Krém pre dieťa s atopickým ekzémom

terina25
4. jún 2012

Ahojte mamičky.Mám 3 ročnú dcéru u ktorej sa objavil atopický ekzém v oblasti lakťa ľavej ruky.Kožná nám predpísala nejakú robenú mastičku-názov neviem a potom protopic.ten som ale nedávala,keďže má samé negatívne účinky.mastila som jej to potom infadonalom,ale od toho sa jej vyhodili zase iné vyrážky 😖 takže som prestala mastiť a zmyzlo jej to samé.Odpozorovala som,že pravdepodobne to bude mať buď od čokolády alebo jahod.Robili jej teraz testy na alergo,ale výsledky ešte nie sú.Takže som čokoládu vysadila a ani jahody nepapá a chvalabohu už ekzém nemá.-klop klop.

Ale kožu na ruke má takú suchú.Chcem sa spýtať,či deti s atop.ekzémom niečím natierate,ak aj nemajú momentálne ekzém.Ja som jej kúpila teraz linolu,ale je tam napísané,že sa smie používať max.4 týždne.

takže natierate deti niečím alebo nie?a ak áno,tak čím?poraďte mi nejakú dobrú masť príp.mlieko,ktoré sa može užívať dlhodobo,nie len napr.mesiac.a cenovo aby to nebolo tiež drahé max.10 eur.pretože nechcem zase kúpiť nejaký drahý krém od ktorého sa mi zase vyhádže.

ďakujem za všetky odpovede.

xlucia
20. jún 2012

@pjana a na suche miesta nam vyborne zabera bepanthen

pjana
20. jún 2012

@xlucia no neviem ako je to s tou indulonou, niektori tu spominaju cervenu a ini modru a podla toho co som ja citala, bola cervena v prevahe. No ale asi budem toho musiet viac vyskusat, kym nieco zaberie. Ale dakujem za rady🙂

xenicka13
20. jún 2012

@pjana presne takuto liecbu nam dala kozna, ked mala dcera 2 tyzdne a fenistil som poctivo davala do 18 mesiacov a malej to zmizlo, cokoladu, citrusy, ocot nedavam

pjana
21. jún 2012

@trnka77 dakujem za tip, vyskusam. Len moja mala nema iba take suche miesta, ale su to suche miesta s fliacikmi cervenymi resp. zltymi.Aj vy ste take mali? Este mam na teba otazocku, kedze ste tiez menili lekara. Ku koznemu ides vlastne na odporucanie pediatra. A ako je to v pripade, ze chces ist k druhemu koznemu? Tiez potrebujes odporucanie od pediatra? A je vlastne potrebne aj koznemu, ku ktoremu nechces nadalej chodit to aj oznamit, alebo tam vlastne uz len neprideme? A nieje to vlastne nijak casovo limitovane, za aku dobu mozes zmenit lekara? Prepac za mnozstvo otazok, ale fakt netusim ako to je.

pjana
21. jún 2012

@xlucia a este sa sa ta zabudla spytat: po akej dobe, ked si pouzivala tu indulonu si videla zlepsenie?

pjana
21. jún 2012

@xenicka13 cize vy ste mali tiez fliacky po tele a na to vam predpisala fenistil? a ako casto a po kolko kvapiek si jej davala? Davala si jej aj nejaky krem na fliacky, ci len fenistil?

xenicka13
21. jún 2012

hlavne na licach zazaciatku sme natierali locoidom, ked sa to ukludnilo zarabanymi mastami balneum mam dodnes, na premastenie exipial lipolotio a fenistil 3krat denne po 10 kv, po roku 2 krat 10 kv. a v 18 mesiacoch raz denne teraz uz nedavam fenistil kozu ma peknu, ale dietu dodrziavam 🙂

xlucia
21. jún 2012

@pjana my sme indulonu vyskusali a synovi sa pohorsilo takze my ju neopouzivame

pjana
21. jún 2012

@xlucia aha, no ja som ju vcera vyskusala a zatial nic, dnes rano som hrudnik malej natrele cervenou a chrbatik modrou, aby som videla rozdiel.

trnka77
21. jún 2012

@pjana u nás boli pred rokom a pol spúšťačom exotické citrusové plody,od vtedy neje citrusy a paradajky,vyhodí sa mi aj z jahôd...miesta má len suché,bez fliačikov,len si to často škriabe,takže u nás je toto veľký problém,musím mu častejšie mastiť celé telo,aby nemal pocit,že sa musí poškriabať.Nemá to na celom tele,najčastejšie na miestach,kde sa viac potí,alebo sa pot drží-najčastejšie v predlaktí a za kolenom,niekedy na chrbátiku a zadočku
po prvý krát nás za kožným poslala pediatrička,ja som ho zmenila,pretože bol neochotný so mnou komunikovať,nič nevysvetlil,alternatívnu liečbu neodporúčal a keď som sa ho spýtala prečo,tak povedal PRETO 😀 😀
K druhému kožnému som išla so správou od prvého a požiadala o jeho názor.
S odborným lekárom nepodpisuješ žiadny papier a môžeš požiadať o názor viacerých.

pjana
24. jún 2012

@trnka77 dakujem Ti za rady. V karte, ktoru mame u pediatra ma zaznamy od koznej. Myslis, ze treba este nejaku inu spravu od koznej, ku ktorej uz nechcem chodit? Nasa mala si to nastastie velmi neskriabe, skoro vobec, ale tie fliacky vyzeraju dost zle, niesu to iba suche miesta.

pjana
24. jún 2012

Viete mi prosim vas niekto poradit ako dlho treba natierat tu indulonu na telicko, aby fliacky zmizli? Na zaciatku sa mi zdalo, ze to aj pomaha, ale dnes ich tam bolo o trochu viac. Skusala som davat modru aj cervenu indulonu.

baklik
3. júl 2012

@sonkab ahoj, ako sa vola to bambucke maslo, ktore pouzivate?

baklik
3. júl 2012

@najaaa a nie je vhodnejsie pouzivat pre deti Excipial Kids?

sonkab
3. júl 2012

@baklik je to bambucke maslo s oslim mliekom od značky Oleanat. Posielam link : -) http://www.naturalnarodinka.sk/naturalnarodinka...

baklik
3. júl 2012

@solinkarka
@sonkab dakujem. a je teda ozaj ucinne? lebo je o dost lacnejsie ako tie specialne emolienty. dobre vsiakne? nevytvara mastny film na pokozke? lebo to by nebolo dobre v tychto horucavach...
nas maly ma suchsiu pokozku, najma v niektorych oblastiach, obycajny detsky krem ju dostatocne nepremasti a potom sa mu robia take mensie lisaje. zatial sme vyskusali vzorky BABÉ, ten robi fajn pokozku, ale je raz tak drahy ako toto bambucke maslo. a da sa kupit aj v kamennych predajniach alebo len na nete?

najaaa
4. júl 2012

@baklik pravdu povediac ani som do dnes netušila že taký existuje 🙂 od malého bábatka používame excipial u lipolotio a sme nadmieru spokojní ja aj moj syn.

solinkarka
4. júl 2012

@baklik vies co je to taky tuhsi krem ale strasne jemnucky a dost premasti...podla mna na suchu kozu ako stvoreny..a to vadi ze je lacny ? 😅 my sme skusali aj biodermu atoderm PO zinc ktora stala 15e a nic moc..vsak vyskusat mozes, za to nic nedas...ja na to maslo nedam dopustit...ja som ho len na nete videla

sonkab
4. júl 2012

@baklik nam zabera vyborne. Bambucke maslo sa teraz v lete dobre rozotiera (v zime ho musis pred natieranim trochu rozohriat v dlaniach). Ono sa hned uplne nevsiakne, predsa je to len mastnejsie ako obycajne kremy, ale myslim, ze by to nemal byt problem. Suche miesta krasne premasti. No a ja som ho zatial v kamennom obchode nevidela, ale pravdupovediac som ho ani nehladala (obchodik je moj, takze ked potrebujem, zajdem si do skrine / skladu a mam ho hned 🙂

vikazv
31. aug 2012

@kaselka dobry den, chcela som sa poradit....moja mala ma traz 1 rok a uz od druheho mesiaca ma vzdy nejake vyrazocky....vzdy nieco....je vhodne pouzivat kozmetiku bioderma atoderm PP, v lekarni mi povedlai, ze to nie je vhoden pre tak male babatka, a ja som ju s tm natierala cely rok....co presne ste pouzivali od A-derma?...dakujem pekne....a mala ako?...uz ekzem nema??

kaselka
31. aug 2012

@vikazv dobrý večer, to v akej lekárni Vás tak erudovane informovali? Osobne si myslím, že pokiaľ jej krém nerobil zle tak sa niet čoho obávať a Bioderma Atoderm PP by mala byť aj pre najmenšie bábätka (http://www.bioderma.com/sk/nc/produkty/co-je-no...) viď. aj ich stránky. Viem len, že pri AE sa odporúča kozmetiku striedať. Čo sa týka A-dermy tak ja používam Exomegu mlieko, balzam aj krém a ešte olej na sprchovanie. Líšia sa len % podielom účinnej zložky a konzistenciou. Na týchto str. v záložke kolekcie je celkom pekne rozpísané aký druh je na čo: http://www.parfums.sk/search/?EXPS=A-Derma&f=1-... Moja malá je už dlhodobo stabilizovaná no je to aj vďaka tomu, že sa podarilo "vychytať" asi vš. potraviny, čo ekzém spôsobovali. Ekzém občas "vyskočí" no viac-menej len vtedy, keď nie je úplne fit (napr. rast zubov, nejaký iný zdrav. problém) Ono AE nie je len o premasťovaní kože (ktoré je samozrejme potrebné, no nelieči príčinu, ale len dôsledok), ale aj často aj o neznášanlivosti potravín. Takže u nás pomohla stav stabilizovať kombinácia: vylúčenie potravinových alergénov, biolampa, kozmetika a určite prispelo aj podávanie rybieho oleja s omega 3 kyselinami. Držím palce. 😉

vikazv
1. sep 2012

Dakujem za informacie.....a podavanie toho rybieho tuku s omega 3kyselinami ste podacvali v akej forme????.....ja malej davam do jedla lanovy olej??....moze byt,hm...vdaka ..pekny den

vikazv
1. sep 2012

@kaselka a este som sa chela opytat...tu biodermu atoderm pp je mozne pouzivat dlhodobo??? aj ked neni ziaden ekzem???...a to iste som sa cchela opytat aj o A derme??....ci sa moze pouzivat dlhodobo, aj v stave pokoja....lebo ked cita, zlozenie tych kremov tak neviem, nevyznam sa v tom....vdaka

vikazv
1. sep 2012

@kaselka pocula som nieco o pupalkovom oleji, ze by sa mohol davat do stravy, co si myslite???....

kaselka
1. sep 2012

@vikazv Ten je tiež ok a aj ľanový olej, ale podľa toho čo som si naštudovala má najviac Omega 3 kyselín práve rybí olej. Ja som malej začala dávať tiež najskôr ľanový (samozrejme panenský-lisovaný za studena) a potom som prešla na rybí olej tekutý od http://www.nutraceutica.sk/ Teraz keď je väčšia panenské oleje jej do stravy striedam napr. aj avokádový, tekvicový... Čo sa týka tých krémov tak pokiaľ nie je problém netreba to podľa mňa preháňať a možno vyskúšať aj niečo bez parabénov a iných prímesí. No pri deťoch s AE kožu určite premasťovať treba. Ja obe kozmetiky tiež používam dlhodobo. Nie sú to kortikoidné maste a nemali by mať teda vedľajšie nežiadúce účinky.

vikazv
1. sep 2012

@kaselka ved ja uz ani neviem aky krem je cisto na prirodnej baze.....dufam, ze z rady bioderma a a-derma su ok, bez nejakych vedlajsich ucinkov, hm...

kaselka
1. sep 2012

@vikazv niektoré firmy napr. Hipp už začali robiť krémy, ktoré sú aspoň bez spomínaných parabénov, vôní, konzervačných látok a pod. no v príp. AE treba podľa mňa natierať s tým čo robí koži dobre.... Ešte sú na výber krémy značiek napr. Linola, Eucerin, La-Roche Posay no tiež nepoznám ani 1 značku, čo by robila krémy pre atopickú pokožku bez nejakých chemických prímesí. Budem sa opakovať, ale myslím, že je to lepšia voľba ako pravidelné používanie kortikoidov. 🙂

vikazv
2. sep 2012

@kaselka ja viem, je to tazko.....dakujem za pomoc....

tina7729
19. sep 2012

@gangulienka ahoj,ktora konkretne ta konopna kozmetika z tej rady jej davas na ten ekzem?