua
5. feb 2023

@vemi23 ahoj 🙂 jednoznacne weleda je ozaj prirodna...vedia, co robia..